reklama

Magia latania

Nasze niebo jest pełne życia! Od nietoperzy i ptaków po pszczoły i chrząszcze - niebo nad naszymi głowami aż roi się od niesamowitych latających stworzeń.

Dowiedz się, jak i dlaczego zwierzęta latają oraz jak ta niesamowita zdolność pomaga im przetrwać na Ziemi.

Książka ,,Magia latania" jest pełna fascynujących faktów i niesamowitych ilustracji, które można oglądać bez końca. Idealna na prezent, który zainspiruje dzieci do docenienia bioróżnorodności naszej planety.

Informacje dodatkowe o Magia latania:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2023-09-06
Tytuł oryginału: The Magic of Flight

Tagi: Dzieci od ok. 8 lat

Kup książkę Magia latania

Magia latania - opinie o książce

Avatar użytkownika - asiaczytasia
asiaczytasia
Przeczytane:2024-02-22, Ocena: 5, Przeczytałam,

Moja córka miała okazję brać udział w warsztatach na temat ptaków. Wróciła zafiksowana tematem. Zaczęła zarzucać nas ciekawostkami o latających stworzeniach. Lubię być przygotowana na takie sytuacje i mieć jakiegoś „asa w rękawie”, który pozwoli mi zgłębić to zainteresowanie. Akurat miałam coś na taką okoliczność. Wyjęłam z półki publikację autorstwa Nicoli Davies pt. „Magia latania”.

Jest to zbiór ciekawostek na temat latania i szeroko pojętych latających istot. Autorka sięga daleko w przeszłość, do prehistorii, aby zaprezentować nam pierwszego latającego gada i wyjaśnić, jak wyewoluował. Opowiada o różnych rodzajach lotu, o tym jak szybują nietoperze, jak latają owady, a jak ptactwo. Czym różnią się ich skrzydła i jak to pomaga dostosować się do życia w danym środowisku. To tylko ułamek poruszonych w książce tematów. Wszystkich nie sposób tu wymienić. A może i sposób, ale po co? Najważniejsze to, iż ”Magia latania” pozwala poznać nowe gatunki ptaków i owadów, ale również zrozumieć dlaczego takie są jakie są.

Istotny jest też sposób zaprezentowania informacji. W ramach poszczególnych rozdziałów (np. „Skrzydlata tęcza” - tu o kamuflażu, albo „Domy na wysokości” - o ptasich domkach) otrzymujemy szereg ciekawostek. Informacje są krótkie i konkretne. Często podparte przykładem z natury tzn. przywołany jest konkretny gatunek – ptaka bądź owada – zapisany dużymi literami. Do tego, do każdej informacji dodano rysunek (autorstwa Lorny Scobie). Podsumowując, jest opis i jest ilustracja. Dla mnie połączenie doskonałe.

„Magia latania” to świetna publikacja popularnonaukowa dla dzieci. Temat latania został szeroko opracowany i zaprezentowany za pomocą krótkich informacji oraz kolorowych grafik. Książka jest merytoryczna i radosna. Chce się ją przeglądać, chce się chłonąć wiedzę w niej zawartą. Gorąco polecam.

Avatar użytkownika - MaleKsiazkoweMol
MaleKsiazkoweMol
Przeczytane:2023-09-10, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Czy wiecie, że istnieje motyl, który pokonuje dystans 14 000 kilometrów, lecąc z Afryki do Arktyki?! Nieźle, prawda?

Dacie wiarę, że ważka jest lepszym łowcą od lwa? Jeśli patrzeć na wyniki, to skuteczność łowiecka tych owadów utrzymuje się na poziomie aż 90%!!! U lwa wygląda to znacznie gorzej - wynik jest niższy czterokrotnie.

Słyszeliście, że maskonury mogą żyć nawet 33 lata? Te, ptaki morskie łączą się w pary na całe życie i przeważnie mają jedno, góra dwa pisklęta.

W tej książce znajdziecie mnóstwo zaskakujących ciekawostek o latających stworzeniach. Dowiecie się też jak zwierzęta wykształciły umiejętność latania, na przestrzeni wielu, wielu lat. Poznacie latających rekordzistów, potęgę owadów, tajemnice latania od czasów prehistorycznych, a także znaczenie ,,zdobywców nieba" w mitologii.

Atrakcyjności dodają piękne, bajecznie kolorowe ilustracje, które przykuwają wzrok i rozbudzają wyobraźnię.

Wszystko tworzy znakomitą całość i świetną propozycję dla młodszych i starszych dzieci.

Bardzo polecam!

Życie na Ziemi
Nicola Davies0
Okładka ksiązki - Życie na Ziemi

NASZA PLANETA JEST PEŁNA ŻYCIA! Czy wiesz, że istnieje ponad 400 tysięcy gatunków chrząszczy, ale tylko 8 gatunków niedźwiedzi? Najmniejsza na świecie...

Kupa. Przyrodnicza wycieczka na stronę
Nicola Davies0
Okładka ksiązki - Kupa. Przyrodnicza wycieczka na stronę

Książka popularnonaukowa; dowcipna rzecz o tym, o czym się nie mówi. "Ta mała książeczka to przełom i rewolucja. Możecie kupować swoim dzieciom różne...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung