reklama

Lucky Luke. Tom 70. Legenda Zachodu

Nieśmiertelny bohater Dzikiego Zachodu powraca w kolejnym starciu z bandycką rodzinką Daltonów!

Lucky Luke dostaje propozycję występów w słynnym przedstawieniu westernowym Buffalo Billa. Ale czy Samotnemu Kowbojowi zależy na sławie? Chyba raczej woli łapanie przestępców i swobodne wędrówki po bezkresnej prerii. Tymczasem Daltonowie godzą się na podobną ofertę, ponieważ zostaje połączona z możliwością ucieczki z więzienia! Co wyniknie z nagłej kariery bandytów? Jak sobie poradzą z ogromną popularnością? Obserwując poczynania czterech braci, Lucky Luke będzie miał niezły ubaw!

Seria ,,Lucky Luke" została stworzona przez dwie legendy frankofońskiego rynku komiksowego: pisarza René Goscinnego oraz rysownika Morrisa. Po śmierci Goscinnego scenariusze kolejnych odcinków serii były tworzone przez kontynuatorów takich jak szwajcarski dziennikarz i satyryk radiowo-telewizyjny Patrick Nordmann.

Informacje dodatkowe o Lucky Luke. Tom 70. Legenda Zachodu:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2020-12-12, Ocena: 4, Przeczytałem,

SŁAWA DALTONÓW

Kolejny „Lucky Luke” na naszym rynku to jednocześnie kolejny nowy tom, stworzony przez Patricka Nordmanna, twórcę, który nie należy ani do najsłynniejszych, ani najlepszych scenarzystów jakich miała ta seria. Nie zmienia to jednak faktu, że „Legenda Zachodu” to kolejna porcja udanej rozrywki opowiadającej o przygodach najszybszego kowboja na Dzikim Zachodzie.

Dwie strony tego samego konfliktu. Dwa różne podejścia do tematu. Jedno wydarzenie.
Lucky Luke brał udział w najróżniejszych rzeczach. Najlepiej wychodzi mu radzenie sobie z przestępcami, ale tym razem dostaje inna propozycję: występu w przedstawieniu Buffalo Billa. Czy z tym zadaniem również sobie poradzi?
Tymczasem w podobnej sytuacji znajdują się Daltonowie. Rzecz w tym, że dla nich podobna okazja to szansa na ucieczkę z więzienia. Nieoczekiwanie jednak zyskują wielką sławę. Co z tego wszystkiego wyniknie? Czy uda im się uciec czy też zaczną wykorzystywać nowe okoliczności do własnych celów? I co w tym wszystkim będzie miał do powiedzenia Lucky Luke?

Encyklopedia szkolna
Okładka ksiązki - Encyklopedia szkolna

Unikatowe opracowanie, od podstaw stworzone z myślą o polskich dzieciach i młodzieży -w całości przygotowane przez rodzimych autorów i dostosowane do...

CzaroMarownik 2017. Twój Magiczny Kalendarz
Okładka ksiązki - CzaroMarownik 2017. Twój Magiczny Kalendarz

CzaroMarownik to magiczne kalendarium stworzone z myślą o wszystkich, którzy szukają czegoś więcej niż zwykłego kalendarza. Piąta edycja CzaroMarownika...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung