reklama

Luc Junior

Przygody młodego reportera Luca Juniora. Bohater wraz ze swoim przyjacielem fotografem Ciaptakiem oraz wiernym psim towarzyszem Alfonsem przeżywają liczne przygody, prowadząc zawiłe śledztwa. Komiks łączący napięcie i humor w najczystszym stylu genialnego tandemu Goscinny / Uderzo! To pierwsze kompletne wydanie łączące siedem przygód stworzonych przez René Goscinny'ego i Alberta Uderzo w latach 1954 -1957. Na potrzeby tej edycji plansze komiksowe zostały odrestaurowane i pokolorowane: ,,Luc Junior i skradzione klejnoty", ,,Luc Junior w Ameryce", ,,Luc Junior i syn maharadży", ,,Potajemny reportaż", ,,Luc Junior i Paspartosi", ,,Luc Junior wśród Marsjan", ,,Luc Junior - dobrowolny rozbitek". Album zawiera dodatkowo ponad trzydzieści stron z rysunkami oraz oryginalnymi dokumentami autorów, a także perełkę - jedyny realistyczny komiks ich autorstwa, ,,Bill Blanchart", pierwszy raz w postaci albumu. I oczywiście wszystkie składniki asteriksowego humoru zastosowane w szalonych przygodach Luca Juniora!

Informacje dodatkowe o Luc Junior:

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2022-12-25, Ocena: 6, Przeczytałem,

PopKulturowy Kociołek:

Tytułowy Luc Junior to młody początkujący reporter, który nie boi się wyzwań i ciągle szuka pomysłu na nowy ciekawy reportaż. Pociąga to za sobą szereg niezwykłych wydarzeń, które są zarówno widowiskowe, jak i niebezpieczne. Jego przygody są stosunkowo dobrze zróżnicowane, dosyć intrygujące i co najważniejsze są one satysfakcjonujące dla czytelnika (w każdym wieku). Nie brakuje tu również solidnej dawki prostego, ale sprawdzonego humoru, który urozmaica całą treść. Powodów do narzekania nie można mieć również na głównego bohatera. Jest on dosyć wyrazistą postacią (podobnie zresztą jak towarzyszący mu fotograf), chociaż może nie jest on tak charakterny, jak wspomniany już Asterix.

Jeśli chodzi o rysunek to mamy tu do czynienia ze sprawdzonym stylem, który powinien być znany każdemu miłośnikowi prac Uderzo. Kadry z akcją są dynamiczne, projekty postaci dobrze nakreślone, a całość dopełnia kolorowa przyjemna dla oka paleta barw.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2022-11-26, Ocena: 4, Przeczytałem,

PRZYGODY LUCA

Może ta okładka, z miejsca kojarząca się chociażby z ,,Tintinem", nie wygląda jakoś szczególnie zachęcająco i nie nastraja do komiksu zbyt optymistycznie, mimo nazwisk wielkich twórców na niej, ale to tylko pozory. Środek to ten świetny duet Goscinny / Uderzo, który pokochaliśmy za ,,Asteriksa". Może i to wszystko nieco odmienione, nieco inne, czasem kojarzące mi się z naszym swojskim ,,Kajtkiem i Kokiem", ale znakomite i absolutnie warte poznania.

Seria przedstawia nam losy reportera, niejakiego Luca Juniora, towarzyszącego mu fotografa i psa. W życiu pełno jest spraw, dochodzeń, dociekań i przygód. I tak to życie jakoś się im toczy...

Avatar użytkownika - isil
isil
Ocena: 4, Przeczytałem,
Okładka ksiązki - Chi chi love. Rysowanki z bajecznymi tatuażami cz. 1 Urocza Chi Chi i przyjaciele

Rysowanki z bajecznymi tatuażami to fantastyczna książka z ulubionymi bohaterami, w której dziecko znajdzie wiele kolorowanek i zadań do wykonania. Do...

Mama Smerfetka
Okładka ksiązki - Mama Smerfetka

W zaczarowanej krainie Smerfów ciągle dochodzi do niezwykłych zdarzeń - czasem śmiesznych, a czasem strasznych! Smerfetka jest jedyną dziewczyną w wiosce...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski