Love & Luck

Tom 0 cyklu Uwaga Młodość

Druga powieść autorki LOVE & GELATO

Wbrew wcześniejszym planom, a nawet własnej woli, Addie – zainspirowana przewodnikiem Irlandia dla złamanych serc – wyrusza na wyprawę po Szmaragdowej Wyspie, małym autem razem z bratem Ianem i jego irlandzkim kumplem Rowanem. Czy podróż przez zielone wzgórza, omszałe zamczyska i baśniowe lasy zagoi poranione serce?

Informacje dodatkowe o Love & Luck:

Love & Luck - opinie o książce

Avatar użytkownika - alkatraz
alkatraz
Przeczytane:2023-04-09, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Sporadycznie sięgam po młodzieżówki. Na książkę skusiłam się, bo zainteresowała mnie akcja dziejąca się w Irlandii. Bardzo lubię powieści, które toczą się w ciekawych miejscach, lektura tak kusiła pięknym otoczeniem, że chciałabym się znaleźć w tym europejskim państwie i zwiedzać razem z przewodnikiem, jaki miała bohaterka. Fabuła też mi się podobała. Podkreślala jak ważna jest więź z rodzeństwem i przyjaźń, o którą trzeba dbać.

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2018-10-13, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2018,

"Bracia. To jak sfora dzikich psów, która czasem cię pilnuje, a czasem się na ciebie rzuca."

Ta książka kierowana jest głównie dla młodzieży i dla tych, którzy mają rodzeństwo. Oczywiście do sięgnięcia po książkę zachęcam również dojrzałego czytelnika. Autorka idealnie nakreśliła relacje, jakie często są udziałem na linii siostra-brat. Addie i Ian w jednej chwili przepadają za sobą, by w drugiej drzeć ze sobą koty. Jednakże Jenna Evans Welch przypomina, jak ważna jest rozmowa, szczerość i prawda. Pokazuje, że rodzeństwo powinno się wspierać, pomagać sobie i może czasem mieć małe sekreciki przed rodzicami, bo to scala rodzeństwo, a poza tym nikt tak dobrze nas nie zrozumie, jak druga osoba w podobnym wieku.

"Jak to możliwe, że trafiłam na jedyną osobę na świecie, która miała serce złamane jeszcze bardziej niż ja?"

Bardzo przypadły mi do gustu fragmenty zaczerpnięte z przewodnika "Irlandia dla złamanych serc". Rady, jakie się tam pojawiają są zabawne, wydawać się mogą bajką dla naiwnych, ale gdy się tak głębiej zastanowić, jest w nich pewna mądrość i może warto czasem z nich skorzystać.

Nie znajdziecie tu tak rozbudowanego wątku miłosnego, jak przypadku "Love & Gelato", można nawet powiedzieć, że tu w zasadzie go nie ma. A szkoda, bo po cichu liczyłam, że jednak coś się wydarzy. Jest za to przyjaźń i miłość siostrzano-braterska. Spotkamy również postaci znane z poprzedniej części - Linę i Rena. Jednak nie obawiajcie się, to dwie niezależne od siebie książki.

"- Prawdziwa przyjaciółka jest jak czterolistna koniczyna. Trudno ją znaleźć, ale jeśli się na nią trafi, ma się ogromne szczęście."

"Love & Luck" to zabawna, pełna uroku i przygód powieść o złamanym sercu, o próbach wyleczenia się z zawiedzionej miłości. To książka, gdzie spontaniczność i młodzieńczość grają główne skrzypce. Jeśli podobało się Wam "Love & Gelato", myślę że i ta lektura przypadnie Wam do gustu. Irlandia to nie tylko wietrzna i deszczowa pogoda. Przekonajcie się sami!

Avatar użytkownika - Knoblauch
Knoblauch
Przeczytane:2018-10-06, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Słabsza pozycja od "Love and Gelato", niestety Irladnia mniej mnie zachwyciła niż gorąca Italia.

Avatar użytkownika - Nessi98
Nessi98
Przeczytane:2020-02-08, Ocena: 4, Przeczytałam, Książki 2020,
Love & Gelato
Jenna Evans Welch0
Okładka ksiązki - Love & Gelato

Lina wyruszyła do Włoch tylko po to, by wypełnić wolę umierającej mamy i poznać swego ojca. Cóż to jednak za ojciec, skoro nie było go w jej życiu...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski