Lisek i Prosiaczek z niezakręconym ogonkiem. Prosialdo

Szykujcie się na mecz piłki nożnej z udziałem Liska i Prosiaczka!

Lisek i Prosiaczek grają w piłkę na Lisiej Polanie. Ale kiedy Lisek prowadzi 5-0, Prosiaczek nie chce już grać. Ma dość goli Liska i jego buńczucznych komentarzy. Prosialdo kończy karierę!

Co ma więc zrobić Lisek, kiedy Panna Pudłońcówna zaprasza ich na mecz na Kartonowej Arenie - z trybunami, sędzią, nagrodami, a nawet z gwiazdą futbolu z zagranicy?

Opowieści o Lisku i Prosiaczku są pełne humoru, figli i szalonych postaci. Czytajcie je na głos albo po cichu - polecamy te książki wszystkim, którzy lubią się śmiać!

Prosialdo to kolejna - po Leśnej gazecie, Kawiarence pod Ptasim Ogonem, Biegu z zagadkami, Kropkozie i Spreju na komary - książka norweskiej serii o Lisku i Prosiaczku z niezakręconym ogonkiem.

Bjorn F. Rorvik - jeden z najbardziej uznanych i najchętniej czytanych w Norwegii autorów literatury dziecięcej, wielokrotnie nagradzany za historie zabarwione zwariowanym humorem i pełne nadzwyczaj oryginalnych pomysłów.

Per Dybvig - malarz, grafik, autor animacji oraz jeden z najwyżej cenionych norweskich ilustratorów literatury dziecięcej. Artysta nagradzany i wystawiany. Jego ilustracje pełne są humoru i rzadkiej, niemal dziecięcej siły wyrazu.

Iwona Zimnicka - od lat tłumaczy literaturę duńską i norweską. Przełożyła pokaźną liczbę tytułów, od serii kryminałów Jo Nesbo po osławioną Moją walkę Karla Ove Knausgarda. W 1996 roku zdobyła Nagrodę im. Janusza Korczaka polskiej sekcji IBBY za tłumaczenie Przepowiedni Dżokera Josteina Gaardera oraz otrzymała Royal Norwegian Order of Merit, przyznany przez króla Haralda V.

Informacje dodatkowe o Lisek i Prosiaczek z niezakręconym ogonkiem. Prosialdo:

Wydawnictwo: DrugaNoga
Data wydania: 2022-11-16
Tytuł oryginału: Grisaldo

Kup książkę Lisek i Prosiaczek z niezakręconym ogonkiem. Prosialdo

Lisek i Prosiaczek z niezakręconym ogonkiem. Bieg z zagadkami
Bjrn F. Rrvik0
Okładka ksiązki - Lisek i Prosiaczek z niezakręconym ogonkiem. Bieg z zagadkami

Bieg z zagadkami Czy na drzewie mieszka sowosójka? Czy w lesie rosną margaryniaki? Jak odróżnić zajęczy bobek od czekoladki? Lisek i Prosiaczek...

Lisek i prosiaczek (#5). Sprej na komary
Bjrn F. Rrvik0
Okładka ksiązki - Lisek i prosiaczek (#5). Sprej na komary

Prosiaczek jest bardzo zdenerwowany - ugryzł go komar! Od takiego ugryzienia można po prostu zwariować. Czy sprej na komary odstraszyłby te głupie kłujki...

Mój brat Feliks
Regina Golińska-Barancewicz