Lightfall. Cień ptasich skrzydeł. Tom 2

Po bitwie, z której ledwo uszli z życiem, Bea i Cad budzą się w ukrytej przed światem osadzie Arsajów, tajemniczych istot, które potrafią przepowiadać przyszłość. Losy ich planety malują się w czarnych barwach, bowiem Ptak Kest Ke Belenus, pragnie zniszczyć wszystkie Światła Irpy. Aby do tego nie dopuścić, Bea i Cad szukają pomocy u ducha wody Lorgona, który dzięki pradawnej mądrości może wskazać im sposób pokonania Kesta i ocalenia Irpy przed zagładą. Spotkanie z Lorgonem przynosi jednak więcej pytań niż odpowiedzi. Bea i Cad muszą zdecydować, co jest ważniejsze - powstrzymanie Kesta czy odkrycie prawdy.

,,Lightfall" to pełna przygód i wzruszeń powieść graficzna osadzona w fantastycznej krainie zwanej Irpa. Głowni bohaterowie, Bae i Cad, muszą stawić czoła licznym niebezpieczeństwom, aby uratować świat przed nachodzącą ciemnością. Historia zapiera dech w piersiach, a dynamiczne i pełne detali ilustracje zachwycą każdego czytelnika.

Informacje dodatkowe o Lightfall. Cień ptasich skrzydeł. Tom 2:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2023-10-04

Kup książkę Lightfall. Cień ptasich skrzydeł. Tom 2

Lightfall. Cień ptasich skrzydeł. Tom 2 - opinie o książce

Avatar użytkownika - BOOKSARE_MYPASSI
BOOKSARE_MYPASSI
Przeczytane:2023-12-10, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Posiadam, współpraca,

Księga I „Utracone światło”

Bohaterką historii jest Bea, która w raz z przybranym dziadkiem, mądrym świniomagiem, mieszka w domu, w sercu Irpy. Wiodą spokojne życie, które upływa im na przyrządzaniu lekarstw i mikstur dla okolicznych mieszkańców. Wszystko się zmienia, kiedy Bea zbierając zioła spotyka Cada, przedstawiciela rasy Galdurian, uważanej za wymarłą, który jak się okazuje pyta o drogę do jej domu. Cad wierzy, że tylko świniomag może mu pomóc odczytać znalezione zwoje i odnaleźć jego lud. Niestety okazuje się, że podczas nieobecności dziewczynki czarodziej zostawił list i udał się w nieznane. Aby go odszukać, bohaterowie wyruszają w podróż przez Irpę, nieświadomi zagrożenia, które wydostało się z mroku na światło dzienne.

Czy ta nietypowa para uratuje świat, zanim zapadnie nad nim wieczna ciemność?

Księga II „Cień ptasich skrzydeł”

Bea i Cad ledwo uchodzą z życiem. Budzą się w ukrytej przed światem osadzie Arsajów, którzy potrafią przepowiadać przyszłość. Okazuje się, że przebudził się Ptak Kest Ke Belenus, który pragnie zniszczyć wszystkie Światła Irpy. Aby do tego nie dopuścić, bohaterowie muszą odszukać Lorgana - Ducha Wód. Tylko on, dzięki pradawnej mądrości, może wskazać im sposób pokonania Kesta i pomóc odkryć prawdę. Spotkanie z nim przynosi jednak więcej pytań niż odpowiedzi. Bea i Cad muszą zdecydować, co jest ważniejsze – powstrzymanie Kesta czy odkrycie prawdy.

Historia ciekawa, pełne detali ilustracje mnie zachwyciły i uważam, że każdego czytelnika zachwycą.

To pełna przygód i wzruszeń powieść graficzna osadzona w fantastycznej krainie. Główni bohaterowie, muszą stawić czoła licznym niebezpieczeństwom i swoim lękom, aby uratować świat przed nachodzącą ciemnością. Choć różnią się od siebie, pod względem wyglądu i charakteru, to historia ukazuje, że idealnie się uzupełniają. Dotyka ona tematu samotności, porzucenia, strachu, ale również przyjaźni. Pokazuje, że są w życiu sytuacje, w których lęk blokuje nasze myślenie i działanie, i wówczas samotnie trudno sobie z nim poradzić. W takich momentach dobrze jest, kiedy obok mamy osobę, która wyciągnie do nas pomocną rękę. Autor za pomocą słów i ilustracji oddał bardzo wyraźnie wiele emocji, które towarzyszyły bohaterom podczas ich podróży.

Jestem zachwycona wydaniem. Ilustracje, które przyciągają wzrok, ciekawi bohaterowie, temat historii i jakość papieru – idealna pozycja na prezent.

Polecam kupić oba tomy, aby od razu móc zaspokoić ciekawość dotyczącą c.d. tej historii.

Dziękuję @Wydawnictwo_Wilga za książki.

Avatar użytkownika - gdziejatamksiazk
gdziejatamksiazk
Przeczytane:2023-11-05, Ocena: 5, Przeczytałam,

"Lightfall" to seria książek wydana w formie komiksu. I już na wstępie muszę nadmienić, że ilustracje totalnie mnie zachwyciły. Kolorowe obrazki cieszą oczy, a treść nie pozwala na odejście od lektury.
"Cień Ptasich Skrzydeł" to drugi tom serii, który na szczęście mieliśmy od razu pod ręką. Śledzimy dalsze przygody Bei i Cada, których przyjaźń wzmacnia sie z każdym nowym wydarzeniem. Los Irpy staje pod znakiem zapytania, gdyż Ptak Kest Ke Belenus chce ją zniszczyć. Beia i Cad szukają pomocy, jednocześnie chcąc odkryć prawdę o istocie, która chce pozbawić ich światła.
Księga druga trzyma poziom pierwszej i dzieje się tu naprawdę dużo. Bohaterowie przemierzają kolejne osady, krainy, które są niebezpiecznie, a jednocześnie zachwycają widokami. Od początku wyczuwa się napięcie, ponieważ trudno przewidzieć, jak potoczy się historia ich planety. Walkę ze złem i odkrywanie tego, co dotąd nieznane, śledzi się z czystą przyjemnością. Historia Bei i Cada nadal mówi o przezwyciężaniu swoich lęków, słabości, ale również o tym, że nie wszystko jest czarno-białe. Nie znając powodów zachowania drugiej osoby, istoty, trudno jest ocenić, czy jest ono dobre, czy złe.
"Lightfall" to ciekawie napisania historia, w której spotykamy przeróżne istoty. Ilustracje ukazują przepiękne obrazy krainy, w której przyszło żyć bohaterom. Nie jest to lektura dla najmłodszych i myślę, że kategoria wiekowa 9+ jest jak najbardziej odpowiednia. Zachwycać się będą nie tylko dzieci, ale również dorośli. Tim Probert stworzył przyjemną, mądrą historyjkę, której kontynuacji będziemy wyczekiwać.

Kontynuacja przygód Bei i Cada . Oj dużo się dzieje . Jest momentami niebezpiecznie , ale nadal trzymamy kciuki za bohaterów .
Świetne obrazki, no i te onomatopeje, np. BUUM! KLIK,klik!
Polecam z synem.

Avatar użytkownika - brave_book
brave_book
Przeczytane:2024-01-31, Ocena: 6, Przeczytałem,

"Lightfall" to świetnie zapowiadająca się komiksowa seria. Jest wspaniała i niesamowita! Ma niezwykły, fantastyczny klimat, świat wypełniony po brzegi magią, nad którym zawisło wielkie niebezpieczeństwo.

2 tom przyniósł dalsze wydarzenia, więcej niebezpieczeństw i trudności, z którymi muszą zmierzyć się bohaterowie. W dodatku, dla Beatrice spędzające wszystkim sen z powiek zło, przestaje się widzieć jedynie w czarnych barwach.

Kreska tych komiksów jest niezwykle miła dla oka, rysunki są cudowne, a kolory dodają magii! Aż samemu się chce przenieść do tego fantastycznego świata. Przygoda jest prosta, lecz bardzo przyjemna i wciągająca. A bohaterowie różnorodni oraz sympatyczni, z radością śledziłam ich losy.

Seria Lightfall prawdopodobnie zostanie jedną z moich ulubionych, wprost nie mogę się doczekać kolejnych części! Ogromnie polecam te komiksy nie tylko młodszym czytelnikom. Myślę, że każdy fan magicznych krain z radością spędzi z nimi czas. Mi zapewniły wspaniałą i niezapomnianą przygodę!?

Jeśli nie planujecie, to radzę jeszcze przemyśleć swoją decyzję ^^ są naprawdę świetne!

,,Lightfall" to przepięknie wydany komiks. Ilustracje w nim zawarte przykuły nasz wzrok na dłużej. Sami zobaczcie jakie są piękne. Ostatnio czytamy wiele komiksów, ale żaden nie zrobił na nas aż takiego wrażenia. Każda z ilustracji jest niezwykle szczegółowa. Idealnie oddaje dane uczucia postaci. Ale nie tylko ilustracje nas tak urzekły, ale również ciekawa i pełna przygód opowieść o Bea i jej przyjacielu.

,,Utracone światło" to tom pierwszy serii. Poznajemy Beatrice i jej dziadka świnomaga. Oboje robią eliksiry. W tym celu Bea chodzi do lasu by zebrać niezbędne składniki. Podczas jednej z takich wypraw miała wypadek. Uratował ją Cad, który szuka jej dziadka. Jest on Galdurianem, a jego ród podobno wymarł. Jak widać chyba nie wszyscy. Gdy wrócili oboje do domu, okazuje się, ze dziadka nie ma. Znaleźli tylko list od niego, w którym wyjaśnia gdzie się udział i by wnuczka nie szukała. Ta jednak nie zamierza posłuchać i wraz z nowym przyjacielem udają się w podróż pełną niebezpiecznych przygód.

W drugim tomie ,, Cień ptasich skrzydeł" nasi bohaterowie nadal nie spotkali się z dziadkiem. Za to znaleźli kolejny list od niego, w którym pisze, że wraca do Lealandu by ewakuować miasteczko. Daje również zadanie Bea. Ma ona odszukać Lorgona, pradawną istotę, która stworzyła Irpę.

Czy uda się im uratować miasteczko? Co to jest Słój Wiecznego Ognia i Pieczęć Drzemiącego? Przekonacie się sami.

Autor stworzył wspaniałą historię, która wciąga od pierwszych stron. Bea i Cad to dwa przeciwieństwa. Ona jest marudą i dziwię się, że tak długo znosił jej humory Cad. On z kolei to radosny i przyjazny stworek, który nie boi się niczego. Do życie jest nastawiony optymistyczne.

Książki potrafią dostarczyć wiele emocji. A zakończenie sprawia, że chce się już przeczytać 3 tom.

Oba tomy bardzo polecam. Są na pewno idealnym prezentem dla tych, którzy lubią czytać komiksy.

Lightfall. Czas mroku. Tom 3
Tim Probert0
Okładka ksiązki - Lightfall. Czas mroku. Tom 3

Trzecia część świetnie przyjętej serii ,,Lightfall". Pełna przygód i wzruszeń powieść graficzna osadzona w fantastycznej krainie zwanej Irpa. Główni bohaterowie...

Lightfall. Utracone światło. Tom 1
Tim Probert0
Okładka ksiązki - Lightfall. Utracone światło. Tom 1

W sercu Irpy stoi dom mądrego świniomaga i jego przybranej wnuczki Bei. Tych dwoje wiedzie spokojne życie, które upływa im na przyrządzaniu lekarstw i...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski