Lato Sabiny

Pełna wzruszeń opowieść o kobiecie, która musi zbudować swój świat od nowa.

Hanka Szamota po latach życia w Warszawie przyjeżdża do Borzęcina - małego miasteczka w świętokrzyskim. Kobieta czuje się w nowym miejscu obco, ale z czasem zaczyna poznawać życie miasteczka i jego mieszkańców. Ci natomiast coraz bardziej interesują się przeszłością kobiety.

Wkrótce poznaje mężczyznę mieszkającego blisko niej. Nawiązuje się między nimi nić porozumienia, pomimo tego, że Irek w niespodziewany sposób okazuje się być połączony z ludźmi z przeszłości kobiety.

Jakie sekrety skrywa Hanka? Czy w nowym życiu odnajdzie to czego szukała? I w jakich barwach maluje się przyszłość?

Tego lata, przenieś się wspólnie z Hanką do małego miasteczka, w którym prędzej czy później wszystkie sekrety wyjdą na jaw...

Informacje dodatkowe o Lato Sabiny:

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Data wydania: 2022-06-15

Kup książkę Lato Sabiny

Lato Sabiny - opinie o książce

Hanka Szamota po latach życia w Warszawie przyjeżdża do Borzęcina- małego miasteczka w Świętokrzyskim.

Ponieważ została do tego ,,przekonana" i nikogo tu nie zna, początkowo czuje się obco. Na szczęście z biegiem czasu zaczyna poznawać sąsiadów i mieszkańców, którzy, jak na małomiasteczkową społeczność przystało, zastanawiają się co też taką kobietę sprowadziło na prowincję i przede wszystkim kim jest dla Piotra, właściciela mieszkania, które zajmuje.

Jakie tajemnice ukrywa Hania vel Sabina?

Czy w nowym życiu odnajdzie to, czego szuka?

To lato z pewnością będzie przełomowe.

Mam w swoim życiu wiele szczęścia do czytania książek autorek, które potrafią doskonale grać emocjami doprowadzając mnie do płaczu. Opowiadane przez nie historie są zwyczajne, bo takie przede wszystkim jest życie, ale napisane zostały w taki sposób, że czujemy je każdą częścią naszego ciała. Bohaterowie są prawdziwi- z wadami, zaletami i tajemnicami przeszłości, bo w końcu każdy kiedyś popełnił jakiś błąd.

U Sabiny teraz jest szansa, aby zacząć wszystko od nowa. Tylko.. czy wszyscy są gotowi przyjąć prawdę na klatę i ją zrozumieć?

Dowiecie się z książki.

Nie znałam wcześniej autorki, ale od teraz należy ona do ścisłego grona moich ulubionych, po których lektury mogę sięgnąć w ciemno.

Było smutno, intrygująco, pięknie.

Był na koniec mój płacz.

Ta historia jest idealna dla wrażliwych dusz. Jedna z takich, o których się nie zapomina.

Ogromnie Wam polecam!!!

~Hanna Szamota nazywana przez innych Sabiną, po latach życia w Warszawie, na jakiś czas zostaje zmuszona zmienić swoje miejsce zamieszkania.I tak z dnia na dzień, przeprowadza się do małego miasteczka Borzęcin.
Niestety na miejscu okazuje się, że nic nie jest takie jaki kiedyś i kobieta czuje się obco w nowym otoczeniu.
Jednak z czasem zaczyna poznawać nowych mieszkańców jak i panujące tam zwyczaje.Jako nowa mieszkanka małej miejscowości pomalutku wtapia się w nową rzeczywistość i zaprzyjaźnia z tajemniczym mężczyzną Irkiem z którym po czasie połączy ja dość skomplikowana relacja...
Jaka przeszłość skrywa Hanka?Czy w nowym miejscu zamieszkania odnajdzie spokój i poczuje się bezpiecznie?
~"LATO SABINY" autorstwa Magdaleny Kopeć to słodko-gorzka, pełna wzruszeń, opowieść obyczajowa, w której nasza bohaterka na pewnym etapie swojego życia musi odciąć się od trudnej przeszłości.Jednak jak to w życiu bywa nie będzie to takie łatwe jak mogłoby się wydawać, gdyż zdarzenia z przeszłości jak i ludzie z nią związani nie pozwolą od tak o sobie zapomnieć...
~Autorka w swojej powieści poruszyła bardzo trudny wątek, który został opisany z wielką precyzją i klasa, co jeszcze bardziej wzbudziło moja ciekawość.Do samego końca byłam ciekawa, czy nasza bohaterka zdoła się uporać z przeszłością w której do tej pory funkcjonowała oraz "łatka" która została jej z góry przypisana.Nie chce tutaj za dużo wam zdradzać z fabuły i ujawniać więcej informacji niż w opisie książki,dlatego odsyłam was do lektury.
~Gwarantuje wam że cała historia wraz z małomiasteczkowym klimatem, bohaterami którzy popełniają błędy tak jak my, pochłonie was bez reszty.Do tego stopnia że będzie trzymać kciuki za Hankę jak i jej nową znajomą Ewę, która również nie ma lekkiego życia.
Cała historia którą czyta się dosłownie jednym tchnieniem, uświadamia nam, że nasze życie w dużej mierze zależy od nas samych.
"Każdy z nas jest kowalem swojego losu"
Według mnie jest to lektura idealna na błogie wakacyjne lenistwo..Polecam ja każdej kobiecie.

Gorzkie korzenie
Magdalena Kopeć0
Okładka ksiązki - Gorzkie korzenie

Poruszająca opowieść o niespełnionej w dzieciństwie potrzebie przynależności. Anna, trzydziestokilkuletnia historyczka sztuki i kustoszka muzealna jest...

Trzy zimy
Magdalena Kopeć0
Okładka ksiązki - Trzy zimy

Królestwo Polskie w przededniu powstania styczniowego. Marianna Sobierajska, młodsza córka ziemianina i patrioty Mikołaja Sobierajskiego...

Z okruchów nadziei
Anna Siedlecka