Łagodny księżyc nad Usambara

Fascynująca Afryka, wielka miłość i droga do spełnienia marzeń... Wydaje się, że nic nie stoi na przeszkodzie szczęściu Charlotte i George'a. Mężczyzna postanawia jednak wyruszyć na niebezpieczną wyprawę. Tymczasem Charlotte kupuje plantację kawy w górach Usambara, by tylko odwrócić uwagę od tęsknoty za ukochanym. Kiedy jego listy docierają coraz rzadziej, Charlotte zaczyna mieć złe przeczucia i obawia się o jego życie. Czy kochankowie odnajdą się ponownie i będą jeszcze szczęśliwi? Poruszająca i pełna emocji powieść od bestsellerowej autorki - Anne Jacobs!

Informacje dodatkowe o Łagodny księżyc nad Usambara:

Łagodny księżyc nad Usambara - opinie o książce

Avatar użytkownika - zainspirowanawku
zainspirowanawku
Przeczytane:2024-08-25,
Chcielibyście kiedyś odwiedzić Afrykę? Mi się marzy taka podróż w głąb Afryki by poznać najdziksze jej zakątki. Pytam Was w związku z ukazaniem się trzeciej części przygód Charlotte Harmsen pod tytułem "Łagodny księżyc nad Usambara" Anne Jacobs. Jest ona spójna z pozostałymi częściami, więc polecam przeczytać całość. Charlotte wraz z mężem Georgem i swoją córką wracają do Niemiec. Jednak nie jest im dane zbyt długo tu przebywać ponieważ George postanawia wyruszyć na wyprawę w głąb Afryki. Nie będzie to zbyt bezpieczna podróż, więc Charlotte wraz z córką postanawiają towarzyszyć mu chociaż w początkowej części podróży. By zająć czas i myśli kupuje okazjonalnie plantację kawę w górach Usambara. Ciężko pracuje by zarobić na utrzymanoe rodziny ale jej myśli ciągle krążą wokół męża, z którym jest coraz gorszy kontakt. Czy George wróci bezpiecznie do swojej rodziny? Jak potoczą się dalsze losy ich rodziny. Autorka po raz kolejny zabiera nas do pięknej, urokliwej ale i niebezpiecznej Afryki. Główną bohaterkę będą tu czekały zarówno te dobre jak i niebezpieczne chwile. Sporo tu akcji, dynamiki i momentów na które wystawia nas życie. Ale są tu też opisy cudnych krajobrazów i malowniczych terenów Afryki. Fajnie było po raz kolejny przeżyć tą przygodę.

Byliście kiedyś w Afryce? Ja nigdy nie byłam, więc postanowiłem przeczytać, powieść „Łagodny księżyc nad Usambra”, której autorką jest Anne Jacobs. W ten sposób choć trochę chciałam poczuć afrykański klimat! Zobaczmy zatem, o czym jest ta książka i czy przypadła mi do gustu!

Charlotte i George są szczęśliwym małżeństwem. Pewnego dnia mężczyzna postanawia wyruszyć na niebezpieczną wyprawę. Charlotte, aby odwrócić uwagę od tęsknoty za mężem, kupuje plantację kawy. Z czasem listy od Georga zaczynają docierać do Charlotte coraz rzadziej, przez co zaczyna mieć ona złe przeczucia, ponieważ obawia się o jego życie. Czemu George zaczyna pisać do żony coraz mniej? Czy mimo wszystko nadal będą tworzyć szczęśliwe małżeństwo?

W książce narracja prowadzona jest w trzeciej osobie. Rozdziały są mega długie, co bardzo lubię w książkach, które mnie mocno wciągają, jednak niestety w przypadku tej powieści było to dla mnie wielką męczarnią... Już dawno nie znudziła mnie tak żadna książka jak ta, czytało mi się ją ciężko, akcja wlokła się jak flaki z olejem i nawet nie wiedziałam kiedy, podczas czytania zaczynałam myśleć o zupełnie czymś innym. Gdyby nie to, że otrzymałam ją w ramach współpracy barterowej, to odłożyłabym ją po przeczytaniu połowy. Jednak dotrwałam do końca i jestem z siebie dumna. Akcja w książce dzieje się na początku dwudziestego wieku. Jak dla mnie była to zwyczajna historia zwykłej kobiety, która miała rozpieszczoną córkę, żyła w małżeństwie pozbawionym jakichkolwiek emocji i w dodatku kupiła plantację kawy według mnie bez najmniejszego sensu. Jedynie podobały mi się opisy afrykańskich krajobrazów, dzięki którym można poczuć się, jak w Afryce.

„Łagodny księżyc nad Usambara” jest spokojną powieścią obyczajową, której akcja dzieje się w bardzo dawnych czasach w pięknej malowniczej Afryce. Jednych może ta historia zaciekawić, innych znudzić. Mnie niestety mocno znudziła i bardzo zmęczyłam się podczas czytania tej książki. Tak więc nie będę Wam polecać tej książki, bo boję się, że umęczycie się podczas czytania tak, jak ja.

Avatar użytkownika - w_ksiazkowym_zac
w_ksiazkowym_zac
Przeczytane:2024-08-08, Ocena: 4, Przeczytałam,

To już trzeci tom przygód Charlotte Harmsen - poznaliście wcześniejsze?
Autorka tym razem serwuje nam urokliwą, afrykańską Usambre, a w jej plantację kawy, którą wykupiła Charlotte. Samą bohaterkę czekają nowe przygody - nie zabraknie tu akcji, dynamiki, pewnego niebezpieczeństwo - a to wszystko za sprawą m.in. George'a, który udał się na wyprawę. Ci, którzy poznali wcześniej bohaterów, na pewno będą tą lekturą usatysfakcjonowani, chociaż nie ukrywam, w poprzednich częściach miałam nieco więcej wrażeń. Autorka i tym jednak razem nie omija trudnych tematów i problemów, z którymi borykają się nasi bohaterowie - tak jak w poprzednich częściach poświęciła temu dosyć dużo uwagi, kolejny raz pokazując że życie szykuje dla nas różne niespodziankami i wzywania, którym musimy stawić czoła. Akcja toczy się miarowo, swoim tempem, chociaż miejscami potrafi czytelnika zaskoczyć i wywołać ogrom emocji. Plastyczny język narracji sprawia, że możemy przenieść się w malownicze kraje w których żyją nasi bohaterowie. Postaci - zarówno pierwszo- jak i drugoplanowe zostali fajni pokazani, z poświęceniem im należytej uwagi, tak że idealnie że sobą współgrali. Ogółem - książkę czytało mi się naprawdę dobrze i jeżeli lubicie nastrojowe serie z gatunku obyczaj, romans oraz przygoda, to myślę że i wam się spodoba. Lekka, przyjemna, z uwzględnieniem tych trudniejszych tematów - Polecam

Avatar użytkownika - ktomzynska
ktomzynska
Przeczytane:2024-07-30, Ocena: 4, Przeczytałam,

,,Łagodny księżyc nad Usambara" autorstwa Anne Jacobs po raz trzeci przenosi nas w malowniczą scenerię Afryki. To tutaj dają o sobie znać przewrotny los, problemy, niepewność, trudne relacje, a także nowe początki. Autorka kolejny raz udowodniła, że nie boi się poruszać trudnych tematów i radzi sobie z nimi świetnie.

Fabularnie książka jest dość ciekawa, jednak w moim odczuciu odstaje na tle poprzednich części. Dzieje się tutaj znacznie mniej, akcja rozkręca się dość powoli, a autorka trzyma się na dystans z ładunkiem emocjonalnym, który w poprzednich tomach można było mocniej odczuć. Chociaż trzeba przyznać, że tam, gdzie naprawdę trzeba, emocje się pojawiają i miażdżą czytelnika, a zaskakujące zwroty akcji pobudzają ciekawość z lektury i sprawiają, że wcale nie chce się jej odkładać na bok. Tym bardziej że całość napisana jest dość lekkim i przyjemnym dla oka stylem, dzięki czemu przez całość dosłownie się płynie.

Bohaterowie po raz kolejny zostali starannie wykreowani. Każda z postaci jest inna, a relacje pomiędzy nimi intrygują. Jednak z przykrością muszę przyznać, że tym razem nikogo nie polubiłam, a wręcz czułam niechęć do głównej bohaterki, co wcześniej nie miało miejsca. Nie wiem, czy to jej kreacja, czy może czytałam książkę w nieodpowiednim momencie i przez to odebrałam jej postać w taki, a nie inny sposób.

Samo zakończenie pozostawia lekki niedosyt, ale muszę przyznać, że z drugiej strony nie wyobrażam sobie innego.

,,Łagodny księżyc nad Usambara" to powieść, która zmusza do refleksji i udowadnia, że z każdej sytuacji jest wyjście. Pomimo że może ta powieść wypada najsłabiej na tle poprzednich z serii, to i tak serdecznie Ci ją POLECAM!

W labiryncie wspomnień
Anne Jacobs0
Okładka ksiązki - W labiryncie wspomnień

Wpływowe familie. Dramatyczne sploty zdarzeń. Posiadłość, która skrywa niejedną tajemnicę. Augsburg, 1916 rok. Część willi, którą zamieszkuje...

W cieniu tajemnic
Anne Jacobs0
Okładka ksiązki - W cieniu tajemnic

Augsburg, jesień 1913 roku. Biednie ubrana dziewczyna idzie w kierunku imponującej posiadłości, połączonej z przedsiębiorstwem włókienniczym. Nazywa się...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski