Kulinarne Pojedynki 12

Tom 12 cyklu Kulinarne pojedynki

Czas na wielki finał Jesiennych Wyborów!
W ostatnim pojedynku trzej przeciwnicy będą musieli zmierzyć się z przygotowaniem sezonowego składnika – sajry!
Souma, Hayama, Kurokiba… Żaden z nich nie ma zamiaru się poddać. Jakie dania zaprezentują?!

Informacje dodatkowe o Kulinarne Pojedynki 12:

Kulinarne Pojedynki 12 - opinie o książce

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2021-06-22, Ocena: 5, Przeczytałem,

Część dwunasta to początek zakończenia ważnego wątku serii, jakim są Jesienne Wybory. W finale znalazła się trójka „pierwszaków”, których kulinarny geniusz może przerodzić się w coś naprawdę niezwykłego. Oczywiście w trójce najlepszych nie mogło zabraknąć głównego bohatera mangi. Zmierzy się on tutaj ze specjalistą od owoców morza (Hayama) oraz geniuszem od przypraw (Kurokiba). Tematem przewodnim ich pojedynku jest dość pospolita ryba, z której można jednak stworzyć coś naprawdę wykwintnego. Pierwsza połowa tomiku pokazuje przygotowania zawodników do bitwy, ich odwiedziny na targu rybnym i szukanie najlepszego przepisu. Końcówka skupia się już na samej walce, która będzie wymagająca dla każdego i mocno nieprzewidywalna. Autor kładzie tutaj spory nacisk na pokazanie rozwoju niemałych umiejętności bohaterów, którzy z każdym kolejnym „pojedynkiem” stają się jeszcze lepsi. Standardowo nie brakuje tutaj szczypty humoru, która dodatkowo doprawiona jest również odrobiną dramatyzmu.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2018-11-09, Ocena: 4, Przeczytałem,

NIE TYLKO DLA FANÓW KULINARIÓW

Oto okładka, jak z wzorcowego shounena. Trzech gości w bojowych pozach, uzbrojonych po zęby i to w broń, która wygląda, jakby przeczyła prawom fizyki, jeden z bohaterów z morderczą miną, do tego mrok i… Ale co tu robi ta ryba w tle? No właśnie, robi się – smaży, gotuje, piecze. Co tylko wymyślicie. Bo chociaż „Kulinarne pojedynki” to rasowy shounen, pełen walk, seksownych dziewczyn, negliżu i wszystkiego, co gatunek ma do zaoferowania, to przede wszystkim jest to manga o gotowaniu. Ale jakże udana i niemniej wciągająca, niż rasowe bitewniaki.

Półfinały Jesiennych Wyborów przyniosły nieoczekiwany wynik! Czegoś takiego jeszcze nie było! Nigdy bowiem w dotychczasowej historii szkoły do finału nie przeszło aż trzech uczniów. Teraz jednak wszystko się zmieniło i walka zapowiada się o wiele ciekawiej, niż ktokolwiek mógłby sądzić. Souma, Hayama i Kurokiba – każdy z nich chce wygrać, każdy z nich ma też inne podejście do tego, co na nich czeka. Jedni wściekają się, że doszło do takiej sytuacji, inni – a dokładniej, oczywiście, Souma – cieszą się na możliwość pokonania tak potężnych kucharzy. Zaczyna się więc starcie prawdziwych gigantów, w którym nic już nie jest pewne. Jaki będzie temat ich dań? Kto wygra, a kto przegra? I jakie zaskoczenia czekają na wszystkich?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/11/kulinarne-pojedynki-12-tsukuda-yuuto.html

KULINARNE POJEDYNKI: TOM 28
Shun Saeki, Yuto Tsukuda0
Okładka ksiązki - KULINARNE POJEDYNKI: TOM 28

Takumi mierzy się z Eizanem, który chce zaburzyć smak jego dania swoją potrawą. Jednak reprezentant Buntowników nie traci pewności siebie. Jakie danie...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung