reklama

KULINARNE POJEDYNKI: TOM 28

Takumi mierzy się z Eizanem, który chce zaburzyć smak jego dania swoją potrawą. Jednak reprezentant Buntowników nie traci pewności siebie. Jakie danie kuchni włoskiej wybrał, by przeciwstawić się strategii przeciwnika?
Tymczasem Souma i Megumi, także pełni zapału, mierzą się z Centralą. Oto finał ekscytującej trzeciej tury!

Informacje dodatkowe o KULINARNE POJEDYNKI: TOM 28:

KULINARNE POJEDYNKI: TOM 28 - opinie o książce

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2021-09-10, Ocena: 5, Przeczytałem,

Początek recenzowanego tomiku to zakończenie zaciekłego pojedynku pomiędzy Takumim i Eizanem, którego motywem przewodnim była kuchnia włoska. Każdy z nich wydaje się być bardzo pewny swoich zdolności. Dotyczy to szczególnie przedstawiciela Centrali, który jest pewny swojej wygranej. Młody kucharz znający „włoskie gotowanie” od podszewki na pewno jednak nie podda się bez walki. Swoje zdolności w tej części zaprezentuje również cicha i nieśmiała Megumi, w której drzemie jednak ogromny potencjał. Jej przeciwnikiem będzie jednak specjalista od ciast i deserów, młoda uczennica będzie więc musiała zademonstrować, czego nauczyła się przez ostatni czas. Na finał twórca zostawił pojedynek Somy, który nie lubi przegrywać. Do samego końca nie będzie jednak wiadomy czy tym razem również wyjdzie zwycięsko w kuchennej bitwy.

Kolejna część mangi to nie tylko przygotowywanie wyśmienitych potraw. Autor od pewnego już czasu w kolejnych tomach stara się pokazać postępujący rozwój stworzonych przez siebie bohaterów. Dotyczy to głównie „pierwszaków”, którzy od samego początku ze sobą rywalizowali, teraz jednak jednoczą się w walce o własne przekonania. Zarówno ich różne osobowości, odbyte „szkolenie” oraz wspólna pomoc mają bezpośrednie przełożenie na ich zdolności kulinarne. Najlepiej jest to chyba widoczne w osobie Tadokoro, która z nieśmiałej, cichej i niepewnej siebie nastolatki zaczyna przeobrażać się w doskonałego kucharza z ambicjami, pragnącego odnosić sukcesy. Motyw „rozwoju” jest więc tutaj zauważalny, nie pełni on jednak najważniejszej roli w całej serii.

Cała recenzja na:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-08-17, Ocena: 4, Przeczytałem,

TRZECIA TURA ZBLIŻA SIĘ DO KOŃCA

,,Kulinarne pojedynki" nie zwalniają tempa. Tak blisko finału, jak już jesteśmy, można by sądzić, że nadejdzie czas powolnego żegnania się z bohaterami i wygaszania ognia, pod ich stanowiskami, ale nie. Autorzy nie zamierzają ani trochę nam i bohaterom odpuścić i serwują kolejny znakomity tomik, do jakiego nie można się oderwać.

Wynik starcia Takumiego i Eizana wydawał się z góry przesądzony. To, co zrobił przedstawiciel Centrali, najwyraźniej jest rzeczą nie do pokonania. Ale członek buntowników wydaje się być zadziwiająco pewny siebie, jak na sytuację, w jakiej się znalazł. Czyżby krył asa w rękawie?
Na tym jednak nie koniec. Trwa bowiem walka Soumy i Megumi. Jak poradzą sobie ze swoim wyznaniem? I jak skończy się trzecia tura?

Avatar użytkownika - isil
isil