reklama

Królowa Śniegu i inne baśnie

Pięknie ilustrowany zbiór opowieści, od pokoleń chętnie czytanych zarówno przez dorosłych, jak i przez dzieci.
Na nowo odkryjecie losy Śnieżki i siedmiu wesołych krasnoludków, historię dziewczyny o dobrym sercu, którą wszyscy zwali Kopciuszkiem, opowieść o jedynym kocie na świecie, który chodził w butach, a także inne wspaniałe baśnie.

SPIS TREŚCI

Królowa Śniegu i inne baśnie - opinie o książce

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2024-01-02, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Baśnie to pewna klasyka. Teksty, które znają mali i duzi choć czytane z perspektywy rodzica zmieniają znaczenie. Nagle stają się zbyt trudne w odbiorze i zbyt drastyczne dla maluchów. Zaczynamy zastanawiać się czy proponować je dzieciom, czy może jeszcze zaczekać. Czy tylko ja mam takie wrażenie?

Niedawno, za sprawą prezentowanej książki "Królowa Śniegu i inne baśnie" miałam okazję przypomnieć sobie te niesamowite historie, które poznawałam gdy sama byłam dzieckiem. Nie wszystkie dokładnie pamiętałam, za to przy niektórych wręcz miałam przed oczami ilustracje z posiadanych kiedyś zbiorów.

W książce znajdują się baśnie:
* Czerwony Kapturek
* Śpiąca Królewna
* Kot w butach
* Kopciuszek
* Królewna Śnieżka
* Królowa Śniegu
* Słomka, węgielek i groch
Przyznaję, że tej ostatniej sama nie znałam. Inne z chęcią czytałam wraz ze starszym synem. Stanowiły dobrą bazę do rozmów o przekazywanych w nich wartościach a także o tym co realne a co będące literacką fikcją.

Ten zbiór, jak sami widzicie, został pięknie wydany, będzie więc świetną opcją na prezent. Twarda oprawa ze złoceniami dodaje książce uroku i zapowiada niezwykłą przygodę.

Tekst urozmaicają ilustracje lecz jest ich tutaj bardzo mało. To raczej propozycja dla starszych przedszkolaków czy dzieci w wieku szkolnym, ze względu na ilość tekstu. Z pewnością to nie lektura na jeden raz a na kilka wieczorów.

Język polski. Analiza i interpretacja tekstów literackich.
Anna Śliwińska0
Okładka ksiązki - Język polski. Analiza i interpretacja tekstów literackich.

Książka jest poradnikiem pracy z tekstem literackim, ze szczególnym uwzględnieniem poezji. Znajdują się w niej:- analizy i interpretacje fragmentów tekstów...

Fingal i Aileen. Opowieść o sile przyjaźni
Anna Śliwińska 0
Okładka ksiązki - Fingal i Aileen. Opowieść o sile przyjaźni

Baśniowa opowieść o przyjaźni i poświęceniu, o dzikości przyrody, o wyobcowaniu i o potrzebie kochania, inspirowana krajobrazami malowniczej Szkocji. Kamienny...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung