Kretyńska komedia. Paradise Crew

Strzeżcie się, wy, którzy tu wchodzicie. Bowiem zza bram piekieł już nie ma powrotu...

Odkąd Bauta -- tajemnicza postać w karnawałowej masce, nawiedziła Giulię, w życiu dziewczyny zaczyna się seria niewytłumaczalnych zdarzeń. Tajemniczy Zakon Kluczników powołany do życia przez pierwszego strażnika kluczy królestwa niebieskiego, popycha ją nad samą krawędź przepaści, skąd niedaleko do piekła opisanego przez Dantego Alighieri w ponadczasowej "Boskiej Komedii".

Co łączy Casanovę, Dantego oraz świętego Piotra?

Dlaczego na papieskim herbie widnieje para skrzyżowanych kluczy?

I co najważniejsze -- czy Giulia podoła zadaniu, do którego wyznaczyli ją ci, którzy zostali wyklęci wieki temu?

AGATA GRABOWSKA - urodzona 25 stycznia 1997 roku, pochodząca z Trzcianki autorka książek. Mieszka w Londynie wraz z mężem i dwójką synów - Harisem i Owaisem.

Debiutowała opowiadaniem "Koncert na cztery ręce" w antologii "Więzy", wydanej w roku 2015, nakładem wydawnictwa The Cold Desire. Obecnie na koncie ma kilka książek i solowych opowiadań.

Informacje dodatkowe o Kretyńska komedia. Paradise Crew:

Wydawnictwo: Poligraf
Data wydania: 2023-11-17

Tagi: Klasyka kryminału

Kup książkę Kretyńska komedia. Paradise Crew

Kretyńska komedia. Paradise Crew - opinie o książce

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2023-12-23, Ocena: 6, Przeczytałam,

Jeśli lubicie książki nieoczywiste, gdzie postacie nie są ani żywi ani umarli, to ta opowieść na pewno wam się spodoba. Przede wszystkim to fantastyka pomieszana z iluzją i tym co było, a nie jest, choć to widać. Napisana w ogromnym napięciu i wyczekiwaniu. Autorka lubi bawić się piórem i nie daje nam podpowiedzi co może później się wydarzyć. Często daje złudną nadzieję i nagle zmienia fabułę pozostawiając nas w osłupieniu. Nie znajdziecie tu niczego co miłe i piękne, bo nawet jeśli wydaje wam się takie, to i tak wcale takie nie jest. Napisana językiem zwyczajnym, lecz bardzo dosadnym, jeśli coś tu komuś wymyka się z rąk, to wiemy, że jest już stracone. W opowieści młodej osobie przyjdzie zrobić coś bardzo odważnego. Będzie to nie tyle sprawdzianem, ile być albo nie być. Wspaniałym dodatkiem była tu postać egzorcystki, która służyła swoją pomocą. Tajemniczość goniła tu tajemniczość, a my zastanawialiśmy się ile jeszcze jej tu przybędzie.

,, -Wiesz co tam jest napisane?
- Ależ oczywiście. To przecież Boska Komedia Dantego, ale zapisana w cholerę starą wersją łaciny. "

Dałam wam ten cytat byście przypomnieli sobie dawną lekturę szkolną, gdyż owa powieść jest napisana właśnie pod nią, tylko z ogromnym wzbogaceniem fantastycznym i językowym. Co prawda będzie tu trochę niecenzuralnych słów, lecz dostosowane są do charakteru postaci. Niektórych zachowanie starszej kobiety będzie bulwersowało, jednak szło to w parze z jej mocami czy też zdolnościami. Czytajcie ją jednak w skupieniu, gdyż ilość wydarzeń bywa naprawdę spora, lecz pominięcie któregokolwiek sprawi, że się pogubicie. I uwaga, ktoś tu potrafi czytać w myślach, więc uważajcie co podczas czytania wam chodzi po głowie:-)
Naprawdę świetna książka podzielona na trzy etapy. Ten środkowy jest najmocniej rozwinięty, bo tam najwięcej się dzieje. Jemu poświęćcie też najwięcej uwagi. Druk nieco mniejszy, ale jak zaczniecie czytać, nie będziecie w stanie się od niej oderwać. Ogromnie wam polecam, bo jak już czytać książki fantastyczne, to tylko najwyższych polotów:-)

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2023-12-13, Ocena: 6, Przeczytałam,

📖Życie Giulii zmienia się gdy odwiedza ja gigantyczna postać w XVII-wiecznym stroju zwanà Bauta z karnawałową maską.Później dzieja się wokół niej niewytłumaczalne rzeczy…
Spotkanie siedmiu wyznaczonych osób w Wenecji staje się poczatkiem podróży pomiędzy czasem a przestrzenią.
Czy uda się odnaleźć się ważna Księgę?

„„Księga poczuła,że nowe pokolenie dotarło do miasta”

🎭 „Kretyńska komedia” to historia w której poznajemy nie tylko piękno Wenecji ale również osoby żyjące przez lata mające swoje skrywane tajemnice.Naszyjnik z wisiorkiem z maska symbolizuje inność i podjęcie się zadanie dla którego trzeba wiele poświecić.

Od samego poczatku czuć wyjątkowość tej historii.Nowe postacie są początkiem poznawania tajemnic przeszłości.Lewitujemy pomiędzy ziemią,piekłem,czyśćcem a niebem…prawda,że ekscytujące?
Dodając do tego Świętego Piotra,Dantego i Casanove to robi się bardzo ciekawie i fantazyjnie.
Każdy kolejny rozdział wnosi coś nowego,by odkryć zadanie Giulii do jakiego została stworzona.To dziewczyna zagadka,która odkrywa swoją prawdziwa naturę.

Dobra fantastyka jest zawsze warta przeczytania.A ta powieść jest nacycona zagadkami,ochronną ludzkości i tajemniczymi postaciami zwiastującym zmiany.Historia miesza się z teraźniejszością tworzą fabule wartą poznania.

Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy historii,ponieważ powieść dostarczyła mi mnóstwa emocji i niezapomnianych chwil.
Gorąco polecam książkę i poznanie świata Giulii i jej przeznaczenia🎭

Avatar użytkownika - agnieszka_rowka
agnieszka_rowka
Przeczytane:2024-02-12, Przeczytałam,
Kretyńska komedia
Agata Grabowska0
Okładka ksiązki - Kretyńska komedia

Julia wraz z wujaszkiem Giuseppe mieszka w samym sercu Wenecji. Wiedzie w miarę normalne życie aż do dnia, w którym niespodziewanie odwiedza ją istota...

Inuka. Wiedźma z północy
Agata Grabowska0
Okładka ksiązki - Inuka. Wiedźma z północy

Jak wiele człowiek jest w stanie poświęcić, aby zyskać dar nieśmiertelności? Marco wypełnia misję, zleconą mu przez Inukę. Musi zebrać wystarczającą ilość...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;