Kobieta, której nikt nie znał

,,Często miałem wrażenie, że czytam którąś z pierwszych powieści Kena Folletta, Fredericka Forsytha czy Roberta Ludluma. Elegancki i inteligentny suspens, umiejętnie sfabularyzowany".

- John Grisham

,,Pełna napięcia i doskonale napisana książka z intrygującą, silną protagonistką, której szybko się nie zapomina. Doskonała rzecz!"

- Patricia Cornwell

,,Opowieści szpiegowskie muszą zrobić miejsce dla Kate Moore - matki, żony, ekspatriantki i kogoś innego, niż się wydaje. Uwielbiam ją!"

- Rosamund Lupton

W tej książce nikt nie jest tym, za kogo się podaje

Kate Moore nie jest jedynie wzorową panią domu, jak postrzega ją otoczenie.  Ma pewną tajemnicę, która determinuje jej życie. Mąż Kate nieustannie pracuje, robiąc coś, czego ona nigdy nie rozumiała dla banku, o którym nie wolno jej nic wiedzieć. Kate czuje się coraz bardziej samotna i znudzona. Gdy zaczyna podejrzewać, że ich nowi znajomi nie są tymi, za których się podają, rozpoczyna własne śledztwo, odsłaniając warstwy otaczającej ją ze wszystkich stron mistyfikacji. Odkrywa fałszywe urzędy, nieistniejące korporacje i ukrytą broń, tajemniczą farmę i numeryczne konto z olbrzymimi kwotami pieniędzy, a wreszcie niewyobrażalne, ciągnące się od dawna oszustwo, które zagraża jej rodzinie, małżeństwo i życiu.

Chris Pavone wychował się na Brooklynie i skończył studia na Uniwersytecie Cornell. Przez blisko dwadzieścia lat pracował jako redaktor i ,,autor-widmo". Jest autorem książki The Wine Log. Chris mieszkał z rodziną w Luksemburgu, ale niedawno wrócił do Nowego Jorku. "Kobieta, której nikt nie znał" jest jego pierwszą powieścią.

Informacje dodatkowe o Kobieta, której nikt nie znał:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2013-09-11
Tytuł oryginału: The Expats
Tłumaczenie: Jędrzej Polak
Ilustracje:Paweł Panczakiewicz/InnervisionArt(Shutterstock)

Kup książkę Kobieta, której nikt nie znał

Kobieta, której nikt nie znał - opinie o książce

Avatar użytkownika - gimm1
gimm1
Przeczytane:2014-11-02, Ocena: 4, Przeczytałam, czytam regularnie w 2014 roku,
Opowieść szpiegowska. Trochę to skomplikowane :) Ale warto spróbować :)
Avatar użytkownika - pokooj36
pokooj36
Przeczytane:2014-01-28, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2014, Mam,
Doskonale napisana historia, w której świat agentów CIA i FBI wzajemnie się przenika, łącząc przeszłość i teraźniejszość w niezwykłą historię, w której nikt nie jest tym, za kogo chce się podawać, nawet mąż czy żona.
Avatar użytkownika - angel92
angel92
Przeczytane:2020-02-03, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2020,
Avatar użytkownika - Noelka
Noelka
Przeczytane:2015-09-01, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam, Przeczytane,
Podróżnik
Chris Pavone0
Okładka ksiązki - Podróżnik

Rozgrywający się w różnych zakątkach globu pasjonujący thriller autora Kobiety, której nikt nie znał i Wypadku, bestsellerów z listy...

Wypadek
Chris Pavone0
Okładka ksiązki - Wypadek

Gdy w Nowym Jorku wschodzi słońce, agentka literacka Isabel Reed kończy lekturę anonimowego manuskryptu ujawniającego szokujące rewelacje na temat wielu...

Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun