KAKEGURUI - SZAŁ HAZARDU: TOM 16

Kirari z Ririką i Mary na dokładkę.
Przy tym stole toczy się gra o to, kto stanie na szczycie i zostanie nową przewodniczącą. Kirari jest wstrząśnięta tym, jak silna wola płonie w jej siostrze. Co planuje dalej Yumeko, która została wykluczona z tej gry? Wybory do samorządu dobiegają końca.
Oto 16 tom o pięknych licealistkach-hazardzistkach, w którym wszystko legło w gruzach.

Informacje dodatkowe o KAKEGURUI - SZAŁ HAZARDU: TOM 16:

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2023-09-19, Ocena: 5, Przeczytałem,

POPKUlturowy Kociołek:

Szesnasta odsłona serii skupia się na ukazaniu dalszego wątku wyborów do samorządu szkolnego, wraz z zakończeniem tego etapu historii. Na placu boju o stołek przewodniczącego pozostało już tylko kilku uczniów. Każdy (lub prawie każdy) jest mocno zdeterminowany do tego, aby odnieść ostateczny sukces i gotowy jest dosłownie na wszystko. Przyjdzie nam więc tu obserwować dużą dawkę „hazardowego szaleństwa”, które prowadzi do zaskakującego finału.

Hazard, knowania, oszustwa, przekupstwa – tego rodzaju elementy szczelnie wypełniają mangę, potęgując napięcie udzielające się czytelnikowi. Wszystkie ona jednak dość dobrze znane są fanom cyklu, bo pojawiają się w serii prawie od samego początku. Szesnasta odsłona serii to jednak również kilka scenariuszowych niespodzianek. Jedną z nich jest zepchnięta na dalszy plan Yumeko. Nastolatka z nieznanych nam powodów unika nowych hazardowych starć i na pewien czas znika z pierwszego planu historii.

Pierwsze i najważniejsze skrzypce odgrywa tu trójka Kirari, Ririka i Mary. To na ich pokerowym pojedynku twórca skupia największą uwagę, dodając do tego oczywiście porcję wyrazistych emocji. Wątek ten okazjonalnie przerywany jest scenami z innymi uczniami, którzy ciągle biorą udział w toczącej się walce i każdy z nich ma w tym jakiś swój ukryty cel. Wszystko to powoli wraz z przeczytanymi stronami nabiera większego sensu, ostatecznie wyjaśniając się w wielkim finale. Tomik oczywiście kończy się w taki sposób, aby ponownie mocno pobudzić ciekawość czytelnika i zachęcić go do sięgnięcia po kolejną odsłonę....

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2023-04-24, Ocena: 4, Przeczytałem,

GRA O WYSOKĄ STAWKĘ

W końcu, po długim oczekiwaniu, kolejny tomik ,,Kakegurui" trafił na rynek. Trochę stęskniliśmy się już za bohaterkami i emocjami, jakie nam oferują. I trochę też pewnie zdążyliśmy zapomnieć o tym, co było poprzednio - ja zapomniałem. Ale to ostatnie nie zmienia faktu, że płynnie wszedłem znów w ten świat i znów znakomicie bawiłem się, czytając o kolejnych rozgrywkach o wysoką stawkę i dostając dobrze stopniowane napięcie.

Gra trwa! Kirari, Ririka i Mari i stawką w postaci zostania nową przewodniczącą! Gdy koniec wyborów jest coraz bliższy, pozostaje pytanie, co knuje Yumeko!

Avatar użytkownika - isil
isil
Ocena: 4, Przeczytałem,
KAKEGURUI - SZAŁ HAZARDU: TOM 15
Homura Kawamoto,Toru Naomura0
Okładka ksiązki - KAKEGURUI - SZAŁ HAZARDU: TOM 15

Kirari Momobami. Ririka Momobami. Mary Saotome, oraz... Yumeko Jabami. Od działań tej czwórki zależy, jak rozstrzygną się wybory. Yumeko aż roznosi pragnienie...

SZAŁ HAZARDU 5
Homura Kawamoto,Toru Naomura0
Okładka ksiązki - SZAŁ HAZARDU 5

Pojedynek Yumeko i Yumemite dobiegł końca. Itsuka Sumeragi obserwowała ich starcie z bezpiecznej odległości na widowni. Nie wiedziała jednak, że niedługo...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung