Kajko i Kokosz. Szkoła latania. Wydanie urodzinowe!

Komiks Kajko i Kokosz - Szkoła latania. Wydanie urodzinowe! to specjalna i zupełnie wyjątkowa edycja z okazji 90. rocznicy urodzin jednego z najważniejszych autorów w historii polskiego komiksu, twórcy Kajtka i Koka, Kajka i Kokosza, Gucka i Rocha, Bajek dla dorosłych - Janusza Christy (1934-2008). Oto adaptacja jego najbardziej znanej klasycznej opowieści w wykonaniu kilkudziesięciu (sic!) polskich autorów komiksów różnych pokoleń. To unikalny na skalę światową projekt, opublikowany tylko w jednym wydaniu - na rocznicę. Każdą z 35 stron (a także i stronę tytułową) oryginalnego komiksu narysował inny polski twórca! Całkowicie w swoim stylu, ale z zachowaniem oryginalnej fabuły i wszystkich dialogów. Kolejni artyści przedstawili swoje interpretacje okładek kilku innych tomów Kajka i Kokosza. W rezultacie powstało dzieło niezwykłe. Fani Kajka i Kokosza oraz fani współczesnego polskiego komiksu będą mogli przeczytać kanoniczny tom serii w zupełnie nowy sposób. To wydanie nie zastępuje Szkoły latania Janusza Christy, ale wierzymy, że stanie się intrygującym uzupełnieniem kolekcji każdego miłośnika historii obrazkowych. UWAGA: Dodruków nie będzie!

Informacje dodatkowe o Kajko i Kokosz. Szkoła latania. Wydanie urodzinowe!:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2024-07-17
Kategoria: Komiksy

Tagi: Komiks i powieść graficzna - humorystyczne

Kup książkę Kajko i Kokosz. Szkoła latania. Wydanie urodzinowe!

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski