reklama

Jestem Wandzia. Ząb w kompocie i wielkie zmiany

Wandzia to bystra, rezolutna i wygadana kilkulatka, początkująca uczennica. Ma zapracowanych, ale troskliwych i mądrych rodziców oraz trzech starszych braci, których nazywa ,,jeleniami", bo przecież można tak nazwać kogoś, kto nas bardzo wkurza. I jeszcze przytulaśnego chomika Kotleta. Dziadek Jurek, tata mamy, prowadzi własną lodziarnię, a babcia Milena, mama taty, mieszka aż w Warszawie i śpiewa w operze. Wandzia z właściwą sobie dziecięcą ciekawością i uważnością, a czasem przekorą obserwuje świat i komentuje codzienne zdarzenia. Jest zdeterminowana w osiąganiu swoich celów, a żeby się z kimś zaprzyjaźnić, musi się do niego naprawdę przekonać. Ale też potrafi dostrzec to, co cudne, nawet tam, gdzie wydaje się ponuro.

Wandzia Wilk ma sześć lat i właśnie wypadł jej pierwszy ząb. Czy to dlatego wszyscy - czyli mama, tata i trzej starsi bracia - zachowują się tak dziwnie? Niestety, sprawa jest dużo poważniejsza: Wilkowie się przeprowadzają. I to na zawsze. Niby do większego domu, w którym tata mieszkał w dzieciństwie, ale Wandzia wie swoje - to zła kraina czarownic.

Czy dziewczynce uda się poczuć dobrze we własnym pokoju, znaleźć przyjaciół w nowej zerówce i zaprzyjaźnić się z czarownicą z sąsiedztwa? A wreszcie - odkryć, że zła kraina to tak naprawdę tylko kraina nieodkryta, w której może być naprawdę cudnie?

Ciepła, mądra i przezabawna książka o rezolutnej dziewczynce, która z właściwą sobie ciekawością i przekorą idzie przez świat i podbija serca.

Informacje dodatkowe o Jestem Wandzia. Ząb w kompocie i wielkie zmiany:

Jestem Wandzia. Ząb w kompocie i wielkie zmiany - opinie o książce

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2024-05-25, Ocena: 6, Przeczytałem,

,,Jestem Wandzia. Ząb w komplecie i wielkie zmiany" to książka dla dzieci od 6-8 lat, która opowiada o zmianach, które czasami w życiu pojawiają się. U Wandzi taką zmianą była przeprowadzka.

Wandzia ma 6 lat i wypadł jej pierwszy ząb. Dziadek z tej okazji zabiera ją na lody. Po powrocie jej rodzice i bracia siedzą poważni na kanapie i czekają na nią. Mają coś ważnego do przekazania. W końcu mama oznajmia, że prowadzają się. Nie na chwilę. Na zawsze.

Nowy dom przypomina Wandzi chatę czarownicy, a nie piękną willę. Dziewczynce tutaj nie podoba się i chce wracać. Ale teraz tu jest jej dom i tu będzie chodzić do szkoły.

Czy dziewczynce uda się odnaleźć w nowej zerówce? Czy zaprzyjaźni się z czarownicą z sąsiedztwa? I czy nowe miejsce można zamienić na nieodkrytą krainą, w której może być pięknie?

Książka jest ciepłą i zabawną historią o rezolutnej dziewczynce, która z właściwą sobie ciekawością i przekorą idzie przez świat. Swoich braci nazywa ,,jeleniami". Posiada również kota Kotleta. Jest ciekawą świata małą dziewczynką, która aby z kimś zaprzyjaźnić się musi się do kogoś naprawdę przekonać.

Książka napisana jest łatwym językiem adekwatnym dla dzieci, dla których kierowana jest ten tytuł. Posiada duże litery, dzięki czemu nadaje się idealnie dla dzieci, które zaczynają przygodę z samodzielnym czytaniem. Historia w niej zawarta jest mądra, ciepła i zabawna.

W książce znajdziemy również liczne ilustracje, które młodszym dzieciom pomogą skupić się nad czytanym tekstem. Jest niewielkich rozmiarów i jest idealna by zabrać ją na wakacje.

Chwała meksykańskim zakonnicom
Barbara Kwinta0
Okładka ksiązki - Chwała meksykańskim zakonnicom

Kochająca planowanie i rutynę Emilia Starska wsiada do życiowego rollercoastera. Po przeczytaniu listu od zmarłej mamy dochodzi do wniosku, że nie może...

Jestem Wandzia. Jesień pierwsza klasa
Barbara Kwinta0
Okładka ksiązki - Jestem Wandzia. Jesień pierwsza klasa

Wandzia Wilk tuż przed wakacjami skończyła siedem lat i właśnie wypadł jej drugi ząb. Na dodatek wraca od babci Mileny, a tu w domu... pizza. Oj, w domu...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung