reklama

Jej plan

Tom 2 cyklu Plan na przyszłość

Gdy plan Pawła wymyka się spod kontroli, Zuza nie ma wyboru i musi się do niego dostosować. Gdy uciekają z miejsca zbrodni, a chłopak gładko przyjmuje tożsamość Rafała, na ślepą miłość Zuzy pada cień. Zgodnie z nowym planem chłopaka, para opuszcza Polskę i kilka dni po tragicznych wydarzeniach w górskiej chacie, lądują na cudownej Sycylii. Na włoskiej wyspie, która była marzeniem Zuzy znajdują swój azyl, w którym mogą żyć długo i szczęśliwie.
Sielanka jednak nie trwa długo, bo Zuza odkrywa, że Paweł nie jest z nią do końca szczery i zaplanował dla niej coś innego niż wspólnie ustalali. Od tej pory dziewczyna musi grać w grę, w której nie ma zasad. Grę, do której musi ułożyć wlasny plan. Jak daleko zajdzie? Co będzie musiała poświęcić, żeby wygrać? Czy jej plan się powiedzie?

Informacje dodatkowe o Jej plan:

Wydawnictwo: Dlaczemu
Data wydania: 2023-03-22

Tagi: romans literatura obyczajowa kryminalny wątek wątek psychologiczny

Kup książkę Jej plan

Jej plan - opinie o książce

Avatar użytkownika - zlosnica_czyta
zlosnica_czyta
Przeczytane:2023-05-07,

Od razu przyznaję, że nie czytałam poprzedniej części, ale wiele pozytywnego o niej słyszałam. Dlatego między innymi nie mogłam doczekać się aż 'Jej plan' trafi w moje ręce.

Życie Zuzy bezpowrotnie zmienia się, kiedy plan Pawła wymyka się spod kontroli. Kobieta nie ma wyboru i musi uciekać z miejsca zbrodni. Paweł beż najmniejwzego problemu przejmuje tożsamość jej męża. Już wtedy powoli zaczęły się pojawiać pierwsze rysy w miłości. Para postanawia opuścić Polskę i lądują na słonecznej Sycylii. To tam mają plan stworzyć miejsce, gdzie spędzą resztę życia.

Jednak ci nie trwa wiecznie. Pewnego dnia Zuza przypadkowo odkrywa, że Paweł nie jest z nią całkiem szczery i ma zupełnie inne plany niż wcześniej wspólnie ustalili. W tym momencie dla kobiety zaczęła się gra z czasem, w której nie ma żadnych zasad. Musi stworzyć i poprowadzić własny plan.

Na początku miałam pewne obiekcje co do powieści, kiedy zobaczyłam ilość stron. I to jest idealny przykład, że nie ocenia się książki po okładce- w tym przypadku po objętości. Wszystko było idealne i wyważone. Nie uważam, że czegoś brakowało. Nie mogłam oderwać się od lektury. Wciągnęła mnie maksymalnie. Uwielbiam, kiedy zachowany ciąg akcji. Nie ma przestoju ani zbyt dużego tempa. Nie nudziłam się nawet na chwilkę.

Perfekcyjnie ułożona intryga. Szereg tajemnic. Autorka stworzyła bardzo dobre kreacje bohaterów. Dobrze, że w tym przypadku nie było ich zbyt wielu. Mogłam całkowicie skupić się na fabule. Bardzo podoba mi się styl pisania autorki. Jest lekki i przyciągający.

Historia pełna intryg i emocji. Zakończenie mocno mnie zaskoczyło ale jak najbardziej pozytywnie !
Teraz wiem, ze muszę nadrobić pierwszą część.

Zlosnica_czyta

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2023-04-03, Ocena: 5, Przeczytałam,

Ostatnio zauważyłam, że lekkie historie bez większych opisów pobocznych coraz lepiej mi się czyta. Jak nie trudno już się domyśleć, w tej pozycji mamy nałożony nacisk na wydarzenia, a nie na ukazanie miejsca gdzie co robią. Książka zaczyna się nagle. Nie czytałam części pierwszej i widzę, że to jej bezwzględna kontynuacja. Wiemy tutaj, że mąż głównej bohaterki nie żyje i ten drugi, jej kochanek, zajmuje teraz jego miejsce. Dosłownie chce się przeobrazić w małżonka, by móc na spokojnie przejąć jego i jej majątek. Początkowo kobieta jest ślepa i widzi tylko pożądanie, które na jego widok odczuwa. Tutaj zaznaczę, że nie jest to dobry mężczyzna. Często robi jej na złość, obraża i później sprawia, ze poprzez zbliżenie ona bezgranicznie mu wierzy. Mami ją wspólnymi planami na przyszłość robiąc z jej majątkiem co tylko chce. Nie lubi być pod kimś, jest samcem alfa, który robi co chce, bierze co chce i kiedy chce. Tylko, że w pewnym momencie coś pójdzie nie tak i ona podsłucha jego rozmowę. W tym momencie, choć nadal ją pociąga i pozwala, by robił z nią co chciał, układa własny plan. Ma na jego wykonanie któtki czas. Czy zatem zdąży wcielić go w życie, by on niczego nie zauważył? Czy nieznajoma będzie potrafiła jej pomóc? Kto kogo przechytrzy?
Oj wspaniale się bawiłam przy tej książce. Dziewczyna może chwilami jest nieco głupiutka, lecz nie spodziewała się, że może być pionkiem w większej grze. Zastanawiające było to, że czas tutaj mijał inaczej niż w innych książkach. Autorka obrała sobie czas rozdziałowy na zaznaczone kilka dni. W ten sposób pominęła zwyczajne życie i potrzeby, które normalny człowiek musi zaspakajać. Czyta się ją bardzo lekko i szybko, gdyż ma niewiele stron i druk jest większy. Bardzo wciąga, gdyż postacie są nieprzewidywalne, przechodzą zmianę charakteru i klapki z ich oczu spadają. Zawiera wątek kryminalny, opisy scen dwuznacznych w pobieżnej wersji i nieco wulgaryzmów. Ich myśli są podkreślone innym drukiem i nieco nas bawią. Dobrze zaintonowane są sceny psychicznego gnębienia i wykonywania rzeczy wbrew swojej woli. Według mnie jest warta polecenia:-)

Kontynuacja "Planu na przyszłość" zdecydowanie lepsza. Pełna intryg historia Zuzy i Pawła, która odwróciła się o 360 stopni w porównaniu z pierwszą częścią. Zdawało się, że Zuza krucha kobieta straci życie z rąk Pawła a udowodniła że jest twarda jak skała. Polecam

Avatar użytkownika - czytam_book
czytam_book
Przeczytane:2023-04-23, Ocena: 5, Przeczytałem,

RECENZJA?

Cześć Wszystkim.

Robicie plany?

Ja czasem tak ale plany mają to do siebie, że lubią ulegac zmianie.  Taki plan miała Zuza główna bohaterka książki ,,Jej plan" autorstwa Marceliny Wach, od wydawnictwa Dlaczemu.

Zuza i Paweł mają swój plan, który zaczyna wymykać się z pod kontroli.

Po dokonanej zbrodni para ucieka z Polski, a Paweł przejmuje tożsamość Rafała męża Zuzy. Trafiają na piękną Sycylię i rozpoczynają i chcą rozpocząć beztroskie życie. Ale czy takie będzie?

W krótkim czasie Zuza odkrywa, że Paweł nie jest do końca z nią szczery, a on ma według niej całkiem inny plan niż został wcześniej ustalony. Dziewczyna zaczyna grać w grę, która nie ma zasad. Musi ułożyć swój własny plan. Czy jej się to uda? Czy nowy plan się powiedzie?

Książka jest krótką historią z wątkiem kryminalnym ma 158 stron, które przeczytałam w jeden wieczór. Fabuła bardzo ciekawa, sporo się dzieje i nie ma czasu na nudę. Autorka skupiła się na wydarzeniach w rozdziałach obejmujących kilka dni. Brak zbędnych opisów, miejsc, czynności. Książka pomimo, że jest kontynuacją, a pierwszej części nie czytałam szybko wciąga w swoją historię. Autorka porusza tu również taki temat jak gnębienie oraz wykonania czynności wbrew własnej woli. Paweł jest postacią, która robi co chce i kiedy chce, dysponuje majątkiem Zuzy niejednokrotnie robi jej na złość, często ją poniża.

Bohaterowie są nieprzewidywalni, przechodzą przemianę i zaczynają coraz bardziej widzieć wady. Zuza początkowo zauroczona, po podsłuchanej rozmowie, zaczyna dostrzegać, że Paweł jest wobec niej nie jest szczery i coś ukrywa. Zuza szybko musi ułożyć swój plan i szybko go wdrożyć .

Zaczyna się gra, która nie ma reguł. Kto ją wygra? A kto ją przegra?

Ja już wiem, a Wy się dowiecie po przeczytaniu książki.

Polecam.

Zuza i Paweł muszą uciekać, kiedy wymyślony przez Pawła plan nie toczy się dokładnie tak, jak dziewczyna myślała, że pójdzie. Uciekają więc za granicę z nadzieją, że tam ułożą sobie życie na nowo, bez cienia zbrodni, przez którą uciekają. Jednak ścigają ich konsekwencje podjętych wcześniej decyzji. Dodatkowo Zuzanna zaczyna podejrzewać, że jej ukochany ma wobec niej nieco inne plany. Musi więc ułożyć własny plan, aby ratować życie.

Jest to książka, z któej emocje aż emanują. Bohaterka uwikłana w toksyczną relację budzi współczucie i sprawia, że można z nią sympatyzować.

,,Jej plan" to kontynuacja ,,Planu na przyszłość".
Po nieoczekiwanych wydarzeniach podczas pobytu w Bieszczadach, Zuza z Pawłem wyruszają do Włoch, gdzie wynajmują dom na uboczu, w bliskiej okolicy Etny. Paweł wciąż realizuje swój plan, w którym ogromną rolę odgrywa Zuza. On coraz częściej znika z domu, a w niej zaczynają rodzić się podejrzenia, co do prawdziwych intencji jej chłopaka.
Z dnia na dzień znajduje coraz więcej dowodów na to, że i ona jest częścią nie ich, a jego planu. Postanawia szukać pomocy na różnych forach internetowych i tam poznaje Ewę. Od momentu ich spotkania już nic nie będzie takie samo. Rozpoczyna się nierówna walka z czasem o własne życie. Czy dziewczyna ją wygra? Z czym przyjdzie jej się zmierzyć i do czego będzie musiała się posunąć?

,,Mówią, że wystarczy jedna chwila, by zmienić czyjeś życie. Ja miałam trzy takie, które doprowadziły mnie do momentu, w jakim się teraz znalazłam." Zuza w tej części jest bardzo wyrazistą postacią. W pewnym momencie stała się przerażoną, bojącą się własnego cienia kobietą, poddaną nieobliczalnemu partnerowi, który nie waha się stosować wobec niej przemocy. ,,Miłość w jednej chwili stała się nienawiścią", miłość do ,,pięknego człowieka z zepsutą duszą."
Dziewczyna z czasem zaczyna się zastanawiać, czy być może zakochanie zaślepiło ją tak bardzo, że nie zauważała prawdziwego oblicza Pawła. Można się tu posunąć o stwierdzenie, że była od niego uzależniona i chyba nie chciała dostrzec jego negatywnych cech, co doprowadziło do tragedii kilku rodzin. Targana wyrzutami sumienia stara się naprawić, co tylko jeszcze można, chociaż wie, że już nic nigdy nie będzie tak jak wcześniej.

Autorka stworzyła niebanalną historię, w której nie brakuje zwrotów akcji, a kreacja bohaterów jest wyśmienita. Nie jest to słodka historia o miłości. To opowieść o uzależnieniu od toksycznego człowieka. O tym, jak wiele jest się w stanie poświęcić w imię miłości, by na końcu zdać sobie sprawę, że ta prawdopodobnie nigdy nie istniała. Dla wielu osób możemy okazać się genialnym środkiem do osiągnięcia celu, a gdy to zrozumiemy, trudno naprawić popełnione błędy. Jest tu kilka brutalniejszych scen, ale też i humor - główna bohaterka ma niezwykle cięty język i podczas czytania zdarzało mi się zwrócić uwagę domowników moim donośnym śmiechem :)
Dzięki krótkim rozdziałom czyta się szybko i przyjemnie, a zakończenie jest moim zdaniem idealne.
Dodam od siebie jeszcze, że gdy zobaczyłam na samym końcu nazwisko Pawła, to aż się za głowę złapałam. Wszyscy otaczający mnie mężczyźni, którzy je noszą, są do rany przyłóż, w tym mój Mąż ;) , a tu taki kwiatek :)

Jeśli chętnie sięgacie po historie, w których nie wszystko jest czarno białe, które mogą wydarzyć się w realnym życiu - bardzo polecam ,,Jej plan".

Zakochana kobieta nie zawsze myśli racjonalnie i może popaść w tzw. związkową ślepotę, nie wyczuwając czyhającego niebezpieczeństwa. Zuza zapłaciła za swoje otwarte serce bardzo wysoką cenę, jednak zdążyła w końcu też otworzyć oczy.
Aby nie utonąć w miłości do kogoś, pamiętajmy, by kochać też siebie i patrzeć dookoła głowy, a nie tylko na wprost. Nie trudno jest się pogubić, ale sztuką jest znaleźć wyjście z labiryntu kłamstw, w które dało się uwikłać.

Plan na przyszłość
Marcelina Wach0
Okładka ksiązki - Plan na przyszłość

Zuzanna, spokojna studentka, poznaje na imprezie nieziemsko przystojnego i tajemniczego Pawła. Chłopak sprowadza dziewczynę na złą drogę, pokazując jej...

Miłość w rytmie gastro
Marcelina Wach 0
Okładka ksiązki - Miłość w rytmie gastro

Zapraszamy do świata gastro-tabaki, gdzie rytm wybijają w pośpiechu parzone dla gości kawy, a także kolejne wydawane dania podczas serwisowej zmiany. Czy...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung