reklama

Jednakowo odmienieni. Dlaczego możemy zmieniać swoje geny

W ostatnich latach w genetyce nastąpiła prawdziwa rewolucja. Długo utrzymujące się dogmaty naukowe mówiły, że gdy już odziedziczymy geny, środowisko ich nie zmieni i pozostaniemy z nimi aż do śmierci. Od niedawna - dzięki pracom takich naukowców jak Tim Spector - wiemy, że geny mogą ulegać zmianom wskutek podejmowanych przez nas życiowych decyzji, a zmiany te mogą utrzymać się przez całe ich życie i zostać przekazane następnemu pokoleniu. Dzięki procesom epigenetycznym - które niedawno odkryliśmy - geny są dosłownie włączane i wyłączane, wskutek czego nawet bliźnięta o identycznym bagażu genetycznym mogą się od siebie wyraźnie różnić.
W swojej książce ,,Jednakowo odmienni" Tim Spector, światowej sławy genetyk i pionier badań epigenetycznych, opowiada o najnowszych osiągnięciach w tej dziedzinie i zachęca czytelników, by spojrzeli na geny w całkiem nowy sposób.

Tim Spector jest profesorem epidemiologii genetycznej w londyńskim Kings College i dyrektorem TwinsUK Registry - jednego z największych światowych rejestrów bliźniąt. Jeden z pionierów epigenetyki, prowadzi szeroko zakrojone prace naukowe dotyczące wpływu środowiska na DNA.

Informacje dodatkowe o Jednakowo odmienieni. Dlaczego możemy zmieniać swoje geny:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2015-11-05
Kategoria: Popularnonaukowe

Kup książkę Jednakowo odmienieni. Dlaczego możemy zmieniać swoje geny

Jednakowo odmienieni. Dlaczego możemy zmieniać swoje geny - opinie o książce

Tim Spector0
Okładka ksiązki - Podano do stołu. Dlaczego prawie wszystko, co nam dotąd mówiono o jedzeniu, nie jest prawdą

Czy śniadanie rzeczywiście jest najważniejszym posiłkiem dnia? Czy liczenie kalorii ma sens? Czy istnieją dowody na to, że kawa jest dla nas szkodliwa...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski