Jak zapuścić długie włosy

Zapuść długie, zdrowe i piękne włosy!

Czy każdy może zapuścić długie włosy? Jak i na ile jesteśmy w stanie przyspieszyć porost i zagęścić czuprynę? Co wybrać - gotowe kosmetyki czy viralowe trendy, takie jak woda ryżowa albo olejek rozmarynowy?

Agnieszka Niedziałek, która od lat uczy Polki i Polaków świadomej pielęgnacji włosów, bazuje na najnowszej naukowej wiedzy, obala porostowe mity, dostarcza skutecznych sposobów na porost zarówno dla początkujących, jak i zaprawionych w bojach Włosomaniaczek i Włosomaniaków.

Jej nowa książka rozwiewa wszelkie wątpliwości dotyczące zapuszczania włosów i dostarcza niezbędnych informacji na temat ich zdrowia i kondycji.

Informacje dodatkowe o Jak zapuścić długie włosy:

Wydawnictwo: Buchmann
Data wydania: 2023-10-25
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788383191591

Kup książkę Jak zapuścić długie włosy

Opinie o książce - Jak zapuścić długie włosy

Avatar użytkownika - katechetka
katechetka
Przeczytane:,
Na zdrowym ciele zdrowy włos! Co zrobić, by włosy stały się ozdobą? Skutecznych rad udziela Agnieszka Niedziałek, która w książce Jak zapuścić długie włosy przekonuje, że świadoma pielęgnacja oraz dobrze wykorzystany, a tkwiący w każdym z nas, potencjał wzrostu włosów, bez wątpienia przyczyni się do osiągnięcia zadowalających efektów. Bazując na najnowszej naukowej wiedzy, autorka spełnia oczekiwania marzących o posiadaniu włosów długich, zdrowych, zadbanych, dodających wyglądowi atrakcyjności. Zabierając czytelniczki do przemierzającego wieki i kraje „włosowego wehikułu czasu”, zatrzymuje się przy rzeźbach sprzed dwudziestu pięciu tysięcy lat (włosy zadbane do ramion i dłuższe, estetycznie uczesane), zajeżdża do starożytnego Egiptu (włosy naturalne i doczepy, ważna była grubość i objętość), Grecji i Rzymu (luźne upięcia, warkocze, sploty), przyporządkowuje rodzaje fryzur średniowiecznym przedstawicielom klas społecznych, wyjaśnia sens słowiańskich postrzyżyn, zajmuje się trendami krótkowłosymi oraz erą długowłosych, przytacza „włosowe historie” przeplatające się z religią i baśniami, analizuje trudności towarzyszące zapuszczaniu (włosy cienkie, rzadkie i farbowane, brak czasu, problemy zdrowotne, wiek), a także ustosunkowuje się do najbardziej znanego przesądu medycznego, jakim jest „kołtun polski” (do dziś można go podziwiać w Muzeum Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie)

Jak zapuścić długie włosy - opinie o książce

Avatar użytkownika - Aneta2944
Aneta2944
Przeczytane:2023-12-06, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2023,
Robię Włosing
Agnieszka Niedziałek0
Okładka ksiązki - Robię Włosing

W czasach, gdy półki marketów i drogerii pęcznieją od wszelkiej maści, szamponów, odżywek, masek, toników i olejków, mało kto wie, czego tak naprawdę potrzebują...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;