Jak utknęliśmy w bajce

Gdy Lana i Harrison przyjeżdżają do dziadków na wakacje, odkrywają, że ich ukochane puste w środku drzewo, w którym uwielbiają się bawić, wkrótce zostanie ścięte. Co więcej, lokalny deweloper zamierza osuszyć całe moczary i niebezpieczeństwo grozi wszystkim roślinom i zwierzętom, a zwłaszcza rzadkiemu gatunkowi pająków... Lana niespecjalnie przejmuje się losem tych ostatnich, bo od pająków zdecydowanie woli jednorożce. Gdy pewnej nocy budzi się ze złotą nicią przyczepioną do palca, nie ma pojęcia, że ktoś postanowił dać jej nauczkę...

Razem z Harrisonem podążają za nicią i przedostają się przez dziuplę do bajkowej krainy, w której włada zła królowa. Gdy ta porywa Harrisona, Lana musi znaleźć w sobie odwagę, by ocalić brata, a przy okazji uratować mieszkańców wioski nękanej przez groźną bestię. Czy uda jej się to zrobić i wrócić do swojego świata, zanim noc dobiegnie końca, a drzewo, które stanowi portal do magicznej krainy, zostanie ścięte?

To bestsellerowa powieść o potędze wyobraźni, która zachwyci czytelników pełną przygód fabułą i pięknymi ilustracjami.

Informacje dodatkowe o Jak utknęliśmy w bajce:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2024-03-13
ISBN: 9788383191850

Kup książkę Jak utknęliśmy w bajce

Jak utknęliśmy w bajce - opinie o książce

,,Intensywnie" zachęcana (od kilku dni, jak nie tygodni?) przez mojego pierworodnego 8-latka, chwyciłam za tę lekturę.
I bardzo dobrze mi się ją czytało. Historia pewnego rodzeństwa, które odnajduje tajemniczy portal w Wydrążonym Drzewie. Tam, po drugiej stronie, czeka na nich wielkie niebezpieczeństwo. Harrison zostanie porwany, a jego młodsza siostra Lana będzie próbowała go odnaleźć mierząc się z zaczarowanym niedźwiedziem i małymi pająkami .
Nic więcej nie zdradzę.
Ciekawi bohaterowie, wiele przygód i wartka akcja.
Podobało mi się. Polecamy z Czarkiem

Avatar użytkownika - brave_book
brave_book
Przeczytane:2024-04-22, Ocena: 5, Przeczytałem,
"Jak utknęliśmy w bajce" to kolejna zwariowana przygoda Lany i jej brata Harrisona. Poznałam już tę dwójkę w innej książce autora - "Dziewczynka, która wpadła w baśń". Przyznaję, że powieść z dzisiejszego postu bardziej mi się spodobała!

Było bardzo bajkowo! Lana trafia do magicznej krainy, gdzie spotyka różne postaci, przypominające ludzi, których niedawno poznała. Czeka ją tam mnóstwo przygód, wiele niebezpieczeństw, no i dużo magii!

Dużą rolę grają w tej opowieści... Pająki! Których Lana szczerze nie znosi, ale może zmieni swoje zdanie na ich temat? Jako, że to książka dla dzieci, to bohaterowie nie mają szczególne głębokich charakterów, lecz wiele z nich budzi szczerą sympatię.

Przedstawiona kraina jest fantastyczna i roztacza na czytelników prawdziwie baśniowy klimat, który uwielbiam ? przypominał mi takie książki jak Opowieści z Narnii czy Baśniobór ?

Oprócz niebezpieczeństw i trudnych sytuacji nie zabrakło również humoru. Pojawiły się momentu, w których autor wiele razy szczerze mnie rozbawił.

A co najważniejsze z całej opowieści wybrzmiewa naprawdę fajny, wielowymiarowy morał ? dbanie o środowisko i inne gatunki, zmiana swojego zdania na jakiś temat, umiejętność przepraszania i brania odpowiedzialności za swoje błędy.

Ta książka to była świetna przygoda i tytuł wprost idealny na relaks przy obecnej przeprowadzce! Potrzebowałam teraz czegoś lekkiego i magicznego, a dostałam znacznie więcej niż się spodziewałam.

Jeśli szukacie czegoś baśniowego dla swoich pociech lub dzieciaków w rodzinie to gorąco polecam! Ja na pewno ją wcisnę jakimś młodym czytelnikom ??

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2024-04-08, Ocena: 6, Przeczytałem,

,,Jak utknęliśmy w bajce" to kolejna książka naszego ulubionego autora książek dla dzieci, Bena Millera.

Lana i Harrison uwielbiają spędzać wakacje u dziadków. Bawią się wtedy w pobliżu starego drzewa. Pewnego dnia okazuje się, że drzewo ma być ścięte. Natomiast teren ich zabaw ma być osuszony, przez co wiele roślin i zwierząt straci swój dom. Zwłaszcza pewne pająki.

Lana budzi się, a na jej palcu znajduje się złota nić. Wraz z Harrisonem podążają za nią i trafiają do świata bajek, w którym włada zła królowa. I jak to w bajkach bywa chłopiec został porwany. Czy siostrze uda się go uratować? Zadanie nie jest łatwe, ponieważ ma na to określony czas. Musi wydostać się ze świata bajek zanim noc dobiegnie końca.

Chcecie wiedzieć czy magiczne drzewo, będące portalem do innej krainy zostanie śnięte? Musicie przeczytać i dowiedzieć się sami.

Autor jak zawsze dostarczył nam wielu wrażeń. Uwielbiamy wraz z bohaterami podróżować do ciekawych krain. Uciekać przed niebezpieczeństwami i zawierać nowe przyjaźnie. Przeżyjemy wiele przygód, o których szybko nie zapomnimy.

Na uwagę zasługują również czarno-białe ilustracje, które pobudzają wyobraźnię. Książka napisana jest dużą czcionką, a zdania są łatwe dzięki czemu dzieci nie mają problemu w samodzielnym przeczytaniu książki.

Piknik z Einsteinem. Naukowy zawrót głowy
Ben Miller0
Okładka ksiązki - Piknik z Einsteinem. Naukowy zawrót głowy

W czym przeszkadza nam inteligencja? Skoro Wszechświat powstał z wybuchu, to jaki będzie jego koniec? W jaki sposób zięby przyczyniły się do powstania...

O dziewczynce, która wpadła w baśń
Ben Miller0
Okładka ksiązki - O dziewczynce, która wpadła w baśń

Lana uwielbia niezwykłe opowieści. Zwłaszcza te, które wymyśla razem z bratem, Harrisonem, w trakcie wspólnych gier i zabaw. Gdy jednak Harrison dochodzi...

Jak ograłem PRL. Na rowerze
Witek Łukaszewski