reklama

Jak pokochać siebie. Przewodnik po wewnętrznym świecie kobiety.

Może już to słyszałaś: tyle jesteś w stanie dać z siebie innym, ile masz wewnętrznych zasobów. I odwrotnie ... jeżeli ich nie posiadasz, nie masz się czym podzielić. Dlaczego miałabyś być dla innych życzliwa, cierpliwa i wyrozumiała, jeśli zbyt dużo wymagasz od siebie? Skąd masz czerpać siłę do spotkania ze światem, jeśli czujesz się nieszczęśliwa? I wreszcie ... jak miałabyś kogoś prawdziwie pokochać, skoro nie kochasz siebie?

I dopiero wtedy, kiedy wreszcie będziesz miała z czego czerpać, podziel się na nowo sobą z innymi. Autorka książki poprowadzi Cię krok po kroku i pomoże Ci rozpocząć praktykę kochania siebie.

Informacje dodatkowe o Jak pokochać siebie. Przewodnik po wewnętrznym świecie kobiety.:

Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2023 (data przybliżona)
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Jak pokochać siebie. Przewodnik po wewnętrznym świecie kobiety.

Jak pokochać siebie. Przewodnik po wewnętrznym świecie kobiety. - opinie o książce

Książka „Jak pokochać siebie. Przewodnik po wewnętrznym świecie kobiety“ to bardzo ciekawy poradnik, z którego dowiecie się, co to znaczy kochać siebie, jak zadbać o swoje granice i uwolnić się od destrukcyjnych nawyków. Jak zachować granice w związku, by się nie zatracić. Jak ważny jest kontakt z samą sobą oraz wybaczanie sobie i innym.

Autorka wplata ciekawostki z innych kultur, nawiązuje np. do japońskiej filozofii wabi-sabi – „Życie nigdy nie będzie wolne od problemów, każda niemal zmiana jest w mniejszym lub większym stopniu stresująca, a problemy są częścią naszego życia.” Pokazuje również na własnym przykładzie, ile można zmienić w swoim życiu, jeśli tylko sobie na to pozwolimy. Ponadto mamy tu kilka łatwych ćwiczeń, które mogą stać się pomocne dla wielu kobiet.

Książka napisana jest lekkim językiem, czyta się ją niezwykle szybko. Polecam!

„Ludzie są naszymi lustrami, wszystko, co się dzieje między nami i nimi, ma nas czegoś nauczyć o sobie. A jak Ty uważasz, jak czujesz?”

"W Twoim życiu wszystko zaczyna się od Ciebie. By pójść dalej, zmienić się, wzmocnić, spełniać marzenia albo ... po prostu ... być szczęśliwszą, warto cofnąć się do własnego wnętrza. To ważne, aby zajrzeć w siebie z odwagą, odpowiedzieć sobie na pytania o własne samopoczucie i potrzeby, zacząć czule rozmawiać ze sobą i zbudować zdrową, dojrzałą relację z tą cudowną istotą, jaką jesteś TY SAMA."

Dom, praca, dzieci, mąż, przyjaciółki w takiej gonitwie obowiązków ciężko znaleźć czas tylko dla siebie, na spokojne wypicie kawy, poczytanie książki lub po prostu na nic nie robienie, a okazuje się, że jest to bardzo ważne, do tego, aby prawidłowo funkcjonować.
Jak pokochać siebie to przewodnik, który sprawi, że wreszcie my kobiety dostrzeżemy, jak ważny jest czas tylko dla nas, sam na sam, ponieważ nie będziemy w stanie odpowiednio dbać o innych, jeżeli nie zadbamy o siebie. Autorka przeprowadza nas przez dwadzieścia rozdziałów i uczy tego, jak bardzo ważne jesteśmy i pokazuje nam, jak naprawdę powinna zachowywać się kobieta świadoma swojej wartości i dbająca o siebie.
Rozdziały, jakie znajdziemy to dbanie o zdrowe relacje i prawidłowe stawianie granic między nami a naszymi najbliższymi, sposoby osiągnięcia wolności emocjonalnej w związku oraz poznanie swojej seksualności i dbania o swoje ciało. To tylko mała ilość tego, co znajduje się we wnętrzu tego poradnika, znajdziemy tutaj bardzo dużo innych zagadnień, wszystkie skupiające się oczywiście na kobiecie, zaczynając od ciała i kończąc na duszy.
Uważam, że taki poradnik przyda się każdej kobiecie, ponieważ każda wyciągnie z niego coś innego dla siebie, ważne jest to, żeby dostrzec problem i próbować go rozwiązać. W książce są również ciekawe ćwiczenia, które zmuszają nas do tego, żeby wreszcie zastanowić się na tym, co my lubimy robić lub jakie mamy gusta kulinarne i wreszcie możemy spojrzeć na nasze życie z tej drugiej strony i zobaczyć, jak często rezygnowaliśmy z ulubionej potrawy lub filmu, ponieważ rodzina chciała coś innego, a my postanowiłyśmy się podporządkować. Książka zdecydowanie uświadomiła mi, jak dużo daje od siebie dzieciom, zapominając o swoich potrzebach, że nie zawsze w sklepie muszę coś im kupować, że mogę czasami wyjść tylko z czymś dla siebie i nie mieć z tego powodu wyrzutów sumienia.

Trening Jaguara. Obudź w sobie pewność siebie i osiągaj zamierzone cele
Dagmara Gmitrzak0
Okładka ksiązki - Trening Jaguara. Obudź w sobie pewność siebie i osiągaj zamierzone cele

Pokonaj lęk i zostań mistrzem swojego życia! Jaguar to największy dziki kot zamieszkujący obie Ameryki. Według rdzennych mieszkańców tych terenów...

Pokonaj stres dzięki technikom relaksacji
Dagmara Gmitrzak0
Okładka ksiązki - Pokonaj stres dzięki technikom relaksacji

Poradnik uczy, jak dzięki technikom relaksacji pokonać codzienny stres i osiągnąć wewnętrzny spokój, uznawany na Dalekim Wschodzie za naturalny...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski