Jak Grinch skradł święta!

"Jak Grinch skradł Święta" Dra Seussa po raz pierwszy w języku polskim, w mistrzowskim tłumaczeniu Michała Rusinka! Dzięki zwariowanym rymowankom i szalonej grafice poznacie historię zrzędliwego Grincha i jego diabelskich prób ukradnięcia Świąt mieszkańcom Ktosiowa! Znana na całym świecie klasyka świątecznej literatury dziecięcej to doskonały prezent pod choinkę dla młodych i starszych.

Informacje dodatkowe o Jak Grinch skradł święta!:

Wydawnictwo: Tęczowa Kropka
Data wydania: 2023-11-08
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
Tytuł oryginału: How the Grinch Stole Christmas!
Tłumaczenie: Michał Rusinek
Ilustracje:Dr Seuss

Kup książkę Jak Grinch skradł święta!

Jak Grinch skradł święta! - opinie o książce

Avatar użytkownika - zabciaczyta
zabciaczyta
Przeczytane:2023-12-01, Ocena: 5, Przeczytałem,

Jesteśmy z córką chyba w tym nielicznym gronie, które nie miało okazji poznać Grincha.
Zmieniło się to za sprawą Wydawnictwo Kropka i książki pt. "Jak Grinch skradł święta"
Zielony, zrzędliwy stworek (co w książce nie jest aż tak oczywiste ze względu na czarno-białe ilustracje) nienawidzi świąt i całej otoczki, która im towarzyszy: choinki, migoczących światełek, kolorowych skarpet zawieszonych przy kominku, prezentów, świątecznych potraw i radosnych śpiewów. Od ponad 50 lat zmuszony jest znosić radość mieszkańców Ktosiowa wywołaną zbliżającą się gwiazdką. Tym razem postanawia zrobić wszystko, by święta się nie odbyły.
Czy jego plan zakończy się sukcesem?
Przekład Michała Rusinka w fantastycznym rymowanym wydaniu wybrzmiewa tym, co w idei świąt najważniejsze.
Sama historia jest zabawna. Jestem przekonana, że znajdzie wielu zwolenników wielokrotnego jej czytania.

Kto zje zielone jajka sadzone?
Dr Seuss0
Okładka ksiązki - Kto zje zielone jajka sadzone?

Zielone jajka? Co to za bajka? Pełna absurdalnego humoru książeczka napisana i zilustrowana przez mistrza amerykańskiej literatury dziecięcej - Dr. Seussa...

Na każde pytanie odpowie czytanie - op.tw.
Dr Seuss0
Okładka ksiązki - Na każde pytanie odpowie czytanie - op.tw.

Jeżeli w Twojej głowie roi się od pytań, pamiętaj: na każde pytanie odpowie czytanie! Nie ma to jak książki - można się z nich dowiedzieć wszystkiego:...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski