Intymnie

Gwiazda Hollywood bez pozy.

Trudne dzieciństwo, próby samobójcze matki, gwałt, trzy małżeństwa, zdrady, uzależnienia, poronienie.

Brutalnie szczera autobiografia Demi Moore.

Świat ją pokochał za rolę Molly w filmie ,,Uwierz w ducha". Potem zagrała m. in w ,,Szkarłatnej literze", czy ,,Niemoralnej propozycji", a w 1996 roku dostała rekordową gażę 12 milionów dolarów za rolę w filmie ,,Striptiz" i została okrzyknięta symbolem seksu. Demi Moore była na szczycie.

Po pierwszym, nieudanym małżeństwie, przez ponad dekadę, Moore żyła w szczęśliwym związku z Brucem Willisem, doczekali się trzech córek, a Demi wreszcie spełniała się jako matka. Gdy małżeństwo nagle rozpadło się z medialnym hukiem, znalazła miłość u boku o piętnaście lat młodszego Ashtona Kutchera, który właśnie podbijał ,,fabrykę snów". I tym razem jednak skończyło się burzliwie.

Mało kto wiedział, że aktorka uzależniła się od alkoholu i kokainy, nie potrafiła zaakceptować swojego ciała, katowała się drakońską dietą i ekstremalnymi ćwiczeniami. Szukała miłości i akceptacji. Używki niemal zabiły ją na oczach córek i sprawiły, że nie chciały one mieć z nią więcej do czynienia. Kiedy jej życie się rozpadło, mąż zdradzał, dzieci przestały się odzywać, postanowiła stawić czoło przeszłości, żeby móc pójść dalej.

Napisanie tej książki wymagało od Demi Moore wiele odwagi, jednak każda jej strona udowadnia, że akurat odwagi nigdy jej nie brakowało. I że nawet największe gwiazdy miewają w życiu pod górę.

Informacje dodatkowe o Intymnie:

Intymnie - opinie o książce

Avatar użytkownika - GrzechuCzyta
GrzechuCzyta
Przeczytane:2020-09-27, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam, Ulubione,

Wiele gwiazd nie radzi sobie w życiu i najczęściej jest to spowodowane nieumiejętnością przystosowania się do życia na wysokim poziomie, jeśli weźmiemy pod uwagę dochody z pracy w show-biznesie. Rzadziej zdarza się, że dany aktor, czy aktorka maja problemy już od urodzenia, co niestety jest częstym zjawiskiem również u zwykłych ludzi. O takim przypadku nieszczęścia od najmłodszych lat możemy przeczytać w autobiograficznej książce „Intymnie” Demi Moore.

Zarys fabuły

Demi Moore, aktorka znana na całym świecie, postanowiła przedstawić swoją historię życia. Historię gwiazdy poznajemy od jej najmłodszych lat: jej rodzinę, przyjaciół oraz życie, jakie początkowo wiodła, po czym przechodzimy do lat adolescencji i wczesnej dorosłości.Obraz tych lat jest można powiedzieć tragiczny dla jej życia, przez co każdy czytelnik będzie miał wreszcie okazje poznać przyczynę jej późniejszych zachować, także tych nałogowych. W tej historii bywają też blaski, jak małżeństwo z Brucem Willisem oraz burzliwa kariera aktorska. Kolejnym wydarzeniem jest związek z o szesnaście lat młodszym Ashtonem Kutcherem. Niestety w przypadku wszelkich miłości, wszystko jedno, czy tych uwieńczonych małżeństwem, czy tych nieformalnych, jak narzeczeństwo z Emilio Estevezem, w pewnym momencie dochodziło w przypadku nich do bolesnego rozstania. Za jaki straszliwy czyn wyrządzony Demi jej matka otrzymała 500 dolarów? Kto był prawdziwym ojcem Demi? Jakie wyrzeczenia musiała znosić Demi podczas kręcenia różnych filmów? Jakie były powody jej rozstań? Czy obecnie jest szczęśliwa? O tym wszystkim można przeczytać w książce „Intymnie” Demi Moore.

Brak swojego stałego miejsca zamieszkania

Dużym błędem wychowawczym rodziców Demi było ciągle zmienianie miejsca zamieszkania. Działo się tak dlatego, że rodzice nie mieli zbyt wiele pieniędzy, a ojciec często zmieniał pracę na różne inne, często oddalone od siebie o wiele kilometrów, co skutkowało zmianą szkoły, do której chodziła Demi, niekiedy parę razy w roku. Kolejnym niewłaściwym zachowaniem były liczne krętactwa ze strony ojca, np. wziął mikrofalówkę, po czym podpisał się za nieletniego syna i dzięki temu nie zapłacił ani grosza zgodnie z obowiązującym w tym stanie prawem. Taki przykład dawany dziecku źle oddziałuje na jego osobowość i może ono odczuwać brak poczucia bezpieczeństwa i stabilizacji w życiu. Skutkuje to często problemami natury psychicznej, bądź nałogami, które to akurat u Demi wystąpiły, a mianowicie alkoholizm i narkomania. Traf chciał, że aktorka trafiła na dobrych przyjaciół, którzy pomogli wyjść jej z nałogów, niemniej pozostał jeszcze problem i to dużo gorszy, czyli brak akceptacji własnego ciała. Jest to poważny problem, który Demi przysporzył wiele cierpienia, zwłaszcza, jeżeli dany reżyser wymagał, by aktorka przytyła do danej roli, co było nie do przyjęcia. Dlatego czasem warto zastanowić się nad tym, jakie życie tworzymy własnym dzieciom, wychowankom, by w przyszłości nie miały problemów związanych ze swoim zdrowiem psychicznym i fizycznym.

Potrzeba posiadania szczęśliwej rodziny

Autorka ukazała, to jak się starała wraz z mężem Brucem, by ich pociechom niczego nie brakowało, a przede wszystkim ich troskliwej opieki. Pomimo, iż pracowali na całym świecie, to jednak dzieci razem ze sobą zabierali, nawet po rozwodzie ojciec zamieszkał blisko nich i mieli ze sobą bardzo dobry kontakt. Dla dzieci jest to bardzo ważny uczynek ofiarowany przez rodziców, że pomimo przeciwności losu i tak stanęli na wysokości zadania i odpowiednio zajęli się ich wychowaniem. Ten przykład prawdziwego odpowiedzialnego rodzicielstwa powinni brać za wzór inni rodzice, którzy postanowili się rozstać, ale myślę że nie zaszkodziło by to również parze, która nadal jest ze sobą.

Podsumowanie.

Książka porusza bardzo ważne aspekty życia rodzinnego, na które warto zwrócić uwagę, do tego jest w bardzo przystępny i ciekawy sposób napisana, co ułatwia zaznajomienie się z nią każdemu chętnemu czytelnikowi. Dodatkowo dowiadujemy się o trudach pracy aktorskiej oraz o niesprawiedliwości pod tym względem, która dotykała w dawniejszych latach kobiety trudniące się tym zawodem. Książkę polecam w szczególności rodzicom dzieci oraz osobom chcącym wstąpić do zawodu aktora/aktorki. Owa pozycja jest również dobrym i rzetelnym nośnikiem informacji o samej aktorce, co zapewne zaciekawi jej fanów jak i innych gwiazd występujących w tej książce. Bardzo fajnym dodatkiem są rodzinne zdjęcia aktorki już od najmłodszych lat, aż do czasów obecnych. Gorąco polecam!

Avatar użytkownika - LadyPasja
LadyPasja
Przeczytane:2020-11-11, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

„Intymnie” Demi Moore od Wydawnictwa Agora to wspomnienia bez filtrów, wspomnienia kobiety z krwi i kości, wspomnienia brutalnie szczere.

To opowieść o walce o prawdę na swój temat. „Dużo ciekawiej jest zrobić ze mnie sukę, niż pokazać mnie jako miłą kobietę”, nieważne, jaka jest prawda na mój temat (…) Mój zniekształcony portret diwy prześladował mnie przez kolejne lata, ponieważ każdy, kto chciał napisać coś o mnie albo o któryś z moich filmów, w pierwszej kolejności czytał tekst z „Vanity Fair”.” Niestety to treści depczące ludzkie oblicze, odczłowieczające są chętniej czytane i takie są publikowane.

Bardzo mnie poruszyła opowieść dotycząca relacji z matką „Kiedy mnie krzywdziła, nie potrafiłam spojrzeć na to z dystansu. Traciłam poczucie bezpieczeństwa, czułam się zdradzona i zraniona tym, że nie kochała mnie dość mocno, by postarać się być lepszą matką. Matką, która nie wykorzystuje mnie dla pieniędzy.”

„Intymnie” to historia ikony kina, niezwykłej kariery, bardzo trudnego dzieciństwa, problemów z odnalezieniu siebie, uzależnień i wielkiego wewnętrznego smutku, nawet gdy na twarzy widać uśmiech. Dei Moore otwarcie mówi o grze pozorów, bo jej życie to nie tylko czerwony dywan.

To nieustanne dążenie do bycia lepszym, silniejszym, mądrzejszym i nieustannego borykania się z przeświadczeniem, że jest się nie dość dobrym. To też opis ciężaru, jaki niesie się na barkach po każdej roli, gdy jest się celebrytką, a ludzie widzą gwiazdę bez osobistych problemów i drzazg z dzieciństwa w sercu. To życie w nieustannej niepewności i wątpieniu we wszystkie dobre składowe jej życia.

To nie jest książka, która ma nas oczarować, nie jest to opowieść o drobnych potknięciach życiowych, które mają podkreślić siłę charakteru, odwagę i dobro Demi. Jest momentami ponuro, bez przeświadczenia, że na pewno zaraz dobrniemy do happy endu.

Niezwykle ciekawa i dająca do myślenia książka napisana przez silną kobietę. Gorąco polecam!

Inside Out A Memoir
Demi Moore0
Okładka ksiązki - Inside Out A Memoir

Famed American actress Demi Moore at last tells her own story in a surprisingly intimate and emotionally charged memoir. For decades, Demi Moore has been...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung