reklama

Idealne miejsce

Uważaj, o czym marzysz…

Malownicza angielska wieś to świetne miejsce, by zacząć nowe życie. Wręcz idealne.

Juliette i Danny tego właśnie pragną – odciąć się od wszystkiego, co niesie trudne wspomnienia. Zapomnieć o przeszłości i spróbować jeszcze raz gdzieś, gdzie nikt ich nie zna.

Nowy adres, nowi ludzie – wprost idealnie. Może nawet za bardzo…

Co tak naprawdę kryje się za uśmiechniętymi twarzami sąsiadów? Czy wiejska sielanka nie jest tylko fasadą, za którą chowa się inny, o wiele mroczniejszy, obrazek?

Co jest kłamstwem, a co prawdą? Co urojeniem straumatyzowanego umysłu, a co rzeczywistością?

Już pora, żeby się dowiedzieć.

Idealne miejsce to historia pełna intryg, manipulacji i niebezpiecznych sekretów.

Ten trzymający w napięciu thriller psychologiczny Mel Sherratt sprzedał się za granicą w ponad milionie egzemplarzy.

Książka jest dostępna jako synchrobook® (czytaj i słuchaj, jak chcesz!) tylko w Legimi.

Informacje dodatkowe o Idealne miejsce:

Wydawnictwo: Labreto
Data wydania: 2024-09-09
Tytuł oryginału: The life she wants
Tłumaczenie: Anna Lewicka

Tagi: thrillerpsychologiczny

Kup książkę Idealne miejsce

Idealne miejsce - opinie o książce

Avatar użytkownika - czytanienaplatan
czytanienaplatan
Przeczytane:2024-09-05, Ocena: 5, Przeczytałam,

Thrillery psychologiczne to jeden z tych gatunków, po które zawsze sięgam z przyjemnością oczekując dreszczu emocji, przeżywanego wraz z bohaterami narastającego poczucia zagrożenia i oczywiście zaskakujących zwrotów akcji. W tej powieści znalazłam to wszystko, czego oczekiwałam dodatkowo okraszone mrocznym i wręcz klaustrofobicznym klimatem.

Książka dostępna jest w formie audio, więc duże znaczenie ma jej wykonanie. Ja wysłuchałam jej z ogromną przyjemnością, a interpretacja dwojga lektorów, Ewy Abart i Jakuba Sasaka ma niebagatelne znaczenie, ponieważ dzięki podziałowi na głosy zyskujemy czytelność i łatwość nadążania za zmianami linii czasowych, narracji czy perspektywy kolejnych bohaterów.

Powieść podzielona jest na trzy części, z których wyłania się obraz teraźniejszości oraz dalszej i bliższej przeszłości niezbędny, by poznać sytuację, by odczytać właściwie motywacje bohaterów. Nie ułatwia to jednak odkrycia prawdy, która szokuje i porusza do głębi. Krótkie rozdziały, idealne, by przesłuchać jeszcze tylko ten jeden, jedyny, nadają dynamiki akcji i nieustannie budują napięcie.

Lubię thrillery, w których największy mrok i najbrudniejsze tajemnice skrywają zwykli ludzie, uśmiechnięci, machający na powitanie, mijani codziennie. I lubię, gdy fasada, za którą się skrywają zostaje obalona ujawniając ich prawdziwe oblicza, co zwiastuje nadciągające zagrożenie i eskalację konfliktu. Tu Autorka prócz narastającego pomiędzy sąsiadami napięcia serwuje nam wiele innych tematów idealnie wpisujących się w fabułę. Traumatyczne przeżycia, życie po stracie, przemocowe dzieciństwo, toksyczny związek, morderstwo i fascynujące, choć trudne relacje między rodzeństwem.

Jeśli szukacie w powieściach dreszczyku emocji, to tu go znajdziecie, ale będziecie mogli zmierzyć się również z wyobraźnią Autorki, bo nic nie jest takim, jakim się początkowo wydaje. W każdym razie ja dopiero pod koniec i to w części domyśliłam się głęboko skrywanej brzydkiej prawdy. Zachęcam do przesłuchania również tych z Was, którzy nie są przekonani do audiobooków. Może to właśnie od „Idealnego miejsca” je pokochacie?

Avatar użytkownika - burgundowezycie
burgundowezycie
Przeczytane:2024-09-11, Ocena: 5, Przeczytałam,

„Idealne miejsce” autorstwa Mel Sherratt to mroczny thriller psychologiczny, który zabiera nas na malowniczą angielską wieś, gdzie spokój i cisza okazują się jedynie fasadą, za którą kryje się niebezpieczny splot intryg, manipulacji i kłamstw.

Główni bohaterowie Juliette i Danny, próbując zacząć nowe życie po stracie córeczki, przeprowadzają się do odosobnionego domu, z dala od zgiełku miasta i bolesnych wspomnień. Ta przeprowadza daje im nadzieję, że nowy początek przyniesie im ukojenie po stracie. Szybko jednak okazuje się, że ich idealne miejsce i wiejskie otoczenie kryje mroczne tajemnice, a nowi sąsiedzi, Sarah i Richard, nie są tak przyjaźni, jak się początkowo wydaje. Sąsiedzi bowiem skrywają pewne sekrety, a ich zachowania są coraz bardziej niepokojące…

Co dzieje się za zamkniętymi drzwiami domu Sarah i Richarda?

Powieść, utrzymana w klasycznym stylu thrillera psychologicznego, szybko wciągając nas w swoją sieć intryg i niepewności. Atmosfera zagęszcza się z każdą stroną, a kolejne wydarzenia zmuszają do zastanowienia się na tym, co jest prawdą, a co jedynie wytworem straumatyzowanego umysłu. Sherratt mistrzowsko buduje napięcie, co sprawia, że nawet gdy fabuła momentami staje się przewidywalna, nie sposób oderwać się od książki. Wątki związane z manipulacją i przemocą psychiczną, budują obraz przerażającej rzeczywistości ukrytej za sielankowym i z pozoru szczęśliwym małżeństwem. Skłaniają również do refleksji nad tym, jak uwolnić się z sideł manipulatora oraz na tym, czy są jakieś cechy charakterystyczne, pomagające w wykryciu manipulatora w drugiej osobie, by uniknąć go w swoim życiu.

Jedną z mocnych stron powieści są skomplikowane portrety psychologiczne bohaterów. Richard, z jego zimną manipulacją i kontrolą nad życiem Sarah, budzi odrazę i staje się jednym z najbardziej irytujących, ale mrocznych antagonistów. Sarah, z kolei, jest postacią tajemniczą, której wewnętrzne zmagania i pozorne sprzeczności intrygują od początku do samego końca. Ich relacja jest pełna napięcia, a motywacje, które często trudno jednoznacznie zinterpretować, dodatkowo podkreślają atmosferę niepewności.

„Idealne miejsce” to świetny thriller o tym jak przemoc psychiczna, manipulacje i nierozwiązane traumy mogą prowadzić do tragicznych konsekwencji. To powieść, która wielokrotnie zwodzi, oferując ciekawe zwroty akcji, które czynią jej zakończenie wstrząsającym i niezapomnianym. Jeśli szukacie mrocznego thrillera, pełnego intryg, szaleństwa i manipulacji, to „Idealne miejsce” będzie znakomitym wyborem. To historia, która wciąga i trzyma w napięciu do ostatniej strony, a jej złożeni bohaterowie dostarczą Wam wielu emocji i skłaniając do refleksji nad granicą prawdy i kłamstwa 🔥.

❗Książka jest dostępna na Legimi w dwóch formach: 🎧 audiobook oraz 📱ebook. Osobiście wybrałam audiobook i słuchało mi się go przyjemnie. Dodatkowo dzięki tej formie, umożliwiło mi to zabranie książki do codziennych obowiązków i aktywności, co gorąco i Wam polecam 🔥

Dziękuję za zaufanie i egzemplarz do recenzji od wydawnictwa @wydawnictwo_labreto (współpraca reklamowa) 🩷.

" [...] Jeśli ktokolwiek wpadnie na nasz trop, będziemy kłamać i zachowywać się, jakby nic się nie wydarzyło. Nikt nigdy się nie dowie, nikt nie odkryje prawdy.

Nie pozwolę na to. [...]"

Na waszą uwagę zasługuje najnowszy thriller psychologiczny Mel Sherratt, pod tytułem "Idealne miejsce". Jest to bardzo wstrząsająca historia, która trzyma w napięciu od samego początku. Po wysłuchaniu prologu ma się ochotę na rozwiązanie pewnej zagadki, którą starano się ukryć.
"Idealne miejsce" słuchałam pod postacią audiobooka, którego czytała Ewa Abart i Jakub Sasak. Idealne głosy na właściwym miejscu. Warto posłuchać tej historii w ich wykonaniu.
Moim zdaniem jest to bardzo mroczny i zarazem wyjątkowy thriller. Dzięki niemu będę miała tę autorkę na oku.
Ta historia składa się z trzech części. W pierwszej z nich poznajemy księgową trzydziestopięcioletnią Juliette Ansell. Mieszka razem z mężem Dannym w Londynie. Jest zima, a właściwiej styczeń. Uwielbiacie mroźny klimacik? Zeszły rok niestety nie był dla nich udany. Zmarła ich prawie pięcioletnia córeczka Emily. Jak poradzili sobie ze stratą? Czy potrafią dalej normalnie żyć? Czy ich życie zmieni się po planowanej przeprowadzce na wieś? Nowe miejsce nowe możliwości. W nowym miejscu ważni są również sąsiedzi. Czy nasza parka będzie miała normalnych sąsiadów? Czy raczej z piekła rodem?

Drugą główną bohaterką jest Sarah. Jest obecną sąsiadką Juliett. Mieszka razem z Richardem.  Między nimi jest dwadzieścia pięć lat różnicy. Czy to dobrze? Sarah jest bardzo tajemniczą bohaterką. Współczułam jej sytuacji, w której się znalazła. Polecam wam poznać jej historię. Gwarantuję, że szczęki wam opadną. Czy chcielibyście być na jej miejscu? Na to pytanie odpowiedzcie dopiero po przeczytaniu lub wysłuchania "Idealnego miejsca".
Najbardziej irytującą postacią z tej historii jest Richard. Jest artystą malarzem. Nie szanuje kobiet, ponieważ jest szowinistą. Do tego jest niezłym aktorem. Nie lubię tego typu ludzi. Myślą, że wszystko im wolno.
Cała historia mocno zapadła mi w pamięci. Zakończenie jest bombowe i bardzo szokujące. Gratuluję autorce takiego rozwiązania.

Jeżeli lubicie thrillery psychologiczne,  które mocno trzymają w napięciu, to idealnie trafiliście.

Dziesięć dni
Mel Sherratt0
Okładka ksiązki - Dziesięć dni

PONAD 1,5 MILIONA SPRZEDANYCH EGZEMPLARZY!„Nie odłożyłam, dopóki nie poznałam prawdy, która kompletnie wbiła mnie w fotel. Świetny thriller! Polecam”...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski