Hejt

Ludzie często piszą na przykład, że takich jak ja powinno się zabić. Kiedyś próbowaliśmy docierać do osób, które pisały takie komentarze. Znajdowaliśmy ich dane w Internecie, osobiście dzwoniłem do tych ludzi. Po drugiej stronie słuchawki słyszałem przerażony głos, który mówił mi tylko: ,,Coś mi odbiło, nie wiem, co ja zrobiłem".

Jerzy Owsiak

Młody, stary, mniej lub bardziej wykształcony. Z dużego miasta albo małej wsi. Nastolatek z pobliskiego podwórka, uśmiechnięta pani przedszkolanka, troskliwy ojciec lub ukochana babcia. Internet wyzwala w nich najgorsze instynkty, a anonimowość daje poczucie bezkarności. Na odległość dokonują egzekucji - czasem bezmyślnie wyładowując frustrację, a czasem z rozmysłem niszcząc komuś życie.

Monika Sławecka, autorka poruszających reportaży Balet, który niszczy, Alkohol. Piekło kobiet i Porwania, rozmawia z ofiarami hejterów, które na własnej skórze przekonały się, jak okrutne potrafią być ich ataki. Są wśród nich celebryci, aktywiści, osoby znane i rozpoznawalne, ale też zwykli śmiertelnicy, na których miejscu mógłby się znaleźć każdy z nas.

Gdzie leży cienka granica między krytyką a hejtem? O czym musimy pamiętać, by nie zostać internetowymi oprawcami? Co możemy zrobić, by chronić siebie i bliskich przed mową nienawiści?

Informacje dodatkowe o Hejt:

Hejt - opinie o książce

Avatar użytkownika - angelikalisiecka
angelikalisiecka
Przeczytane:2021-12-14, Ocena: 6, Przeczytałem,

Hejt: Według mnie jest jedną z wielu inspirujących książek Pani Moniki Sławeckiej wszystkie kontrowersyjne tematy jakie porusza mają na celu wyciągnięcia wniosków czerpania wiedzy ,ale również to w jaki sposób pisze o problemach społeczeństwa jest bardzo istotne w rzeczywistości każdy z nas był narazony na hejt czy obraźliwa krytykę która naruszyła naszą prywatność i dotknęła wewnętrznie .Zachęcam do przeczytania ze zrozumieniem co tak naprawdę pragnie przekazać nam Autorka czym jest hejt ? Jak wpływa destrukcyjnie na życie nas dorosłych a co dopiero dzieci i to jak bardzo łatwo z ofiary przeistoczyć się w oprawce

Porwania
Monika Sławecka0
Okładka ksiązki - Porwania

Mam wrażenie, że do dzisiaj każdy z nas z uporem ma nadzieję, że Krzysztof wróci do domu cały i zdrowy. Nie było ceremonii pogrzebu, która miałaby namacalny...

Alkohol. Piekło kobiet
Monika Sławecka0
Okładka ksiązki - Alkohol. Piekło kobiet

"Jak to - ja alkoholiczką? Przecież mam pracę, w której jestem szanowana, świetnie zarabiam, moje dzieci uczą się w elitarnej szkole, którą sama opłacam...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;