Fibi i jednorożec, tom 1

Wesoła, mądra i zaskakująca historia o dziewczynce i jej jednorożcu.

Fibi chodzi do czwartej klasy, nieźle się uczy i ma dużą wyobraźnię. Niestety, koleżanki uważają ją za dziwaczkę, a co gorsza, jej rodzice to prawdziwi nerdzi - i nawet się tym chwalą. Pewnego dnia Fibi spotyka w lesie prawdziwego jednorożca... ale rodzaju żeńskiego, co jest rzadkością! Nazywa się Marigold, włada potężnymi czarami, potrafi spełniać życzenia, jednak posiada też wadę: jest tak bardzo zakochana w sobie, że jeśli zobaczy swoje odbicie w lustrze, zapomina o całym świecie. Tak zaczynają się pełne humoru i inteligentnych przesłań przygody dziewczynki i jej nowej przyjaciółki z magicznego świata!

Dana Simpson zyskała światową sławę serią o Fibi, za którą otrzymała dwie ważne amerykańskie nagrody za twórczość dla dzieci. Jest także autorką cykli przeznaczonych przede wszystkim dla dorosłych czytelników: ,,Ozzy and Millie", ,,I Drew This" i ,,Raine Dog".

Informacje dodatkowe o Fibi i jednorożec, tom 1:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-11-04, Ocena: 4, Przeczytałem,

HEAVENLY NOSTRILS

Ledwie „Lou!”, jedna z najlepszych (przynajmniej fabularnie) serii z linii „Komiksy są super” dobiegła końca, a już na jej miejsce wskoczył nowy tytuł. Przygód tamtej sympatycznej bohaterki nic nam nie zastąpi (chyba, że wydawca pokusi się o prequel), ale za to możemy pocieszyć się całkiem udanym zastępstwem w postaci tytułu „Fibi i jednorożec”. Rzeczą o wiele ciekawszą, niż może to sugerować nieszczególnie zachęcająca okładka.

Główną bohaterką serii jest mała, ale obdarzona jakże wielką wyobraźnią Fibi, dziewczynka chodząca do czwartej klasy. Jak się chyba możecie domyślić, Fibi nie jest takim zwyczajnym dzieckiem, jak to by się wydawało. Wychowywana przez rodziców nerdów, w szkole może pochwalić się opinią dziwaczki. Jej życie zmienia się pewnego dnia, kiedy dziewczynka spotyka w lesie… jednorożca. Nie dość, że takiego prawdziwego, z legend, to jeszcze rodzaju żeńskiego, a te są przecież niezwykle rzadkie. Jakby tego wszystkiego było mało, Marigold, bo tak ma na imię to stworzenie, włada jakże potężną magią i potrafi spełniać życzenia! Czyżby to była idealna przyjaciółka dla małej dziewczynki? Cóż, Marigold ma też swoje wady, a największą z nich jest fakt, że… kocha samą siebie. I to do tego stopnia, że gdy tylko dostrzeże swoje odbicie, zapomina dosłownie o całym świecie. Co wyniknie z ich spotkania? Jakie życzenia będzie chciała spełnić Fibi? I jakie ewidentnie niezwykłe przygody przeżyją obie?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/11/fibi-i-jednorozec-1-dana-simpson.html

Mali geniusze. Zabawy plastyczne 5 latka
Okładka ksiązki - Mali geniusze. Zabawy plastyczne 5 latka

Seria dla najmłodszych Mali geniusze to bogato ilustrowane książeczki dla dzieci w wieku od 2 do 7 lat, uczące jak pisać, czytać, liczyć w sposób lekki i zabawny....

Quiz mądrego przedszkolaka
Okładka ksiązki - Quiz mądrego przedszkolaka

QUIZ DLA PRZEDSZKOLAKA OBRAZKOWY QUIZ DLA PRZEDSZKOLAKA: -sprawdzenie wiedzy dziecka, -wzbogacenie jego słownictwa, -do zabawy na spacerze i w podróży....

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung