Fatalne pragnienie

Tom 2 cyklu Naznaczeni przez los

Okrutna prawda skłania Andżelikę do zakończenia przyjaźni z Czarkiem. Mężczyzna od dawna był szaleńczo zakochany w kobiecie, dlatego wytrwale walczy o odzyskanie jej zaufania.

Ona z kolei, jest zmuszona po raz kolejny stawić czoła głębokiej depresji, w czym pomóc ma jej poznana w szpitalu psychoterapeutka - Jowita Olbrych. Jedna z uprowadzonych kobiet - Oksana Szewczenko zaprzyjaźnia się z Andżeliką i wspólnymi siłami starają się zapomnieć o piekle, jakie zgotowali im handlarze żywym towarem. Ukrainka z czasem zaczyna podejrzewać męża o zdradę, natomiast w życiu Cezarego pojawia się tajemnicza Monika, za której sprawą do Andżeliki dociera, że przez lata i ciąg przykrych doświadczeń toczyła zaciętą walkę z przeznaczeniem.

Czy pragnienie okaże się silniejsze od rozumu i podejrzeń?

Informacje dodatkowe o Fatalne pragnienie:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2023-10-10
Tytuł oryginału: Fatalne pragnienie
Język oryginału: Polski

Tagi: romans literatura obyczajowa

Kup książkę Fatalne pragnienie

Fatalne pragnienie - opinie o książce

Avatar użytkownika - wesolamamusia
wesolamamusia
Przeczytane:2023-10-13, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

W tym roku brałam udział w Book Tourze z książką Dominiki Szrejder "Fatalny zakład". To w tej pierwszej części serii "Naznaczeni przez los" poznałam Andżelikę i Cezarego. To tutaj dowiedziałam się jak oni się poznali, o jaki zakład chodziło i dlaczego ta para ma układ jaki ma. Czarek kocha się w Andżelice ale ona nie umie odwzajemnić tego uczucia, bo uważa, że nie potrafi już kochać, po tym co się wcześniej wydarzyło. A więc o czym poczytamy w drugim tomie tej serii?? Dodam, że "Fatalne pragnienie" wydane jest już tylko w formie E-booka!

W "Fatalnym pragnieniu" Dominika Szrejder nie karmi czytelnika stronami pełnymi seksu, ale pokazuje całkiem inne oblicze zarówno Andżeliki jak i Cezarego. Bardziej poznajemy też Oksanę, z którą nasza bohaterka była więziona. Co dalej będzie z Oksaną? To sobie doczytajcie. Ja zdradzę tylko, że Andżelika w końcu zrozumie, że czuje coś więcej niż tylko przyjaźń do Cezarego, ale czy on jeszcze będzie zainteresowany jej atencją? Bo jak wiemy, ten policjant jest bardzo przystojny i nie jedna kobieta chciałaby być u jego boku. Może nasza stewardessa spóźni się z wyznaniem swoich uczuć? Co tutaj się jeszcze wydarzy? I czy wieloletnia przyjaźń przetrwa te wszystkie burze emocjonalne?

Nasza bohaterka po tym wszystkim co przeszła, zmaga się z depresją. I właśnie z Oksaną próbują razem wyjść z dołka psychicznego chodząc do psychoterapeutki. Nagle w życiu obu kobiet pojawiają się problemy. Nie wiemy jak Oksana, ale wiemy, że Andżelika będzie próbowała rozwiązać swoje kłopoty - z jakim skutkiem? To już sami doczytacie. Mnie zastanawiają dalsze losy Oksany. Jednak na ich przeczytanie musze poczekać na tom 3 tej serii. Dziś powiem tylko, że mega się cieszę,   że mogę być ambasadorką tego e-booka. Jest w nim sporo cierpienia, bólu, samotności, przykrości, podstępności, ale i jest pokazana walka o miłość, jest nadzieja i walka o normalność. Końcówka natomiast tej historii pokazuje, jak nieprzewidywalna jest przyszłość. Że wszystko jeszcze może się wydarzyć, nawet coś złego, czego byśmy nie chcieli. I coś czuję, że w ostatnim tomie życie Andżeliki będzie zagrożone. Jednak na to muszę poczekać na ten 3 tom :)

Zatem - zachęcam Was do przeczytania tego e-booka na Legimi . Przyjemnej lektury.

Avatar użytkownika - booksitsmypassio
booksitsmypassio
Przeczytane:2023-10-15,

❗RECENZJA AMBASADORSKA ❗

Tytuł : Fatalne Pragnienie

Autor : Dominika Szrejder

Data premiery : 10 październik 2023

Opis książki:

Czy pragnienie okaże się silniejsze od rozumu i podejrzeń?

"- Czarek - Jesteś moim najlepszym przyjacielem, ale musisz wiedzieć, że ja nigdy nie pokocham cię w sposób, na który z pewnością zasługujesz.

- Wcale od ciebie tego nie oczekuję.

Pozwól mi jedynie być przy tobie, jako twój przyjaciel. Zawsze będziesz dla mnie najważniejsza i cokolwiek by się nie działo, wiedz, że możesz na mnie liczyć.

Na dobre i na złe.''

Drugi tom #naznaczeniprzezlos opowiada o próbie radzenia sobie z traumą po porwaniu. Wszystko wskazuje na to, że Andżelika i Oksana po wspólnej sesji z psychoterapeutką zaczynają powoli wracać do normalności. Ale żeby żyć trzeba wrócić do traumatycznych przeżyć i zmierzyć się z demonami przeszłości.

Andżelika podczas jednych z sesji psychologicznych uświadamia sobie swoje uczucia względem Czarka. Jest gotowa, aby powiedzieć mu o swoich uczuciach, kiedy przyjeżdża do niego, okazuje się że Czarek nie jest sam, postanowił ułożyć sobie życie z Moniką. Czy Andżelika poradzi sobie z kolejnymi bliznami, kiedy miłość znów ją zawiodła? Kim jest Monika i jakie są jej prawdziwe intencje? Czy Czarek i Andżelika będą razem?

Czy Oksana pozostanie szczęśliwa we własnym małżeństwie? Czy może jej mąż podczas jej nieobecności układał sobie życie?

Na wszystkie pytania znajdziecie odpowiedzi w tej historii, a nawet więcej. Sami się przekonajcie. Koniecznie przeczytajcie " Fatalny Zakład" aby być na bieżąco z drugim tomem. Gorąco polecam " Fatalne Pragnienie" i czekam na kontynuację.

#książkoweimpresje

Andżelika po traumatycznych przeżyciach z pierwszego tomu, próbuje znów stanąć na nogi.
Główna bohaterka rozwija swoją znajomość z Oksaną, dziewczyną, która również była poszkodowana.
Znajomość tych dziewczyn pozytywnie wpływa na drugą stronę, przeżyły razem istne piekło, więc mogą liczyć na wzajemne wsparcie, akceptację i pomoc w gorszych momentach.
Pod koniec pierwszego tomu serii, relacja między Andżeliką a Cezarym dość mocno ucierpiała i została wystawiona na próbę, jednakże w tej części od samego początku widać, że Cezary stara się naprawić swój błąd młodości.

Czy chłopakowi uda się naprawić zaufanie Andżeliki?
Czy dziewczyny zwalczą demony złych wydarzeń i zaczną żyć pełną piersią?

Pierwszy tom serii średnio przypadł mi do gustu ze względu na główną bohaterkę, jednak gdy dowiedziałam się o kontynuacji, musiałam po nią sięgnąć!
Ten tom zaskoczył mnie pozytywnie, główna bohaterka nie była już taka irytująca, historia dalej była ciekawie prowadzona i wręcz zmuszała mnie, bym pędziła do końca!
Prosty język autorki sprawia, że rozdziały przelatują nam między palcami i nim się zorientujemy, dobijamy już do końca.
Jedynym minusem całej książki był jej format, wydana w formie e-booka sprawiła mi nie lada problemy, obecnie dużo chętniej sięgam po papier, ale mimo wszystko, uważam, że warto się trochę pomęczyć dla tej historii!

Ocenka: 9/10

Avatar użytkownika - Grazyna_a_czyta
Grazyna_a_czyta
Przeczytane:2023-11-15, Ocena: 5, Przeczytałam,

,,Fatalne pragnienie" to kontynuacja ,,Fatalnego Zakładu", który miałam przyjemność objąć patronatem. Byłam bardzo ciekawa jak potoczyły się losy bohaterów. Te pozycje są ściśle ze sobą powiązane, dlatego najlepiej czytać je po kolei.

Andżelika próbuje wrócić do normalności po traumatycznych wydarzeniach jakie miały miejsce w jej życiu. Wsparcie Oksany, jednej z ofiar, daje jej poczucie bycia potrzebnej, zwłaszcza że kobietę coraz częściej nawiedzają mroczne myśli. Rodząca się między nimi przyjaźni, pomaga im obu przejść przez trudny okres. W ich życiu pojawiają się jednak problemy. Sytuacji nie polepsza rozstanie z Czarkem, wieloletnim przyjacielem. Mimo wszystko mężczyzna zaciekle walczy o odzyskanie przyjaciółki. Dopiero pojawienie się w jego życiu nowej kobiety, otwiera Andżelice oczy na jej własne uczucia. Czy relacja Andżeliki i Cezarego powróci do tej sprzed ujawnienia jego udziału w mrocznej przeszłości kobiety? Czy oboje dostaną drugą szansę?

Byłam bardzo ciekawa dalszych losów bohaterów. Czy poradzili sobie z mrokiem, który ich niemal pochłonął? Zastanawiałam się, czy kobietom łatwo będzie wrócić do normalność oraz czy koszmar, który przeżyły, faktycznie został już tylko we wspomnieniach. Autorka u boku głównej bohaterki przeprowadza nas przez jej traumę. Obserwujemy to jak Andżelika radzi sobie z własnymi, bolesnymi ranami, które choć zadane dawno temu, z pozoru zagojone, nadal otwierają się przy byle ruchu. Porwanie i pobyt w miejscu, do którego trafiła pogłębił je dodatkowo. Urzekło mnie pokazanie, jak ważna, w przypadku depresji jest obecność drugiej osoby. Czy dziewczynie uda się zapomnieć o przeszłości?

,,Fatalne pragnienie" to opowieść również o tym, że to co najbardziej wartościowe znajduje się zazwyczaj tuż na wyciągnięcie ręki. Wystarczy otworzyć oczy, aby to dostrzec. Z niektórymi decyzjami  nie warto czekać, bo ktoś nam to szczęście może zwinąć sprzed nosa. Jak będzie w przypadku bohaterów?

Książkę czyta się bardzo szybko. Ta niedługa historia i jest przyjemnym dopełnieniem pierwszej części. Napisana w zupełnie innym klimacie niż pierwszy tom co było dla mnie niemałym zaskoczeniem a zakończenie wprowadziło w mojej głowie nieco zamieszania. Zachęcam Was do sięgnięcia po nią. Dostępna w wersji e-book na Legimi.

Fatalny zakład
Dominika Szrejder0
Okładka ksiązki - Fatalny zakład

Andżelika i Cezary są parą najlepszych przyjaciół. Żyją w związku bez zobowiązań do czasu, aż jedno z nich zaczyna czuć coś więcej. Kobieta ma za sobą...

Fatalna zagrywka
Dominika Szrejder0
Okładka ksiązki - Fatalna zagrywka

Tym razem podążymy śladami Oksany i Olgierda Szewczenko. Wkroczymy w świat, w którym noc i dzień niepostrzeżenie zaczynają zlewać się w jedną całość. Zabójstwa...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;