reklama

Ernest Malinowski. Konstruktor kolei w Andach

Ernest Malinowski - inżynier, pomysłodawca, konstruktor i budowniczy Centralnej Kolei Transandyjskiej, zwanej koleją w chmurach. Ten cud techniki XIX wieku jeszcze do niedawna był najwyżej położoną koleją na świecie.

Ernest Malinowski jest jednym z bohaterów serii książek dla dzieci Oni zmienili świat, która poprzez przybliżenie sylwetek niezwykłych osób i ich dokonań, ma rozbudzić w najmłodszych ich ciekawość świata i zachęcić je do podążania własną oryginalną drogą.

Seria prezentuje postaci, które żyły w różnym czasie i w różnych okolicznościach. Wszystkie jednak łączyły szczególne cechy - odwaga w myśleniu i rozmach w planowaniu. W efekcie szerzyły one niesamowite idee, a także doprowadzały do realizacji fantastycznych projektów.

Nietuzinkowe charaktery! Arcytrudne projekty! Niezwykłe pomysły! Ponadprzeciętna odwaga!

Bohaterami książek z serii Oni zmienili świat są:

Krystyna Skarbek - polska kobieta-szpieg z czasów II wojny światowej; Mieczysław Bekker - inżynier, twórca pojazdu księżycowego z misji Apollo; Ernest Malinowski - konstruktor i budowniczy Centralnej Kolei Transandyjskiej; Simona Kossak - ekolożka zafascynowana światem roślin i zwierząt Puszczy Białowieskiej.

Informacje dodatkowe o Ernest Malinowski. Konstruktor kolei w Andach:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2021-10-13

Kup książkę Ernest Malinowski. Konstruktor kolei w Andach

Ernest Malinowski. Konstruktor kolei w Andach - opinie o książce

Avatar użytkownika - MagdalenaCzyta
MagdalenaCzyta
Przeczytane:2021-11-21,

Jakiś czas temu Czarna Owca stworzyło serię "Oni zmienili świat". To seria dla młodych odkrywców, którzy chcą poznać osoby, które nie bały się iść własną drogą, a ich osiągnięcia zapisały się w historii.
Tym razem poznajemy sylwetkę Ernesta Malinowskiego, który był polskim inżynierem i twórcą Centralnej Kolei Transandyjskiej oraz honorowym obywatelem Peru.
Poznajemy jego życiorys oraz dumę i chwałę czyli "Kolei w chmurach". Był nie tylko jej pomysłodawcą, ale osobiście nadzorował jej budowę.
Książka zawiera ogrom ilustracji, które zaciekawią młodego czytelnika i pomogą zobrazować to o czym jest mowa.
Mamy wyjaśnienia co to jest kolei, od czego się zaczęło, gdzie, kiedy, jak.
Po krótce opisane i przedstawione na mapkach Peru, Andy, opisany wyjątkowy projekt,liczne ciekawostki, pojęcia i na końcu najważniejsze daty z biografii naszego konstruktora.
Książka jest napisana bardzo prostym językiem, pięknie zilustrowana i wydana, w twardej oprawie i dużym formacie.
Dla mnie jako rodzica warta tego, aby zagościła w biblioteczce na stałe.

Krystyna Skarbek. Szpieg w spódnicy
Agnieszka Ludwig-Słomczyńska0
Okładka ksiązki - Krystyna Skarbek. Szpieg w spódnicy

Krystyna Skarbek - polska kobieta szpieg działająca w wywiadzie brytyjskim w czasie II wojny światowej, znana ze swojej niezwykłej odwagi. Była nie tylko...

Simona Kossak. Mieszkanka dzikiej puszczy
Agnieszka Ludwig-Słomczyńska0
Okładka ksiązki - Simona Kossak. Mieszkanka dzikiej puszczy

Simona Kossak - szamanka zwierząt, która poświęciła całe swoje życie badaniom nad przyrodą. Przez ponad 30 lat mieszkała w leśniczówce w sercu Puszczy...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung