Mieczysław Bekker. Inżynier pojazdu księżycowego

Mieczysław Bekker - inżynier, konstruktor pojazdu księżycowego, zwanego Wędrowcem. Ten łazik w misjach Apollo 15, 16 i 17 amerykańskiego programu badań kosmosu, ułatwił astronautom eksplorację powierzchni Srebrnego Globu.

Mieczysław Bekker jest jednym z bohaterów serii książek dla dzieci Oni zmienili świat, która poprzez przybliżenie sylwetek niezwykłych osób i ich dokonań, ma rozbudzić ich ciekawość świata

i zachęcić je do podążania własną oryginalną drogą.

Seria prezentuje postaci, które żyły w różnym czasie i w różnych okolicznościach. Wszystkie jednak łączyły szczególne cechy - odwaga w myśleniu i rozmach w planowaniu. W efekcie szerzyły one niesamowite idee, a także doprowadzały do realizacji fantastycznych projektów.

Nietuzinkowe charaktery! Arcytrudne projekty! Niezwykłe pomysły! Ponadprzeciętna odwaga!

Bohaterami książek z serii Oni zmienili świat są:

Krystyna Skarbek - polska kobieta-szpieg z czasów II wojny światowej; Mieczysław Bekker - inżynier, twórca pojazdu księżycowego z misji Apollo; Ernest Malinowski - konstruktor i budowniczy Centralnej Kolei Transandyjskiej; Simona Kossak - ekolożka zafascynowana światem roślin i zwierząt Puszczy Białowieskiej.

Informacje dodatkowe o Mieczysław Bekker. Inżynier pojazdu księżycowego:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2021-05-19

Kup książkę Mieczysław Bekker. Inżynier pojazdu księżycowego

Mieczysław Bekker. Inżynier pojazdu księżycowego - opinie o książce

Avatar użytkownika - MagdalenaCzyta
MagdalenaCzyta
Przeczytane:2021-06-13,

Mieczysław Bekker to inżynier i konstruktor. Twórca pojazdu księżycowego. Łazik, który był jego pomysłem brał udział w misjach Apollo 15,16 i 17. Wspierał i ułatwiał astronautom eksplorację powierzchni Srebrnego Globu.

Książka przedstawia historię pierwszego lotu kosmicznego człowieka.
Bogata w ilustracje, ciekawostki, szereg informacji. Przekaz jest dostosowany dla młodego czytelnika. Zawiera słowniczek pojęć. Wyjaśnia działanie łazik, opisuje przebieg lotu kosmicznego.
Bardzo ciekawa książka z serii "Oni zmienili świat"
Książka uczy i bawi jednocześnie. W prosty sposób przybliża wiedzę, pomaga zrozumieć trudne zagadnienia, poszerza wiedzę. Piękne ilustracje i grafiki z ciekawostkami zainteresują młodego czytelnika.

„Mieczysław Bekker. Inżynier pojazdu księżycowego” to książka pełna informacji o układzie słonecznym oraz podróżach w kosmos. Znajdziemy w niej także zwięzłą i ciekawie przedstawioną biografię Mieczysława Bekkera, który wraz z zespołem wygrał konkurs na projekt pojazdu księżycowego. Ta książka to także oryginalne zdjęcia oraz ilustracje astronautów, łazików, czy ciekawe opisy oraz zdjęcia z samego procesu tworzenia pojazdu. Jestem pewna, że książka zainteresuje nie jednego małego fana kosmosu.

Krystyna Skarbek. Szpieg w spódnicy
Agnieszka Ludwig-Słomczyńska0
Okładka ksiązki - Krystyna Skarbek. Szpieg w spódnicy

Krystyna Skarbek - polska kobieta szpieg działająca w wywiadzie brytyjskim w czasie II wojny światowej, znana ze swojej niezwykłej odwagi. Była nie tylko...

Ernest Malinowski. Konstruktor kolei w Andach
Agnieszka Ludwig-Słomczyńska0
Okładka ksiązki - Ernest Malinowski. Konstruktor kolei w Andach

Ernest Malinowski - inżynier, pomysłodawca, konstruktor i budowniczy Centralnej Kolei Transandyjskiej, zwanej koleją w chmurach. Ten cud techniki XIX...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska