Encyklopedia dinozaurów

Odkąd świat usłyszał o wielkich prehistorycznych potworach, zwierzęta te fascynują ludzi. Czy można się temu dziwić? Choć znajdowane są wciąż nowe skamieniałości dinozaurów, to pozostają one dla nas tajemniczymi stworzeniami. Żyły na naszej planecie ponad 150 milionów lat, wykształciły zdumiewającą różnorodność form i zasiedliły wszystkie kontynenty. Wymarły około 65 milionów lat temu, znikając nagle z powierzchni ziemi... Jak wyglądały, czy opiekowały się potomstwem, jak się porozumiewały i w jaki sposób polowały? O tym właśnie opowiada ta barwnie ilustrowana encyklopedia. Zapraszamy wędrówkę po tajemniczym i fascynującym świecie ,,strasznych jaszczurów".

Informacje dodatkowe o Encyklopedia dinozaurów:

Wydawnictwo: DRAGON
Data wydania: 2023-09-20
Kategoria: Encyklopedie, słowniki, leksykony

Tagi: Encyklopedie i leksykony

Kup książkę Encyklopedia dinozaurów

Encyklopedia dinozaurów - opinie o książce

Avatar użytkownika - karolinaosewska
karolinaosewska
Przeczytane:2022-06-08, Ocena: 5, Przeczytałam,

Świat dinozaurów

Ten, kto mnie zna, wie, że uwielbiam dinozaury. Z tego powodu moją ukochaną serią filmów jest Park Jurajski i serial Primeval. Sama nie wiem czemu te prehistoryczne gady są bliskie memu sercu, ale czasem niektórych rzeczy nie da się wyjaśnić. Tak po prostu jest i już !

Jako miłośniczka dinusiów wszelakich z wielkim zaciekawieniem zagłębiłam się w encyklopedię dinozaurów. Jestem przeszczęśliwa, że wydawnictwo Wilga mi ją wysłało, i że mogłam przeczytać o tylu pasjonujących rzeczach ze świata prehistorycznego.

W książce tej znajdziecie wiele ciekawostek podzielonych na sześć tematycznych działów, a mianowicie przeczytacie o rozwoju życia w oceanach, na lądzie, o tym kto rządził przed dinozaurami, o morskich i powietrznych potworach ery dinozaurów, o dinozaurach, a na zakończenie dowiecie się co się z nimi stało i jakie były hipotezy co do ich wyginięcia.

Jeśli jesteś ciekawy czym była eksplozja kambryjska, co to takiego anomalokaris, jeśli intryguje cię rekin nożycoszczęki, latimeria, triasowe płazy z Polski, mezozaury, jeśli interesuje cię nazwa jakiego stworzenia upamiętnia XIX -wiecznego lekarza i biologa Ludwika Henryka Bojanusa, kim były kronozaury, mozazaury, skrzydlate jaszczury, jeśli chcesz wiedzieć ile ważył T-Rex i czy obraz raptora ukazany przez Spielberga jest zgodny z naukowymi faktami, to sięgaj po tę encykopedię i odkrywaj zachwycający świat dinozaurów !

Książka jest świetnie wydana. Twarda oprawa, kolorowe, duże obrazki, mała ilość tekstu, która krótko i na temat przedstawia dane zagadnienie. Format może nie jest zbyt poręczny przy czytaniu, ale zawartość rekompensuje tą małą niedogodność. Polecam wam, myślę, że jest to idealna lektura dla fanów dinozaurów, dla tych małych jak i większych. Przecież na dinozaury nigdy nie jest się za starym ! ;)

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Wilga.

International english intensywny kurs język angielski 1.3
Opracowanie Zbiorowe0
Okładka ksiązki - International english intensywny kurs język angielski 1.3

Poziom 1 kursu International English to kurs dla początkujących. Składa się z 54 lekcji (3 książki) i 9 płyt CD. Kurs obejmuje naukę słownictwa, gramatyki...

Ciekawy świat. Rośliny
opracowanie zbiorowe 0
Okładka ksiązki - Ciekawy świat. Rośliny

,,Ciekawy świat" to nowa, wyjątkowa seria edukacyjna dla przedszkolaków. Każda z części poświęcona jest innemu obszarowi, tak ważnemu w rozwoju...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;