Emocjonalna ruletka

Mężczyzna bez duszy, kobieta o dobrym sercu oraz uczucie, które nie miało prawa zaistnieć.

Życie Claire zmienia się bezpowrotnie, gdy dowiaduje się, że traci wszystkie oszczędności, i to nie ze swojej winy. Widmo utraty dachu nad głową zbiega się w czasie z zaskakującą ofertą pracy. Nie mając alternatywy, Claire zgadza się na objęcie posady głównej księgowej kasyna. Wkracza do niebezpiecznego świata hazardu i walki o wpływy w mieście. Najbardziej niepokojące jest jednak to, że jej szefem zostaje Declan Grimaldi, którego w Nowym Orleanie nazywają Samaelem - aniołem śmierci. Ku niezadowoleniu obojga Claire wprowadza się do jego majestatycznej posiadłości, która skrywa niejedną tajemnicę.

Czy tej dwójce uda się zachować służbowe relacje? Czy też rosnące pożądanie skutecznie popchnie ich ku sobie? Cokolwiek by się wydarzyło, na ogień trzeba uważać. Inaczej łatwo się poparzyć.

Informacje dodatkowe o Emocjonalna ruletka:

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2023-02-08

Tagi: romans literatura obyczajowa

Kup książkę Emocjonalna ruletka

Emocjonalna ruletka - opinie o książce

B.A. Feder to jedna z autorek, której twórczość chciałam poznać, dlatego wpisałam ją sobie na listę autorów, której publikacje muszę przeczytać w tym roku. Wybór padł na książkę "Emocjonalna ruletka", którą dostałam w prezencie od znajomych zaraz po jej zeszłorocznej premierze. Czy zatem pierwsze spotkanie z historią, która wyszła spod jej pióra, mogę zaliczyć do udanych? Już spieszę z wyjaśnieniem!

Główną bohaterką historii jest Claire -- młoda kobieta prowadząca biuro rachunkowe, która wiedzie spokojne życie u boku ukochanego męża. Jednak pewnego dnia Matt znika, a ona nie ma pojęcia, co się z nim stało. Wraz z wieloletnim przyjacielem próbują szukać mężczyzny na własną rękę, jednakże Claire nie spodziewa się, że odpowiedź na pytanie: Co się stało z Mattem?, znajduje się na wyciągnięcie ręki, w komputerze zaginionego. Czy kobieta załamie się, gdy odkryje, że jej mąż był uzależniony od hazardu?

Jedno jest pewne, aby odzyskać stabilność finansową Claire, będzie musiała podjąć współpracę z rodziną Grimaldich -- właścicielami kasyna, w którym Matt zaciągnął spory dług. Czy kobieta dogada się z nowym szefem? Czy znajdzie ukojenie w jego ramionach? Co wydarzy się, gdy na jaw wyjdą wszystkie skrywane dotąd tajemnice? Po odpowiedzi na te pytania odsyłam Was do lektury.

Zacznę od tego, że autorka miała świetny pomysł na fabułę. Jednak nie znając wcześniej jej pióra, obawiałam się, czy faktycznie uda jej się przelać go na papier w taki sposób, aby zachwycić nim czytelnika. I początkowo faktycznie nie mogłam oderwać się od lektury.

Bardzo podobało mi się to, w jaki sposób główna bohaterka odkryła drugą naturę swojego męża i jak została zmuszona do współpracy z rodziną Grimaldich, chociaż przyznam, że już od samego początku doszukiwałam się w tej "propozycji nie do odrzucenia" drugiego dna. I właściwie moje przypuszczenia okazały się słuszne -- nie trafiłam tylko z jednym faktem, ale nie będę zdradzać jakim, aby nie psuć zabawy z samodzielnego odkrywania tajemnicy.

Myślę, że dużym plusem historii było również to, że główna bohaterka przeniosła się do rodzinnej posiadłości Grimaldich, ponieważ dzięki temu mogła lepiej poznać zarówno Ricka, jak i Declana. Jednak liczyłam na to, że autorka pokaże czytelnikom, jak od kuchni wygląda praca kasyna i na czym polega kreatywna księgowość w takim miejscu. Natomiast scen w obiekcie, które do tej pory było dla Declana najważniejszy, było w całej książce jak na lekarstwo. Szkoda, bo dodałoby to nieco wiarygodności nie tylko samemu wątkowi mafijnemu, ale również przemianie głównego bohatera.

To właśnie zmiana, która zaszła w Declanie pod wpływem Claire była w mojej ocenie najgorszym elementem całej powieści. Dla mnie wszystko zadziało się zwyczajnie za szybko. Brakowało mi płynnego przejścia od niechęci do wybuchu uczuć i miłości, przez co nie odczułam tej charakterystycznej chemii, która zazwyczaj towarzyszy tego typu relacji.

Niemniej jednak w większości dobrze bawiłam się podczas lektury, dlatego w niedalekiej przyszłości z pewnością zapoznam się również z innymi publikacjami autorki.

Życie Claire zostało wywrócone do góry nogami, kiedy jej mąż zniknął bez śladu. Kobieta odchodziła od zmysłów zamartwiając się o ukochanego. Ten nie mógł jednak bardziej z niej zadrwić. Na jego komputerze odnalazła list, z którego dowiedziała się, że odchodzi bo popadł w hazard i ogromne długi. Dla Claire jest to ogromnym szokiem, bo do tej pory wiodła spokojne życie. Tak jej się przynajmniej wydawało. Ale to jeszcze nie koniec. Kobieta musi opuścić mieszkanie, bo ono też przepadło w grach.

Nieoczekiwanie Claire dostaje propozycję objęcia stanowiska księgowej kasyna. Razem z nim ma otrzymać dach nad głową i wyżywienie. Gdzie jest haczyk? Będzie pracowała za darmo, by odpracować swoje mieszkanie.

Sprawy jeszcze bardziej się komplikują, gdy okazuje się, że jej szef jest zabójczo przystojny, ale też niebezpieczny. Ale czy na pewno? Wszyscy przekonują Claire by nie uprzedzała się do niego zanim go nie pozna. Jaki los ją czeka? Czy może być jeszcze gorzej czy w końcu los ją oszczędzi?

O rety! Co za historia. To nie tylko "Emocjonalna ruletka", a istny huragan. W tej książce nic nie jest przewidywalne, a zwrotów jest tyle, że nie miałam czasu odetchnąć po jednej akcji, bo autorka już serwowała kolejną niespodziankę. Uwielbiam styl, w którym pisze B. A. Feder, to się tak szybko i przyjemnie czyta! I bohaterowie - ile oni przeszli tego nie jesteście w stanie sobie wyobrazić. O tak, autorka ich nie oszczędzała. W tą historię zostały wplecione trudne, ale ważne tematy, takie jak trauma, czy problemy natury psychicznej. Cieszę się, że B. A. Feder mówi o tym głośno nie tylko w tej książce. Stany lękowe i depresja są poważnym przeciwnikiem. Często nie zdajemy sobie sprawy, że mogą dotyczyć kogoś nam bliskiego.

Wiecie za co kocham książki? Między innymi za to, że ciągle mnie czegoś uczą. I w tym przypadku również poznałam kilka nowych pojęć. B. A. Feder bardzo Ci za to dziękuję!

W cieniu kłamstw
B. A. Feder0
Okładka ksiązki - W cieniu kłamstw

Los od początku nie obchodził się zbyt łagodnie z Blair O'Brien. W młodości dziewczyna musiała stawić czoła śmierci najbliższej osoby, a kilka lat później...

Gra w pozory
B. A. Feder0
Okładka ksiązki - Gra w pozory

Myśleli, że rozstawiają pionki… Okazało się, że sami nimi byli… Constatin od dziecka był wychowywany przez ojca na przywódcę. Wkrótce miał...

Jak (nie) zostać królową
Katarzyna Redmerska ;