reklama

Dreadful

Prawie dwa miliony wyświetleń na Wattpadzie!

Historia, która wyrywa serce, łamie je, kruszy, żeby pobudzić je zastrzykiem adrenaliny!

Effie Blake opuszcza Nowy Jork i przeprowadza się wraz z mamą i bratem do słonecznego Gold Coast w Australii. Turystyczne miasto ma jej pomóc zapomnieć o wydarzeniach z przeszłości i zapewnić nowy start. W tym samym czasie do szkoły wraca Lucas Tate - tajemniczy nastolatek, który serce oddał prędkości i niebezpieczeństwu. Przypadkowa znajomość szybko zamienia się w grę kłamstw, pozorów i uczuć, a młodzieńcza fascynacja w walkę o życie.

Jak w świecie pełnym sekretów odróżnić prawdę od kłamstwa? Czy chłopak z przeszłością i dziewczyna po przejściach mają jakiekolwiek szanse na happy end?

Dreadful to pierwszy tom serii otwierającej imprint Must Read Stories.

Informacje dodatkowe o Dreadful:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2023-03-08
Kategoria: Dla młodzieży

Kup książkę Dreadful

Dreadful - opinie o książce

Młodzieżówka, mafia, zły chłopak... zaraz zaraz, czy to już gdzieś nie było?
No cóż, było, taki "oklepany" temat... ale w tym wypadku zaskoczenie całkowite! Książkę się czyta jednym tchem, jest naprawdę dobrym językiem napisana, bohaterka nie jest wkurzająca (a to się rzadko ostatnio zdarza!), temat tzw. "mafii" jest jedynie tłem, badboy jest słodki, nie ma epatowania (przynajmniej w tym tomie) cielesnością w każdym wymiarze...
Gdybym nie przeczytała, to ciężko byłoby mi uwierzyć, że można się jeszcze natknąć na tak dobrą młodzieżówkę. A warto! Już z niecierpliwością wyczekuję chwili wolnego, by sięgnąć po kolejną część :)
Polecam!

"Dreadful" to zdecydowanie historia, którą z jednej strony chciałoby się delektować jak najdłużej, z drugiej jednak, ciekawość, jak dalej potoczą się burzliwe losy głównych bohaterów, nie pozwala nawet na najkrótszą przerwę w lekturze. Bezsprzecznie, Ohanka nakreśliła niebanalną, hipnotyzującą i przeszywającą historię, ukazującą znany motyw niespodziewanego i niebezpiecznego uczucia w świeży, porywający sposób. Mroczne demony przeszłości, rozkwitająca, ściągająca lawinę komplikacji miłość, pętla niewygodnych tajemnic, nielegalne wyścigi, a przede wszystkim niewyjaśnione morderstwa i kolejne tajemnicze zbrodnie tworzą razem odurzającą całość, jaką pochłania się z wypiekami na twarzy i szybszym biciem serca! Ta książka zawładnie waszym czytelniczym sercem i pozostawi je w całkowitej rozsypce!

Fundamentem tej porywającej historii są fenomenalnie nakreślone, wyjątkowo złożone i nieprzeniknione postacie. Autorka zafundowała czytelnikom całą plejadę barwnych bohaterów, a każdy z nich skrywa swoje sekrety, walczy z własnymi demonami, przykrywa swą ciemną stronę maską. To nie są zwykli nastolatkowie, los doświadczył ich dużo mocniej, tym bardziej ich całkowite poznanie i wydanie osądu zdaje się być chwilowo niemożliwe. W tej opowieści niczego, a co ciekawsze, nikogo, nie można być pewnym, dzięki czemu pochłania się ją z wypiekami na twarzy, przewracając kartki w absolutnym transie. Kolejne sekrety, niedomówienia, plotki prześcigają się z realnym niebezpieczeństwem grożącym samej Effie, co skutecznie przyprawia o zawroty głowy. Tak, to zdecydowanie lektura, o której niełatwo będzie zapomnieć!

Mistrzowsko stopniowane napięcie, wartka, nieobliczalna, niemożliwa do przewidzenia akcja, miażdżąca sieć okrutnych kłamstw, genialne, wyjątkowo złożone portrety psychologiczne, a wszystko to nakreślone nadzwyczaj błyskotliwym piórem! To jedna z tych pozycji, które obezwładniają już od pierwszej strony, silnie angażują i nie pozwalają się oderwać ani na sekundę. Jak to cudownie, iż jest to zaledwie wstęp i można sięgnąć po kolejny tom, przepełniony równie ogromną dawką emocji i niebezpieczeństwa! ?

Dreadful. Niebo pełne gwiazd
Ohanka0
Okładka ksiązki - Dreadful. Niebo pełne gwiazd

Finałowy tom zapierającej dech w piersiach serii ,,Dreadful". Odmieniona Effie jest w stanie zrobić wszystko, aby uratować przyjaciół. Sojusz z Curtisem...

Dreadful. Otchłań ciszy i spokoju
Ohanka0
Okładka ksiązki - Dreadful. Otchłań ciszy i spokoju

Więcej niebezpieczeństwa, więcej adrenaliny, więcej akcji! Drugi tom Waszej ukochanej historii.   Po wyjściu ze szpitala Effie próbuje odnaleźć się w...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski