Dreadful. Otchłań ciszy i spokoju

Więcej niebezpieczeństwa, więcej adrenaliny, więcej akcji! Drugi tom Waszej ukochanej historii.

Po wyjściu ze szpitala Effie próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Przez kilka miesięcy spokój wypełnia jej dni - i jest to stan tak bardzo jej obcy, że aż nierealny. Jednak cisza wydaje się zwiastować coś, na co ani ona, ani nikt z jej paczki nie był przygotowany.

Choć trudno w to uwierzyć, przyjaciele z Gold Coast będą musieli zmierzyć się ze znacznie większymi problemami niż seryjny morderca grasujący po okolicy. Zbliżają się zawody Czarnej Gwiazdy - okrutna rozrywka, hazard, w którym stawka jest najwyższa z możliwych.

Kim jest tajemniczy Chris i dlaczego chce zniszczyć Lucasa? Czy samozwańczy gang wyrzutków ma szanse w starciu ze zmasowanym złem? Do czego się posuną, aby przetrwać?

,,Będą płakać, krzyczeć, błagać o życie swoich miłości, przyjaciół. Obiecuję ci, Effie. To wszystko na nowo was zniszczy..."

Informacje dodatkowe o Dreadful. Otchłań ciszy i spokoju:

Dreadful. Otchłań ciszy i spokoju - opinie o książce

Avatar użytkownika - w_ksiazkowym_zac
w_ksiazkowym_zac
Przeczytane:2023-08-23, Ocena: 5, Chcę przeczytać,

"Dreadful. Otchłań ciszy i spokoju"...to powieść, w której bardzo dynamiczna fabuła nie pozwala na chwilę odetchnąć, pędząc z coraz to bardziej zaskakującymi zwrotami akcji. I gdy już wydawać by się mogło, że w końcu będziemy cieszyć się happy endem, autorka zaskakuje nowymi wątkami, które pozostawiają nas w niemałym szoku. Bohaterów, którzy dali się poznać w pierwszym tomie, czeka wiele przygód, a ukazane między nimi relacje ulegają rozwojowi, zmuszając ich czasem do przeprocowania pewnych niezagojonych ran i sporów między sobą. Jednak w obliczu realnego zagrożenia wszyscy są w stanie oddać zycie za przyjaciela...i to było naprawdę piękne, nawet wzruszające. Nasza główna bohaterka, Effie, która miejscami prowadziła narrację, została tutaj nieco odsunięta na rzecz innych bohaterów. Podobało mi się to, ponieważ przybliżyło nam to poznanie motywacji innych bohaterów. Moim zdaniem, niektóre wątki fabularne, zostały niestety troszkę naciągnięte, co wpłynęło na ich małą autentyczność. Nie mniej jednak mogą one czasem mrozić krew w żyłach. Jednak z drugiej strony, czasem miałam wrażenie, że niektórym wątkom poświęcono zbyt mało uwagi na rzecz kolejnych rozgrywających się wydarzeń. Emocji i uczuć nie zabrakło. Relacja Lucasa i Effie ,ciągle ewoluowała i rozwijała się w prawidłowym kierunku, pomimo pewnych perturbacji, aby na sam koniec nas totalnie zaskoczyć... I ich wątek, podobnie jak wiele innych, pozostawiać otwartym. Powieść niewątpliwie dedykowana dla młodego czytelnika, ale myślę, że i wśród starszych znajdzie swoich fanów. Jeśli nie Poznaliście pierwszego tomu, radzę zacząć od niego, ponieważ w drugiej części jest wiele odniesień do poprzedniej. Książkę, pomimo swojej średniej obszerności, liczącej ponad 500 stron, czyta się naprawdę szybko i przyjemnie. Książka dosyć wartościową pod wzgledem problematyki, której dotyka, a mianowicie: kwestii samotności, radzenia sobie z utratą ukochanej osoby, walki o siebie, zdrady, zaufania czy empatii.

,,Otchłań ciszy i spokoju" to znakomita, porywająca kontynuacja, która uzależnia jeszcze silniej niż pierwszy tom! Począwszy od obezwładniającego napięcia, poprzez mrożące krew w żyłach niebezpieczeństwo, wymykające się z każdej strony, aż do nieprzewidywalności, fundując tym samym lawinę intensywnych, obezwładniających emocji, jakie nie pozwalają nawet na krótką przerwę w lekturze! Bezsprzecznie, fani mocnych, odurzających klimatów będą totalnie zachwyceni!

Ohanka udowodniła, iż jest mistrzynią budowania przenikliwego, pełnego napięcia klimatu, który przyprawia czytającego o dreszcze i szybsze bicie serca. Jej niesłychanie ekspresyjne pióro sprawia, że wszelkie opisy zdają się być autentyczne, rozbudzają wyobraźnię do granic, stopniowo doprowadzając czytelnika do paranoi i szaleństwa. Kreśląc motyw jakże niebezpiecznej i nieobliczalnej gry: zawodów Czarnej Gwiazdy, w której śmiertelne ofiary są nieuniknione, wprowadza czytającego w stan pełen adrenaliny i przeszywającego lęku, jakie będą unosić się w powietrzu jeszcze długo po odłożeniu książki na półkę.

Autorka umiejętnie gra na czytelniczych emocjach, w mistrzowski sposób naszkicowała niebezpieczne uczucie, które może okazać się prawdziwym błogosławieństwem, jak i najgorszym przekleństwem. Ponownie spotkane postacie stają nam się coraz bliższe, mamy okazję poznać ich znacznie lepiej, nie zabrakło również nowych osób, jakie wywołają całą lawinę silnych doznań.

Ohanka stworzyła hipnotyzującą, mocną, zniewalającą i zaskakującą kontynuację, która porywa już od pierwszych stron i nie daje czytelnikowi ani chwili wytchnienia. Liczne zwroty akcji, lawina skrajnych, przeszywających emocji, stale obecne uczucie niepokoju i świetnie naszkicowane postacie, spośród których żadna nie pozostanie obojętna, a wszystko to nakreślone wyjątkowo przyjemnym i sugestywnym piórem. Zapewniam, że ta paraliżująca, odważna, otumaniająca niczym silny narkotyk powieść zafunduje Wam moc niezapomnianych doznań! Polecam całym sercem!?

Dreadful
Ohanka0
Okładka ksiązki - Dreadful

Prawie dwa miliony wyświetleń na Wattpadzie! Historia, która wyrywa serce, łamie je, kruszy, żeby pobudzić je zastrzykiem adrenaliny! Effie Blake opuszcza...

Dreadful. Niebo pełne gwiazd
Ohanka0
Okładka ksiązki - Dreadful. Niebo pełne gwiazd

Finałowy tom zapierającej dech w piersiach serii ,,Dreadful". Odmieniona Effie jest w stanie zrobić wszystko, aby uratować przyjaciół. Sojusz z Curtisem...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska