Dość katolipy! O Jezusie celebrycie

Ostatnia konferencja księdza Jana.

Nie możemy sobie pozwolić na „lipę” w Kościele!

Jak to jest, że Kościół ma w swoich szeregach największych erudytów naszych czasów, dysponuje najlepszymi lokalizacjami w centrach największych miast, szczyci się prawie dwoma tysiącami lat historii i tradycji, a mimo to jest pociągający dla coraz mniejszej części społeczeństwa? Dlaczego tylu młodych ludzi odwraca się od Kościoła, nie widząc w nim ewangelicznej prawdy?

Ksiądz Jan Kaczkowski (1977–2016) w bardzo osobistych słowach opowiada o kondycji Kościoła wPolsce. Mówiąc o najczęstszych stereotypach, nie boi się gorzkich słów prawdy, choć równocześnie podkreśla, jak bardzo Matkę Kościół kocha. Przekonuje, że najważniejsze, co musimy zrobić, to zacząć prawdziwie żyć tym, w co wierzymy. Nie odstawiać na tym polu fuszerki, idąc po linii najmniejszego oporu, ale stać się autentycznymi, profesjonalnymi iskutecznymi.

Nie ma we mnie, czy nie ma w nas, zgody na to, żeby katolicyzm kojarzył się z lipą. – ks. Jan Kaczkowski

Informacje dodatkowe o Dość katolipy! O Jezusie celebrycie:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2018-04-16
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-240-5351-3

Kup książkę Dość katolipy! O Jezusie celebrycie

Dość katolipy! O Jezusie celebrycie - opinie o książce

Niesamowity człowiek. Nie bał się mówić wprost co myśli choć mogło się to wydawać kontrowersyjne. Wielokrotnie przeciwstawiał się temu co dzieje się w Kościele. Czytając tę książkę nieźle się uśmiałam. Celebryta w dobrej wierze. Trzymał się tego, że swoją popularność można wykorzystać do czegoś dobrego. Zarzucano mu, że jest onkocelebrytą. Że się tym chlubi. Do końca pozostał wierny samemu sobie i prawdzie. Pomimo tego, że nie ma go już z nami jakiś czas to dzięki ksiazkom możemy do niego wracać i wracać. "Dość katolipy" to zapis jednych z ostatnich słów ks. Jana. Porusza mnie jego poczucie humoru, prawda i spokój, którym się dzieli. Czytałam z ogromną przyjemnością

Avatar użytkownika - alkatraz
alkatraz
Przeczytane:2018-07-02, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Książkę przeczytałam jedynm tchem. Takich księży w Polsce brakuje.. Dowcipnych, życiowych, odważnych, idących pod prąd. Podziwiam ks. Kaczkowskiego, jego mądrość i siłę podczas walki z chorobą. Podobało mi się świetne wydanie dzieła, obrazki dodają książce świeżości, oryginalności, wyróżniają ją na tle innych. ,,Dość katolipy" to lektura na jeden wieczór, skłania do wielu przemyśleń.

Avatar użytkownika - aeljot
aeljot
Przeczytane:2019-09-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek 2019,
Życie na pełnej petardzie czyli wiara, polędwica i miłość
Jan Kaczkowski0
Okładka ksiązki -  Życie na pełnej petardzie czyli wiara, polędwica i miłość

Najbardziej lubiany polski ksiądz w rozmowie życia Ceniony za swój autentyzm, odwagę i szczerość. Podziwiany zarówno przez katolików, jak i niewierzących...

Samarytanin, kapelusznice i kot czyli JAK SKUTECZNIE POMAGAĆ? Audiobook
Jan Kaczkowski0
Okładka ksiązki - Samarytanin, kapelusznice i kot czyli JAK SKUTECZNIE POMAGAĆ? Audiobook

Z nagrania dowiesz się: - kiedy nie powinienem pomagać innym? - czy zawsze należy mówić prawdę? - jak nawracają się zatwardziali antyklerykałowie? -...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;