Dom trzech wdów

Tom 3 cyklu Saga warszawska (Katarzyna Maludy)

Saga warszawska – powieści, w których codzienność i życie towarzysko-rodzinne toczą się na tle wielkich wydarzeń XIX i XX wieku

Ewa Konieczkówna, jedna z trzynastu córek aptekarza, ratuje życie rosyjskiemu oficerowi, rannemu w bitwie pod Olszynką Grochowską. W tajemnicy przed wszystkimi ukrywa go w swoim wynajętym mieszkanku i pielęgnuje nie tylko jego rany, ale też budzące się w niej uczucie. Tadeusz Majewski nie przywykł do skromnego życia i ucieka do Moskwy, do wygodnego pałacu swojego dziada, uczestnika powstania kościuszkowskiego, wcześniej łamiąc Ewie serce, pozostawia jej jednak bardzo cenny dar. Ewa musi stawić czoła światu, w którym samotnym kobietom nie dano prawa do uczciwego zarobku.
Julian Suchocki za udział w powstaniu listopadowym zostaje zesłany w głąb Rosji na sześć długich lat. Razem z innymi skazańcami wyrusza w długą i męczącą podróż, zostawiając brzemienną Madzię oraz wszystko, co do tej pory znał.
Hanna Boratyńska, nareszcie wolna od męża tyrana, może oddychać pełną piersią. Z zapałem przerabia skrawki materiałów w niepowtarzalne kreacje i przy niewielkiej pomocy pewnego Żyda, Abrahama Sterna, dąży do zbudowania nowoczesnego domu mody.
Trzy wdowy – dwie słomiane i jedna prawdziwa – muszą znaleźć miejsce w zmieniającej się pod rządami rosyjskiego namiestnika Warszawie, w którym wszystkie będą czuły się dobrze.

Informacje dodatkowe o Dom trzech wdów:

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2024-09-24
Kategoria: Historyczne
ISBN: 978-83-68135-08-4

Tagi: polskie powieści polskie książki książki o Warszawie

Kup książkę Dom trzech wdów

Dom trzech wdów - opinie o książce

Rok 1863. Opowieść o miłości, wojnie i gotowaniu
Katarzyna Maludy0
Okładka ksiązki - Rok 1863. Opowieść o miłości, wojnie i gotowaniu

Połowa roku 1862. W powietrzu już wisi powstanie, do którego przygotowują się mieszkańcy Drozdowa, Kondrajca oraz innych okolicznych miejscowości...

Wisznia ze słowiańskiej głuszy
Katarzyna Maludy0
Okładka ksiązki - Wisznia ze słowiańskiej głuszy

W słowiańskim grodzie Szeligów nad Dnieprem żyła piękna Wisznia. W dziewczynie, o której krążyły pogłoski, że jest córką bogini Mokoszy...

Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun