reklama

Delisie. Apetyt na sukces. Tom 3

W Delilandzie wszyscy chcą posmakować sukcesu! Pod nieobecność Spaghetti, która postanowiła wziąć sobie zasłużony dzień wolnego, Pho staje na czele Pasta Cafe. Nie obędzie się bez wpadek, jak przypadkowe sprzedanie restauracji! Czy uda się to wszystko odkręcić, zanim wróci siostra?... Dodatkowo Kokardka i Zielona Herbatka wezmą udział w zawodach warzywnych, Dynia postanowi rozwiązać jedną z największych tajemnic Delilandu, Żelka spróbuje swoich sił jako superbohaterka, a Tiramisu przeżyje kryzys swojej oryginalności! Szykuj się na kolejną Delisiową biesiadę! Album składa się z krótkich humorystycznych historyjek, które zarówno treściowo, jak i graficznie wyróżnia nieprzeciętna wyobraźnia autorów. Seria powstała z myślą o najmłodszych czytelnikach, ale jest tu wiele ,,smaczków", które docenią też starsi fani komiksów. Wszyscy miłośnicy dobrego humoru (i dobrego jedzenia) znajdą w tej serii coś dla siebie. Autorką rysunków jest Magdalena ,,Meago" Kania, graficzka 2D specjalizująca się głównie w ilustracjach w stylu cartoonowym i azjatyckim. Scenariusz napisał Maciej Kur, autor takich serii jak ,,Kajko i Kokosz - Nowe Przygody" oraz ,,Lil i Put". Oboje stworzyli razem także bardzo dobrze przyjęty przez polskich czytelników komiks ,,Emilka Sza". ,,Delisie" to drugi projekt duetu ,,Meago" - Maciej Kur. Artyści zdradzają, że współpracuje się im wybornie. Mają podobne gusta, wrażliwość i poczucie humoru, co sprawia, że bardzo łatwo się dogadują. Prace nad albumami przebiegają tak, że najpierw Maciej pisze scenariusz i przygotowuje storyboardy, a potem do pracy zabiera się ,,Meago". Ich wizja tego, jak ,,Delisie" powinny wyglądać jest bardzo spójna. Dzięki temu czytelnicy otrzymują przemyślaną i stworzoną z przyjemnością serię.

Informacje dodatkowe o Delisie. Apetyt na sukces. Tom 3:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2023-05-31
Kategoria: Komiksy

Kup książkę Delisie. Apetyt na sukces. Tom 3

Delisie. Apetyt na sukces. Tom 3 - opinie o książce

Deliland – niezwykła kraina, w której mieszkają dziewczynki i kobiety o niezwykłych imionach, fryzurach i ubraniach. Wszystko związane jest z jedzeniem. Mamy rodzinę Makranów, Truskawkę w czekoladzie i wiele więcej.
Spaghetti decyduje się na wolny dzień, w końcu jej też się należy. Na ten czas, na czele Pasta Cafe staje Pho i chociaż naprawdę się stara, nie do końca mu wszystko wychodzi. Wpadki są małe i duże, jedne możliwe do naprawienia, inne nie do końca. Co takiego się stanie? Czy wolny dzień pozwoli Spaghetti odpocząć? Czy to, że Pho stanął na czele Pasta Cafe, było dobrym pomysłem?
Jednak to nie wszystko. Zawody warzywne, tajemnice, które ujrzą światło dzienne za pomocą Dyni, kryzys Tiramisu i wiele więcej. W komiksie znajdziemy bardzo dużo przygód.

Ten komik nas zachwycił i to od pierwszego tomu. Według nas jest po prostu świetny. Znajdziemy w nim kilkanaście krótkich historyjek, każda inna, każda ciekawa, wciągająca, pełna humoru. Jednak to nie wszystko. W komiksie znajdziemy również przepisy, które zdecydowanie go uatrakcyjniają.

Wizualnie komiks jest śliczny. Ilustracje przyciągają wzrok i zachęcają do sięgania po komiks.

„Delisie. Apetyt na sukces. Tom 3” to komiks, który jest rewelacyjny, ciekawy, wciągający, z dużą dawką humoru i przepisami. My z wielką przyjemnością polecamy.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Wesoła kaligrafia. Cyferki z kosmitami
Okładka ksiązki - Wesoła kaligrafia. Cyferki z kosmitami

Wesoła kaligrafia to seria zeszytów do ćwiczenia nauki pisania liter i cyfr. W każdej książce oprócz liniatur, kratek czy szlaczków znajdują się proste...

Era dinozaurów. Straszne jaszczury czyli dinozaury triasu
Okładka ksiązki - Era dinozaurów. Straszne jaszczury czyli dinozaury triasu

Seria o tematyce naukowej dla dzieci w wieku 8-12 lat. Zakres tematów został opracowany we współpracy z multidyscyplinarnym międzynarodowym komitetem naukowym...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung