Czy Unia Europejska przetrwa rok 2024?

Dla Unii Europejskiej rok 2024 jest szczególnie ważny nie tylko z powodu wyborów do Parlamentu Europejskiego (wynik wyborów jest mniej przewidywalny niż w przypadku poprzednich elekcji). Jest to też rok, w którym rozstrzygać się będą losy zaproponowanych przez Parlament Europejski (niewielką przewagą głosów, co jest w tym gremium rzadkością) zmian europejskich traktatów. Przyjęcie ich oznaczałoby koniec Unii jako wspólnoty wolnych, demokratycznych państw i zastąpienie jej autokratyczną i scentralizowaną ponadpaństwową strukturą, zdominowaną przez dwa największe państwa członkowskie: Niemcy i Francję.

Dariusz Lipiński ukazuje porażającą alienację polityków europejskiego mainstreamu, a także stosowanie cenzury w imię ,,europejskich wartości". Opowiada o stopniowym zastępowaniu idei ojców założycieli Unii Europejskiej utopijnymi i antychrześcijańskimi pomysłami, które zamiast Unię wzmocnić, prowadzą ją do autokratyzacji i rozkładu.

,,Znakomita analiza, napisana zwięźle, dobitnie i jasno. Wyciąć, oprawić, powiesić na ścianie, brać nieuków za kark i zmuszać do przeczytania".

Rafał Ziemkiewicz

Informacje dodatkowe o Czy Unia Europejska przetrwa rok 2024?:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2024-05-28
Kategoria: Literatura faktu, reportaż

Tagi: Biografie i literatura faktu

Kup książkę Czy Unia Europejska przetrwa rok 2024?

Po kręgosłupie Europy. Rowerem z Paryża do Santiago de Compostela
Dariusz Lipiński0
Okładka ksiązki - Po kręgosłupie Europy. Rowerem z Paryża do Santiago de Compostela

Wbrew temu, co mógłby sugerować podtytuł, książka nie jest jedynie relacją z rowerowej wyprawy z Paryża do Santiago de Compostela, choć - oczywiście...

Nawiedzone kolonie
Rafał Witek