Czerwone złoto

Druga sprawa kryminalna kucharza Xaviera Kieffera

Odkąd luksemburski kucharz Xavier Kieffer związał się z najsłynniejszą krytyczką kulinarną Francji, bywa zapraszany na najbardziej prestiżowe imprezy. Jednak uroczysta kolacja wydana przez mera Paryża kończy się zaraz po przystawce. Ryuunosuke Mifune, najsłynniejszy kucharz sushi Europy, pada nagle martwy. Diagnoza brzmi: zatrucie rybą. Kieffer jest jednak sceptyczny i szybko zauważa sprzeczności. Zanurza się w świat kuchni specjalizującej się w sushi i dowiaduje się, że istnieją ryby droższe od złota - i cenniejsze niż ludzkie życie.

Xavier Kieffer, niegdyś mistrz kuchni pracujący w wyśmienitych restauracjach, wyrzekł się haute cuisine i prowadzi w Luksemburgu, w Dolnym Mieście, malutką restaurację, gdzie serwuje swoim gościom potrawkę z zająca, zupę luksemburską i paszteciki podlewane rieslingiem.

Kryminał dla smakoszy! Ponad pół miliona sprzedanych egzemplarzy całej, czterotomowej serii.

O Autorze

Tom Hillenbrand, urodzony w 1972 roku, studiował politykę europejską, był wolontariuszem w szkole dziennikarskiej i kierownikiem działu w Spiegiel Online. Zapalony kucharz hobbysta i smakosz, podczas wielomiesięcznego pobytu w Luksemburgu w ramach praktyk z Unii Europejskiej zakochał się w Wielkim Księstwie. Mieszka w Monachium. ,,Diabelski owoc" to jego pierwsza powieść.

Informacje dodatkowe o Czerwone złoto:

Wydawnictwo: Smak Słowa
Data wydania: 2016-10-20

Kup książkę Czerwone złoto

Czerwone złoto - opinie o książce

Avatar użytkownika - Eli1605
Eli1605
Przeczytane:2017-01-08, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Sięgnęłam po tę książkę z ciekawości. Kryminał kulinarny. Mam teraz większą wiedzę na temat tuńczyka. Akcja przyspiesza dopiero po połowie i wtedy staje się ciekawa.
Diabelski owoc
Tom Hillenbrand0
Okładka ksiązki - Diabelski owoc

Kryminał dla smakoszy! Xavier Kieffer, niegdyś mistrz kuchni pracujący w wyśmienitych restauracjach, wyrzekł się haute cuisine i prowadzi w Luksemburgu...

Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun