Czarolina. Pan wyspy Vorn. Tom 5

Zakończenie pierwszego cyklu przygód fantastykologów, którzy na niezwykłej wyspie Vorn badają stwory z mitów, legend i baśni! Uczestnicy kursu dokonują kolejnych zaskakujących odkryć związanych z zagadkami wyspy, tyle że każda rozwiązana tajemnica rodzi nowe pytania. Co się przydarzyło profesorowi Balzarowi? Kim kiedyś była Madame C? Jakie jest prawdziwe pochodzenie Czaroliny i Meroda? Kto i w jakim celu sprowadził uczniów na Vorn? Bohaterowie będą musieli wreszcie zacząć działać ramię w ramię, żeby przetrwać w tym strasznym miejscu! Scenarzystką serii jest Francuzka Sylvia Douyé, współautorka komiksów dla młodzieży (,,Marie-Lune", ,,Girlz") i popularyzatorka nauki, a rysunki są dziełem włoskiej graficzki Paoli Antisty (,,Chats!", ,,Alix et Arsenou"). W 2019 roku za pierwsze dwa tomy ,,Czaroliny" autorki otrzymały nagrodę Grand Prix Czytelników słynnego francuskiego magazynu ,,Le Journal de Mickey".

Informacje dodatkowe o Czarolina. Pan wyspy Vorn. Tom 5:

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2023-04-16, Ocena: 6, Przeczytałem,

PopKulturowy Kociołek:

Nie będę się tutaj zagłębiał w żadne szczegóły fabularne recenzowanego tomu. Historia w Czarolina tom 5 jest bowiem na tyle zwarta, że nawet pozornie drobna informacja może komuś zepsuć przyjemność z czytania. Wystarczy nadmienić, że piąta odsłona cyklu zamyka pierwszą część serii. Oznacza to nic innego jak domknięcie napoczętych wątków i wyjaśnienie kilku tajemnic.

Przedstawiony świat nadal jest intrygujący i na swój sposób zachwycający. Sylvia Douyé wie jak zapewnić czytelnikowi masę dobrej zabawy przy lekturze. Należy więc być gotowym na sporą liczbę zwrotów akcji. Dowiadujemy się tu jeszcze więcej o magicznych stworzeniach, odkrywamy nowe szczegóły historii wyspy, poznajemy dalsze losy profesora (po mocnym zakończeniu czwartej części). Jeśli to dla kogoś mało to ponadto bohaterowie ujawniają na swój temat wiele ciekawych rewelacji (na czele z główną bohaterką).

Wszystko to podane jest w naprawdę przyjemnej formie. Nie czujemy się przytłoczeni nadmiarem informacji (biorąc pod uwagę ograniczoną ilość stron komiksu). Autorka sporo tajemnic tutaj wyjaśnia, jednocześnie ciągle utrzymuje mroczną i tajemniczą otoczkę opowieści, tak aby zachęcić fana serii do sięgnięcia po kolejne tomy.

Czarolina nadal przebywa na wyspie Vorn, gdzie bierze udział w niezwykłym kursie. Miało być tam całkowicie bezpiecznie, no cóż, nie jest. Coraz więcej tajemnic wychodzi na jaw, jednak każda odkryta rodzi wiele pytań. Na dodatek to, co czeka uczestników kursu, będzie na tyle niebezpieczne, że będą musieli się zjednoczyć, aby wyjść z tego cało. Czy dadzą rady? Co takiego się stanie? Jakie tajemnice zostaną odkryte?

To nasze piąte spotkanie z Czaroliną, a jednocześnie jest to ostatni tom pierwszego cyklu przygód fantastykologów. Komiks jest bardzo ciekawy, wciągający. Pełen magicznych przygód, niebezpieczeństw, zagadek do rozwiązania.

W komiksie znajdziemy ciekawe, momentami wręcz mroczne ilustracje, które przyciągają wzrok i zachęcają do poznania treści.

Czarolina to nastolatka z magicznymi zdolnościami. Inteligentna, otwarta, sympatyczna. To bohaterka, którą córka polubiła, a to sprawiło, że z przyjemnością śledziła jej przygody.

„Czarolina. Pan wyspy Vorn. Tom 5” to ciekawy komiks, który zabiera czytelnika w magiczny świat pełen zagadek. Polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

MegaGiga. Ku przestworzom! Tom 2/2023
Okładka ksiązki - MegaGiga. Ku przestworzom! Tom 2/2023

Sknerus wpada na osobliwy pomysł: chce zmniejszać i powiększać swoje pomarańcze. Oczywiście Diodak postanawia mu pomóc. Jest tylko jeden haczyk: trzeba...

Słodkie pupile. Malowanka z pisakiem wodnym
Okładka ksiązki - Słodkie pupile. Malowanka z pisakiem wodnym

Maluj wodą! Kształty, kolory i obrazy pojawią się za każdym pociągnięciem pisaka. Dołączony do książki pisak wystarczy napełnić wodą i można już rozpocząć...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung