reklama

Co? Jak? Zilustrować

,,Co? Jak? Zilustrować. Zeszyt" jest dodatkiem do książki o takim samym tytule. W zeszycie można ćwiczyć ilustrowanie metodą Franka Tashlina opartą na czterech figurach geometrycznych - kole, kwadracie, owalu i trójkącie. W zeszycie można, a nawet trzeba rysować bez ograniczeń - długopisem, ołówkiem, kredkami, mazakami, czym Wam się żywnie podoba. Zeszyt jest poręczny i lekki, dlatego można ćwiczyć własną kreskę w dowolnym miejscu. Do dzieła!

Informacje dodatkowe o Co? Jak? Zilustrować:

Co? Jak? Zilustrować - opinie o książce

Avatar użytkownika - Northman
Northman
Przeczytane:2019-03-10,

Zabawa w rysowanie? Proszę bardzo!

Książka-hit! :) Świetna, świetna, po trzykroć ŚWIETNA rzecz! Jeśli chcecie nauczyć się dobrze i szybko rysować - Waszych dzieci też to oczywiście dotyczy - to lepiej trafić nie mogliście :) (!).

Wszystko w tej książce sprowadza się do banalnie prostych założeń rysowniczych opracowanych przez autora, a sprowadzających się do tego, że wszystko, ale to absolutnie wszystko można narysować bazując na czterech figurach geometrycznych: kole, kwadracie, owalu i trójkącie. To taka graficzna baza dla rysowania twarzy, później postaci, następnie scenek, później scenek zbiorowych... wszystko krok po kroku ;) Ale są to kroki do wykonania naprawdę realnie, lepszej bowiem łopatologii w wytłumaczeniu zasad rysowania nie znalazłem w żadnej innej tego typu książce :)

Pozycja którą trzymam w rękach to nie tylko sztuka podstawowego rysowania jako takiego, ale też mnóstwo cennych porad na temat technicznych aspektów rysowania, od tego jakiej gumki do gumowania używać począwszy, poprzez naukę doboru odpowiedniej perspektywy, na sztuce odpowiedniego cieniowania i umiejętnego używania w naszych rysunkach podstawowego koloru, czerni, skończywszy. ISTNA KOPALNIA WIEDZY O RYSOWANIU! :)

Po stokroć polecam! :) Dla dzieciaków (nieco starszych ;) ) pozycja ta nadaje się do nauki fajnego rysowania jak znalazł, ale jeśli i Wy sami macie pewne rysownicze zapędy artystyczne... ;) - to nie będziecie zawiedzeni :)

Dziękuję Egmont Polska za egzemplarz recenzencki!

Recenzja znajduje się także na moim blogu:

Minionki. Niech żyje król Bob!
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Minionki. Niech żyje król Bob!

Stuart, Bob i Kevin wyruszają na poszukiwania złoczyńcy, któremu mogliby służyć. Natrafiają na niejaką Scarlet – prawdziwy czarny charakter. Kobieta...

Mały Książę. Tajemnica starego pilota
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Mały Książę. Tajemnica starego pilota

Bardzo grzeczna dziewczynka i jej mama wprowadzają się do nowego domu. Ich sąsiadem zostaje dziwny staruszek, który zawsze nosi czapkę pilota. Pewnego...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung