Cień przeszłości

Miłość, namiętność i tajemnice z przeszłości, które stawiają przyszłość pod znakiem zapytania

Mia Trovato ma dość życia w złotej klatce i ciągłego słuchania cudzych poleceń. Czara goryczy przelała się, kiedy jej brat Fabio - głowa mafijnej rodziny - rozbił nawet jej związek. By zrobić mu na złość, dziewczyna postanawia się uniezależnić i znajduje pracę w warsztacie samochodowym, gdzie poznaje przystojnego młodego mechanika, Damiano.

Parę szybko łączy uczucie, jednak nowe życie Mii nie może być tak proste. Damiano doskonale wie, kim jest rodzina Trovato, i nie chce mieć z jej członkami nic wspólnego.

Czy lojalność wobec najbliższych wygra z miłosną fascynacją?

Informacje dodatkowe o Cień przeszłości:

Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 2024-04-24

Tagi: Romans erotyczny

Kup książkę Cień przeszłości

Opinie o książce - Cień przeszłości

"Cień przeszłości" to jedna z tych książek ,której lekturę dozuje się po troszeczku . Tak bardzo chce się dłużej spędzić czas z bohaterami ,że aż rozciąga się lekturę w czasie. Autorka kolejny raz zabiera czytelnika w świat pełen uczuć ,emocji i zwrotów akcji. Do tego nutka mroczności i przeszłość, która nie daje o sobie zapomnieć podsyca atmosferę .Obok tej książki ,jak i całej serii nie można przejść obojętnie . "Prawdziwe zło często kryje się tam,gdzie chcemy go widzieć. Niebezpieczeństwo ma wiele imion,ale najwięcej krzywd wyrządzają nasza nieświadomość i psychiczna blokada,która nie pozwala nam otworzyć się na prawdę". Mia Trovato po powrocie ze studiów postanawia pokazać bratu ,że potrafi być samodzielna. Czara goryczy przelała się po tym jak wielki don Fabio zniszczył jej związek z Sebastiano. Zbieg okoliczności pozwala dziewczynie na realizację planów o samodzielności szybciej niż się tego spodziewała. Praca w warsztacie samochodowym spada jej jak przysłowiowa "gwiazdka z nieba". Do tego przystojny mechanik Damiano wzbudza w Mii uczucia i napięcie ,którego nigdy nie czuła do żadnego mężczyzny. Niestety chłopak nie chce mieć z dziewczyną i jej rodziną nic wspólnego. Czy rodzące się uczucie wygra z przeszłością? Czy zbieg pewnych wydarzeń zniszczy to, co dopiero zaczęło kiełkować? Czy Mia i Damiano będą mieli szansę na szczęście?Czy przeszłość i niebezpieczeństwo wygra z uczuciem ?  "Człowiek idący w zaparte,zamykający
Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2024-04-28, Ocena: 6, Przeczytałam,

❣Trzeci tom Niebezpiecznej miłości ponownie zabiera nas do mafijnej rodziny Trovato z Mią na czele wraz z Fabio oraz Sofia przy jego boku.Mia pragnie normalności oraz wolności.Niestety należąc do tak potężnej rodziny nie da się żyć po swojemu…
❣ Mia jest dziewczyną bardzo zranioną ,chcącą wreszcie sama decydować o sobie.Jej bunt,złość i sprzeciw wobec brata imponowało mi.Było to za sprawą jej silnego charakteru oraz waleczności.Potrafila z upadku po zdradzie podnieść się i pokazać światu,że jest Mią,a nie siostrą Fabio.
❣Damiano to chłopak z demonami przeszłości i krzywdami nie potrafiącymi sobie poradzić.Pomimo jego niedoskonałościami zyskał moje uznanie.Walczy i nie poddaje się.Nawet bolące krzywdy o których nie może zapomnieć sprawiły,że stał się mężczyzną potrafiącym walczyć z kłopotami wraz z przeciwstawieniem się ojcu.
❣A Fabio…przypomina o sobie zarówno z tej złej strony i dobrej…Dalej go uwielbiam

❣Historia bohaterów pokazuje,że nie wolno nigdy się poddawać w walce o nowo powstałe uczucie.Nie należy żyć przeszłości i pozwolić sobie stworzyć lepszą przyszłość.

❣Cała seria jest wyjątkowa i niepowtarzalna.Koniecznie ją przeczytajcie,jeśli lubicie emocjonujące historie ze świetnymi bohaterami.
Gorąco wam ja polecam💖

Avatar użytkownika - Kaktuslovebook
Kaktuslovebook
Przeczytane:2024-05-06, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

? RECENZJA ?

"Czasem potrzeba wstrząsu, by móc zacząć w końcu normalnie żyć. Jak to ktoś kiedyś powiedział, każdy marny koniec jest początkiem nowej drogi. Lepszej drogi."

Współpraca reklamowa z @lovebook_stronymilosci @weronikatomalaautorka

W życie Mii za bardzo wszyscy ingerują, decydują za nią, próbują ją chronić, chociaż to jeszcze bardziej ją rani. Mająca już dosyć mafijnej rodziny, twardych reguł, wkurzona, postanawia wreszcie sama zacząć o sobie decydować. Pierwszym krokiem spowodowanym awarią samochodu jest podjęcie pracy, która nie jest szczytem jej marzeń, ale od czegoś trzeba zacząć. Zostaje sekretarką w warsztacie, chociaż przez jej nazwisko zmierzyła się z początkowym oporem. Poznaje tam Damiano, który jest mechanikiem, bardzo skryty, tajemniczy staje się bardzo interesującym obiektem, którego mury z czasem Mia zacznie kruszyć. Od początku bardzo nie chciał jej dopuścić do siebie, w końcu to przez jej rodzinę, jego się rozpadła. Cień mrocznej i bolesnej przeszłości wciąż pada na teraźniejszość.

Rodzina, a zwłaszcza ta mająca ogromną władzę, za bardzo lubi mieszać. Niby troska, próba ochrony, a tak naprawdę wszystko przynosi zupełnie inny skutek. Mia sama pragnie decydować o sobie. Popadając w bunt, staje na przekór bratu. Podejmuje pracę, uczciwą, przypadkiem trafiając na ogłoszenie, gdy zepsuło jej się auto. Nazwisko Trovato nie kojarzy się w jej okolicach zbyt dobrze. Mafijna rodzina trzyma w ryzach miasto, ale nie tykają niewinnych. Ona chce pokazać, że ma swoją wartość, jest inna, godna zaufania i sama potrafi o siebie zadbać, ciężko pracując, nie narzekając. W życiu nie miała lekko, jej serce wielokrotnie było ranione, a mechanik Damiano wydaje się bardzo kuszącym kąskiem, który początkowo jej unika jak tylko może. Przeszłość mężczyzny jest naznaczona przez jej krewnych, złe decyzje ojca, ale najlepiej wini się obcych. Mia stara się być dzielna, ale pragnie także zaznać prawdziwego uczucia, szczerych intencji i miłości porywającej do lotu serce. Wszytko jest na dobrej drodze, ale małymi krokami zdziała się dużo więcej, niż nagłym działaniem. Obydwoje mają swoje demony, zadry i lęki. Wspólnie mogą sprawić, że świat ich nabierze odpowiednich barw. Jak to w bajkach bywa, nim wzejdzie słońce i nastanie happy end, pokonają wiele przeszkód czasem mniejszych, a czasem ogromnych i zwiastujących rychły koniec. Nienawiść, miłość, mafia, uzależnienia, zagrożenie wychodzące z zakamarków. Historia, którą się pochłania za jednym podejściem. Polecam i zachęcam.

Contadina. W sieci kłamstw
Weronika Tomala0
Okładka ksiązki - Contadina. W sieci kłamstw

Mafijne porachunki, tajemnice i miłość, która przetrwała wbrew wszystkiemu. Sofia i Fabio byli w dzieciństwie najlepszymi przyjaciółmi. Dla dziewczyny...

Płynąc ku przeznaczeniu
Weronika Tomala0
Okładka ksiązki - Płynąc ku przeznaczeniu

Tam, gdzie znikają maski, triumfuje prawda. A prawda może zrodzić miłość. I może też zabić… Skromna studentka, Dominika, wyjeżdża na pierwsze...