Atlas zwierząt. Przewodnik po zagrożonych gatunkach

Wybierz się w podróż dookoła świata i odwiedź miejsca występowania najbardziej niezwykłych gatunków zwierząt!

Spróbuj dostrzec najmniejszego kameleona na Madagaskarze. Podziwiaj rzadko widywaną panterę śnieżną, która grasuje w Himalajach. Poznaj niesamowitego kangura rdzawoszyjego z australijskiego buszu.

Dzięki tej książce poznasz powody, dla których różnorodność biologiczna naszej planety jest zagrożona i dowiesz się, dlaczego tak wielu gatunkom grozi wyginięcie. Niech niezwykłe opisy zwierząt wzbudzą twój podziw dla świata przyrody i zamieszkujących go wyjątkowych stworzeń.

Atlas ten wprowadzi cię w zagadnienia wpływu zmian klimatycznych i działalności człowieka na środowisko, oraz podpowie, w jaki sposób możesz pomóc ocalić naszą planetę, by cieszyć się jej niezwykłym pięknem.

Co to znaczy ,,zagrożony gatunek"?

Dlaczego zwierzęta są zagrożone wyginięciem i jak możemy im pomóc?

Jakie niesamowite stworzenia można spotkać na Wyspach Galapagos?

Ten obszerny przewodnik po zagrożonych gatunkach zwierząt odpowie na wszystkie te pytania i wiele więcej, podczas gdy czytelnicy będą podróżować po kontynentach i poznawać najbardziej fascynujące zwierzęta świata.

Informacje dodatkowe o Atlas zwierząt. Przewodnik po zagrożonych gatunkach:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2024-08-28
Tytuł oryginału: Endangered Animals Atlas. A Journey Across the World and Into the Wild

Tagi: Publikacje o przyrodzie zwierzętach i świecie natury dla dzieci i młodzieży Dzieci od ok. 6 lat

Kup książkę Atlas zwierząt. Przewodnik po zagrożonych gatunkach

Opinie o książce - Atlas zwierząt. Przewodnik po zagrożonych gatunkach

Avatar użytkownika - MaleKsiazkoweMol
MaleKsiazkoweMol
Przeczytane:2024-09-16, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Zabieram Was w niezwykłą podróż po wspaniałych zakątkach naszego globu. Odwiedzimy miejsca tętnice zielenią, oszałamiające ogromem przestrzeni pustynie, przycupniemy u stóp najwyższych gór, a nawet zajrzymy w bezkresny błękit oceanu.   Niesawite Himalaje, indonezyjski las deszczowy, lasy eukaliptusowe, busz australijski, Hawaje, Ocean Spokojny i Atlantycki, dorzecze Amazonki, Madagaskar, pradawna puszcza w Europie i wiele innych wspaniałych miejsc. Okrążymy niemal całą planetę, a celem naszej podróży będzie poznawanie zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt.   Odkryjemy niezwykłe i fascynujące stworzenia, które już niedługo mogą zniknąć z naszej planety. Ich byt jest zagrożony, a my dowiemy się dlaczego i czy można temu zaradzić. O istnieniu niektórych zwierząt nie miałam nawet pojęcia!   Świąt zwierząt zachwyca różnorodnością, bogactwem barw i dzikim pięknem, ale jest on zagrożony... Niestety, głównym powodem jest działalność człowieka. Moja prababcia często mawiała, że najgorszym szkodnikiem na Ziemii jest człowiek i ja baaaaardzoooo się z nią zgadzam.   Dzięki tej książce dziecko dowie się: Co to jest gatunek? Czym zajmuje się Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody? Co to jest ewolucja? Co oznacza termin gatunek inwazyjny? Jaki wpływ na przyrodę ma myślistwo i kłusownictwo? Czym są gatunki wymarłe? Na czym polega ochrona przyrody? Co to jest rezerwat przyrody?   To niezwykła i wyjątkowo wartościowa publikacja
Avatar użytkownika - wobiektywiemamy_
wobiektywiemamy_
Przeczytane:2024-09-08,

Życie na Ziemi to miliony gatunków roślin i zwierząt. Wiele z nich jest jednak zagrożonych, co oznacza, że grozi im wymarcie.

Dziś przedstawiam Wam atlas zwierząt od wydawnictwa Świetlik. Nie jest to jednak zwykły atlas a przewodnik, który zabierze  Was w podróż po świecie i przekaże wiedzę na temat zagrożonych gatunków zwierząt.

Jak wiemy, duży wpływ na zagrożenie wymarcia zwierząt miała ewolucja Ziemi, ale obecnie to działalność człowieka zmienia środowiska życia zwierza i zakłóca równowagę fauny i flory.

Przewodnik przeprowadzi Was przez najróżniejsze zakątki, jak Ocean Indyjski, lasy eukaliptusowe, Hawaje, Wyspy Galapagos czy Madagaskar.

Oprócz informacji o zagrożonych gatunkach i przyrodzie danego obszaru, znajdziecie także mnóstwo ciekawostek, notatki z informacjami o danym zwierzęciu oraz obrazek z umiejscowieniem ich występowania na kuli ziemskiej.

Czy wiesz, jak nazywa się największy kot żyjący w Europie?

Jakie jest największe, dziko żyjące zwierzę Europy?

Co oznacza „Galapagos” po hiszpańsku?

Książka jest na prawdę warta uwagi, myślę, że warto przekazywać dzieciom wiedzę i uświadamiać, jak wiele wspaniałych zwierząt narażonych jest na wymarcie.

Atlas Dinozaurów. Podróż do prehistorycznego świata
Tom Jackson0
Okładka ksiązki - Atlas Dinozaurów. Podróż do prehistorycznego świata

Wybierz się w podróż do prehistorycznego świata! ,,Atlas dinozaurów" to pięknie zilustrowane kompendium wiedzy dla wszystkich miłośników dinozaurów. Przyjrzyj...

Mali mordercy
Tom Jackson0
Okładka ksiązki - Mali mordercy

Poznaj rybę, która przemienia ludzi w zombi. Przyjrzyj się malutkiej ośmiornicy, która potrafi zabić człowieka w kilka minut. Spotkaj doktora, który...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski