reklama

Atlas Dinozaurów. Podróż do prehistorycznego świata

Wybierz się w podróż do prehistorycznego świata! ,,Atlas dinozaurów" to pięknie zilustrowane kompendium wiedzy dla wszystkich miłośników dinozaurów.

Przyjrzyj się tyranozaurowi w Ameryce Północnej, ale uważaj na ostre pazury welocirapt oraz pustyni Gobi. Podziwiaj rozmiary giganotozaura w Argentynie. Przeżyj niezwykłą przygodę, podczas której odkryjesz tajemnice pochodzenia tych prehistorycznych gadów oraz dowiesz się, jak wyglądały, gdzie żyły i dlaczego wyginęły.

Jak wyglądał świat w epoce dinozaurów? Czym są skamieliny i czego możemy się z nich dowiedzieć? Kto był największym i najgroźniejszym dinozaurem ze wszystkich?

Ten obszerny przewodnik po dużych i małych dinozaurach odpowie na wszystkie te pytania i wiele więcej, podczas gdy czytelnicy będą podróżować po zaginionym świecie i staną twarzą w twarz z prehistorycznymi stworzeniami!

Informacje dodatkowe o Atlas Dinozaurów. Podróż do prehistorycznego świata:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2024-03-20
Tytuł oryginału: Dinosaur Atlas. A Journey Through Time to the Prehistoric World

Tagi: Dzieci od ok. 6 lat

Kup książkę Atlas Dinozaurów. Podróż do prehistorycznego świata

Atlas Dinozaurów. Podróż do prehistorycznego świata - opinie o książce

Avatar użytkownika - asiaczytasia
asiaczytasia
Przeczytane:2024-08-27, Ocena: 5, Przeczytałam,

Śmiem twierdzić, że w każdym domu, w którym są małe dzieci powinna być książka o dinozaurach. I nie mam na myśli jedynie chłopców, bo i dziewczynki fascynują się wielkimi gadami (chociaż mali panowie pewnie częściej). I my nie jesteśmy gorsi. W naszej biblioteczce pojawił się „Atlas dinozaurów” autorstwa Toma Jacksona.

Książka dedykowana jest dzieciom w wieku 6+, bo to już – kochani – nie przelewki. To nie jest jakieś oglądanie obrazków, a całkiem obszerny przegląd wielkich gadów. Słowem wprowadzenia autor wspomina o skamielinach, a także okresach geologicznych. Następnie prezentuje nam ponad 20 różnych stworzeń. „Atlas dinozaurów” to zbiór ciekawostek na ich temat: występowanie, odżywianie, znaczenie nazwy, zachowania społeczne, a czasami też różne hipotezy i opisy, kto i w jakich okolicznościach znalazł ich szczątki. Publikację zamyka rozdział, o tym jak i dlaczego dinozaury wymarły, a także o tym, co – poza skamielinami – pozostawiły.

Podoba nam się ta publikacja. Ilustracje pokazują cechy charakterystyczne poszczególnych dinozaurów, a z opisów można się dużo dowiedzieć. Jak już wspominałam wydawca sugeruje, iż książka najlepiej sprawdzi się u dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Język nie jest trudny, autor maksymalnie go upraszcza, jednak pewnego fachowego słownictwa nie dało się uniknąć.

Jak duży był welociraptor? Po co spinozaurowi żagiel? Czy sinozaur był drapieżcą czy padlinożercą? Który dinozaur był największy? Ile właściwe informacji o dinozaurach to pewniaki, a ile wyłącznie domniemania naukowców? Poczytajcie, a w głowach wam się rozjaśni. A ja tymczasem uciekam studiować z dzieciakami „Atlas dinozaurów”.

Avatar użytkownika - wobiektywiemamy_
wobiektywiemamy_
Przeczytane:2024-03-24,

Zapraszam Was w podróż do przeszłości 🦕

Jak wyglądał świat w epoce dinozaurów?
Co było przed dinozaurami?
Jak wymarły? Gdzie żyły?

Otworzenie tej wspanialej księgi przeniesie Was w czasie, by poznać te fascynujące stworzenia, i przyjrzeć im się bliżej.

Atlas Dinozaurów to bogactwo wiedzy, zawierajace wyczerpujące informacje, ciekawostki i dokładne opisy różnych gatunków dinozaurów.

Ta książka to prawdziwa gadka dla małych ciekawskich, ale także dla rodziców, którzy fascynują się światem dinozaurów i historią.

Podróż w czasie umilają ładne grafiki i przejrzystość tekstu na stronach.

Mali mordercy
Tom Jackson0
Okładka ksiązki - Mali mordercy

Poznaj rybę, która przemienia ludzi w zombi. Przyjrzyj się malutkiej ośmiornicy, która potrafi zabić człowieka w kilka minut. Spotkaj doktora, który...

Atlas zwierząt. Przewodnik po zagrożonych gatunkach
Tom Jackson0
Okładka ksiązki - Atlas zwierząt. Przewodnik po zagrożonych gatunkach

Wybierz się w podróż dookoła świata i odwiedź miejsca występowania najbardziej niezwykłych gatunków zwierząt! Spróbuj dostrzec najmniejszego kameleona...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung