Arytmia

Ocena: 5.33 (6 głosów)

Gorący hate-love. Romans ze starszym mężczyzną!

Erin Griffin to młoda lekarka, która na skutek traumatycznych przeżyć za wszelką cenę stara się nie angażować uczuciowo w związki z mężczyznami. Natomiast uparcie dąży do realizacji marzenia. Zdobycie tego, czego pragnie, okazuje się jednak nie tak proste, jak sądziła.

Kobieta wraca do miasta, w którym się wychowała, aby tam rozpocząć rezydenturę w założonej przez swojego ojca klinice. Tam spotyka mężczyznę, pediatrę tak jak ona, idealnie nadającego się do zrealizowania planu.

Na drodze do jego wykonania staje jednak wieloletni przyjaciel jej ojca – Christian Collins, w którego łóżku znalazła pocieszenie po nieudanym związku. Ich rozstanie okazało się co najmniej nieprzyjemne, a teraz mieli ze sobą pracować.

Mężczyzna czuje do niej dokładnie to, co Erin zapamiętała: niechęć i wrogość. W powietrzu wisi totalna katastrofa i wydaje się, że już gorzej być nie może, ale niespodziewany wyjazd na sympozjum naukowe jeszcze bardziej wszystko komplikuje. Erin rozpoczyna niebezpieczną grę, mając świadomość, że stawia na szali nie tylko swoje serce, ale także marzenia.

Książka zawiera treści nieodpowiednie dla osób poniżej osiemnastego roku życia.

Informacje dodatkowe o Arytmia:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2024-10-16
Kategoria: Romans
ISBN: 9788383627151
Liczba stron: 420
Język oryginału: polski

więcej

Kup książkę Arytmia

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Arytmia - opinie o książce

Avatar użytkownika - CzarnoCzerwoneCC
CzarnoCzerwoneCC
Przeczytane:2025-01-06, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam, Wydawnictwo NieZwykłe,

Jeżeli ktoś straci wiarę w umiejętność pisania polskich autorek romansów to zdecydowanie powinien sięgnąć po Arytmię. Rany jakie to było świetne! 🖤

Do tej pory miałam przyjemność przeczytać większość książek napisanych przez Joannę Chwistek i muszę kochani stwierdzić, że można ją porównać w pewnym sensie do wina. Trunek ten im jest starszy tym jest lepszy natomiast w przypadku autorki im więcej i dłużej ona pisze tym jej historie są coraz doskonalsze! 😍

"Arytmia" będzie slow burnem z dużą różnicą wieku, której fabuła dotyczyć będzie lekarzy a akcja odbywać się będzie m.in w szpitalu. Tu chciałabym na chwilę się zatrzymać i docenić fakt, iż autorka nie potraktowała tematu "po macoszemu" i fakt bycia lekarzem oraz spędzania czasu bohaterów w szpitalu nie był jedynie jednorazową wzmianką w książce. Faktycznie było tam wiele sytuacji, które dały czytelnikowi wczuć się w ten klimat i zaobserwować pomoc jaką lekarze niosą swoim pacjentom. Mogliście poczuć także często towarzyszący badaniom lęk czy niepokój przed diagnozą zwłaszcza, że dotyczyły one oddziału pediatrii.

Bohaterowie uważam także zostali kapitalnie wykreowani. Z wyraźnym charakterem jednak nie przesadnie. Możecie się do nich nieco przywiązać ponieważ wydają się bardzo ludzcy przez co dodatkowo cała powieść robi się bardziej realistyczna. Jeżeli chodzi o samą relację rozkręca się naprawdę spokojnie jednak absolutnie nie ma poczucia nudy ponieważ w otoczeniu cały czas coś się dzieje. A do tego fakt jazdy na motocyklach... Czytaliście już o lekarzach jeżdżących na motocyklach? 😁 Bo ja nie dlatego i tu kolejny raz przyznaję plusa za kreatywność oraz nietuzinkowość.

W moim odczuciu "Arytmia" zdecydowanie jest książką wyróżniającą się na tle innych po, którą trzeba sięgnąć jeżeli lubicie dobrze napisane historie od których nie da się oderwać ❤️ w moim odczuciu #musthave #mustread

Link do opinii
Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2024-10-19, Ocena: 6, Przeczytałam,

Jestem zachwycona!
Nie spodziewałam się takich komplikacji,tajemnic,złych osób i przeciwności losu w tej historii.Autorka sprawiła,że poczułam się jak pacjentka i jednocześnie obserwator losów Erin i Christiana.To połączenie jest rewelacyjne!
 „Arytmia” daje czytelnikowi olbrzymią dawkę emocji,wzruszających momentów oraz tych smutnych.Pokazała,że życie nie tylko usłane są szczęśliwymi sytuacjami,ale także tymi-na które nikt nie jest przygotowany.Aż łezka zakręciła mi się w oku,gdy trzeba było pożegnać się z ważną dla bohaterów osobę.

❤🩹Powieść porusza bardzo ważne tematy medyczne w których lekarze doświadczają w swojej pracy:strach małych pacjentów,ich łzy oraz umiejętność profesjonalnego podejścia do nich.

❤🩹Lektura zawiera również zabawne momenty,traumę przeszłości oraz strach przed przyszłością.Każdy najmniejszy szczegół jest istotny w fabule-łącząc wszystko w znakomitą historię przepełnioną przeróżnymi emocjami.Za to bardzo podobała mi się ta historia.

▪Postać Christiana jest przykładem na to,że warto czekać,walczyć i nie poddawać się.Nieważne jest z jakiej rodziny pochodzisz,lecz co osiągniesz,dzięki pracy i odrobinie szczęścia.
▪Natomiast Erin to zwariowana osóbka,która nie ma łatwo w życiu.Mimo zadanych ran nie poddaje się.
🏍Muszę wspomnieć o wspólnej pasji bohaterów.To dodało niezapomnianych chwil.

Nie pozostaje nic innego jak przeczytać książkę i przekonać się,że czasem udaje się dopiero za trzecim razem😁
🩺Gorąco polecam

Link do opinii

Joanna Chwistek niedawno świętowała premierę swojej najnowszej powieści "Arytmia" wydanej przez Wydawnictwo Niezwykłe. Gorący romans hate-love z różnicą wieku. Jak zawsze Autorka postawiła na pokazanie nam relacji pomiędzy bohaterami ,ich rozterki i problemy. Dodatkowo wplatając w tekst trudne tematy. Każdy z nas pragnie wieść życie bez zmartwień,w zdrowiu ,w otoczeniu kochających i wspierających nas osób. Co jeśli opieramy swoje szczęście na kłamstwie i niedomówieniach. Czy jest szansa na szczęśliwe zakończenie?


"Każdego dnia doceniałem to, co dostałem od życia, brałem każdy wdech ze świadomością, że w końcu byłem szczęśliwy".


Erin i Christian znają się od wielu lat. Wydaje się,że nie przepadają za sobą i swoim towarzystwem. Kiedy kobieta wraca do rodzinnego miasta,aby odbyć rezydenturę na oddziale dziecięcym spotyka tam swojego wroga,którym jest Christian. Dodatkowo pamięć o wspólnie przeżytej nocy powoduje,że dziewczyna chciałaby wpaść w jego ramiona jak i uciec od niego jak najdalej. Erin skrzywdzona przez mężczyzn których spotkała na swojej drodze boi się ulokować uczucia ,aby stworzyć udany związek. 


Współpraca na oddziale będzie dostarczać kobiecie wielu wrażeń. Do tego niespodziewany wyjazd z Christianem na sympozjum naukowe przysporzy kilku kłopotów. Czy związek oparty na kłamstwie może się udać? Czy tajemnice będą początkiem końca? Jak w zaistniałej sytuacji poradzą sobie bohaterowie ? 


Tego oczywiście dowiecie się czytając książkę. Daje się jej porwać.Ja osobiście polecam, gwarantując Wam wachlarz emocji i zwrotów akcji. To jest jedna z lepszych książek, które ostatnio czytałam. Wraz z bohaterami odczuwa się wszystko, co nie pozwala przestać czytać, aż nie pozna się całej ich historii. Niejednokrotnie fabuła wywoływała u mnie przyspieszone lub spowolnione bicie serca.... "Arytmia" zmusi Was do odpowiedzi na pytanie- czym jest dla mnie życie? Ciekawa jestem Waszych wrażeń, wiedząc,że niejeden z Was odnajdzie w książce coś dla siebie.

Link do opinii
Avatar użytkownika - glinka_54_czyta
glinka_54_czyta
Przeczytane:2024-12-12, Ocena: 6, Przeczytałem,

?Recenzja?

Premiera 16.10.2024

,,Arytmia" - Joanna Chwistek

Współpraca reklamowa z @wydawnictwoniezwykle

Kolejna książka od autorki, która umie zachwycić każdego czytelnika.

Erin jest kobietą, która nie miała szczęścia w miłości. Zatraciła się w czymś dawnym. Jednak jest wspaniałym lekarzem. Uwielbia dzieci i dlatego to z nimi wiąże swoją przyszłość. Ma w sobie wiele ciepła i empatii. Podchodzi jeszcze emocjonalnie, ale jest przy tym bardzo profesjonalna. Ma jasno określone cele i dąży do nich. Kocha swojego ojca i nie rozumie czasem jego decyzji. Sama na własną rękę próbuje się wszystkiego dowiedzieć. Jednak ma wadę, ucieka. Ma do tego wielką tendencję, a to za sprawą swoich uczuć, których się boi.

Christian jest facetem , który emanuje siłą i zaborczością. Lubi postawić na swoim, ale z drugiej strony ma wielkie pokłady cierpliwości. Potrafi czekać na to co pragnie, bardzo długo. Zawsze stoi za kimś i wspiera go. Jest lojalnym przyjacielem i nic nie zrobi wbrew przyjaźni. Kiedy kocha, to mocno i szczerze. Taki facet sprawia, że kolana miękną, umysł szaleje, oddech przyspiesza, a serce nie wie co ma zrobić.

Znają się od dawna i na dodatek się nienawidzą. Bynajmniej tak by się wydawało, każdy ma swoje uprzedzenia, których nie chcieli wyjaśnić. Jednak z czasem wszystko się zmienia. Dochodzą do tego różnego rodzaje sytuacje, które sprawiają, że muszą spędzać ze sobą czas. No i alkohol, który wyzwala jeszcze inne  emocje. Ogólnie to co zaczyna ich łączyć jest tak mocno nacechowane emocjami, że nie mogłam się od nich odgonić.

Autorka jak zwykle porwała moje serce i duszę. Bohaterowie z prawdziwymi charakterami, które naprawdę sprawiają, że można ich polubić. Traumy i bolączki, które ich ukształtowały i nie raz wywołały  we mnie łzy. Zakochałam się w nich i mocno kibicowałam. Nie czułam wymuszenia, tylko prawdziwą chemię, która tylko się rozwija. Autorka ma wielki talent do mieszania w fabule, który zdezorientuje na chwilę, ale potem jest się pozytywnie zaskoczonym. Nigdy się nie zawiodłam, wręcz przeciwnie każda historia ma w sobie coś takiego, że mam do niej wielki sentyment.
Kochani jeśli macie ochotę poznać historie z różnicą wieku, gdzie bohaterowie są mocno dojrzali, ale w niektórych momentach zachowują się jak nastolatkowie oraz różnoraka gama emocji i uczuć, które zapanują w waszym wnętrzu, to koniecznie sięgnijcie po tę książkę.
10/10

Link do opinii
Avatar użytkownika - Zaczytanamadzias
Zaczytanamadzias
Przeczytane:2024-10-19, Ocena: 4, Przeczytałem,

 

Czy myślisz, że można pokochać w życiu więcej niż raz?

"Arytmia" jest historią, która opowiada historię Erin Griffin, młodej lekarki pediatrii, która ze względu na traumatyczne przeżycia stara się unikać uczuć w związkach z mężczyznami. Kobieta pragnie założyć rodzinę, ale nie do końca liczy się dla niej z kim. Uważa, że nie musi kochać, bo to powoduje tylko kłopoty. Lepiej wybrać bezpieczną opcję i nic nie czuć. Jednak, każdy jej partner okazuje się dupkiem, który stara się na siłę ją zmienić. Ostatniego rzuciła przed ołtarzem, czego nie mogła wybaczyć jej matka, więc Erin spakowała się i wróciła do rodzinnego miasta, by rozpocząć rezydenturę w klinice swojego ojca. Na miejscu spotyka wieloletniego przyjaciela taty, Christiana Collinsa. Kobieta już kiedyś popełniła błąd i szukała w jego łóżku pocieszenia. Wiedziała, że to nie skończy się dobrze. Czy i tym razem da się ponieść emocjom i popełni ten sam błąd?

Bardzo podobała mi się kreacja Christiana, chociaż przez moment zalatywało mi trochę Christianem Greyem. Muszę przyznać, że byli z początku do siebie podobni, ale im dalej czytałam książkę, tym bardziej widziałam różnice. Na całe szczęście.

W historii bardzo podobała mi się Erin, dziewczyna była naprawdę konsekwentna w swoim zachowaniu, pełna pasji oraz lojalna. Czasem aż za bardzo. Natomiast Christian, okazał się facetem, który dla kochanej jest w stanie zrobić wszystko, bo gdy już kochał, to na zabój.

Bardzo podobały mi się motywy w książce, bo bardzo lubię historie z lekarzami i szpitalami.

 

 

 

Link do opinii
Inne książki autora
Wrogowie z korzyściami
Joanna Chwistek0
Okładka ksiązki - Wrogowie z korzyściami

Ich największym wrogiem było pożądanie, z którym nie potrafili walczyć. Carrie Murphey po tragicznej śmierci rodziców znalazła się pod opieką despotycznego...

Tylko iluzja
Joanna Chwistek0
Okładka ksiązki - Tylko iluzja

Trzeci tom bestsellerowej mafijnej serii ,,Niezłomne"! Vivienne Mercuzo nie jest typową księżniczką mafii, która żyje w złotej wieży. Ojciec ją bije i...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kochana córeczko
Anna Siedlecka ;
Kochana córeczko
Tajemnica pozytywki
Katarzyna Grochowska
Tajemnica pozytywki
Melanże z żyletką
Łukasz Gołębiewski
 Melanże z żyletką
La Polonaise
Hector Kung ;
 La Polonaise
Chłop i szlachcianka
Wiesława Bancarzewska
Chłop i szlachcianka
W górę wodospadu
Agnieszka Kumor
W górę wodospadu
Melafiry
Anna Robak-Reczek ;
Melafiry
Nie będziesz szczęśliwa
Beata Ostrowicka
Nie będziesz szczęśliwa
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy