Akademia Crookhaven. Zapomniany labirynt

Gabriela, ucznia drugiej klasy szkoły oszustów Crookhaven, czeka w tym roku sporo pracy. Tym razem w turnieju Włamania drugoklasiści zwani Łotrami muszą przeniknąć do działu nauczycielskiego biblioteki, a w planie lekcji pojawiają się nowe zajęcia o nazwie ,,odzyskiwanie".

Gabriel wraz ze swoją przebojową ekipą dowiaduje się też o istnieniu labiryntu Maravela - ukrytej głęboko pod dnem jeziora, zapomnianej przez szkołę zagadkowej konstrukcji pełnej przeszkód, z których każda jest niebywale wymagającym sprawdzianem umiejętności młodych oszustów.

W drugim tomie serii o Crookhaven poznajemy bliżej sekretną szkołę, która uczy, jak czynić zło, żeby pewnego dnia naprawić świat.

Informacje dodatkowe o Akademia Crookhaven. Zapomniany labirynt:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2024-05-15
Tytuł oryginału: Crookhaven. The Forgotten Maze

Tagi: Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży Literatura sensacyjna i przygodowa dla dzieci i młodzieży Dzieci od ok. 9 lat

Kup książkę Akademia Crookhaven. Zapomniany labirynt

Akademia Crookhaven. Zapomniany labirynt - opinie o książce

Jestem już po lekturze drugiego tomu z serii Akademia Crookhaven i wiecie co, ta historia jest naprawdę rewelacyjna. Wciągnęłam się w czytanie tak samo szybko jak w pierwszej części, ale tu totalnie przepadłam. Dzieje się dużo, nadal poznajemy losy znanych nam postaci , ale wszystko jest tak ciekawe przedstawione, że jak już zaczęłam to skończyłam na jednym wdechu.

W sekretnej szkole na drugim już roku uczniowie nadal uczą się złodziejskiego fachu. Dochodzi im kilka nowych przedmiotów oraz obowiązków. Gabriel wraz z przyjaciółmi ma problem z Penelope, której ojciec czyli dyrektor Akademii, zabrania jej kontaktów z nimi. Jeśli dziewczyna nie posłucha ma zostać przeniesiona do innej uczelni. By odzyskać przyjaciółkę bohater zawiera układ z panem Crook. Ma pokonać wszystkie przeszkody, które napotka w tajemniczym labiryncie Maravela ukrytego pod dnem jeziora. Podobno nikt nie dokonał tego jeszcze, ale Gabriel nie jest sam i może liczyć na pomoc swojej ekipy.

Czy młody Avery wykaże się wyjątkowymi umiejętnościami i przejdzie zwycięsko próbę? Czy Penelope zostanie w Crookhaven i będzie mogła spotykać się z przyjaciółmi? Jakie wyzwania czekają bohaterów i czy poradzą sobie oni z nowymi przedmiotami? Czy wygrają tegoroczny turniej?

Mój zachwyt nad pomysłowością autora jest ogromny. Podziwiam go za to, że napisał taką genialną, intrygującą serię, która podoba się czytelnikom w różnym przedziale wiekowym. Podczas przewracania kolejnych stronic wczuwałam się coraz mocniej w każdą z postaci, kibicowałam im i zżyłam się z nimi. Patrzyłam na otaczający ich świat oczami bohaterów, czułam emocje, strach, niepewność, ciekawość, radość, euforię, a wrażenia pozostały we mnie jeszcze na długo po zakończeniu czytania.

Gabriel jak i jego druhowie bardzo się zmienili, stali się zdecydowanie dojrzalsi i nie podejmowali swych decyzji zbyt pochopnie. Z akademii przyswoili sobie ogrom wiedzy i poprawili swoje umiejętności. Wykazywali się nie tylko sprytem i zręcznością, ale także inteligencją i logiczną dedukcją.

Bardzo podobało mi się, że cenili przyjaźń i dbali o siebie nawzajem. Jedno za drugim poszło by w ogień bez chwili zawahania. Każdy z nich jest inny, charakterny o szczególnie wybitnych umiejętnościach w swojej dziedzinie.

Moi drodzy, polecam wam tą pozycję, zwłaszcza wtedy gdy chcecie odpocząć od codzienności i szukacie czegoś lekkiego. Pisarz ma lekkie i przystępne pióro, przez co ekspresowo pochłoniecie całą historię. Koniecznie poznajcie najpierw pierwszą część, bo kolejność czytania musi być zachowana. Ja wypatruję teraz kolejnego tomu, gdyż mój apetyt na powieści fantasy jest niezaspokojony.

"Zapomniany labirynt" to fascynująca kontynuacja przygód w świecie Akademii Crookhaven, szkoły dla młodych oszustów. Gabriel wraca do szkoły na drugi rok nauki, a w szkole czekają go oczywiście nowe wyzwania i zadania. Jednym z głównych motywów książki jest turniej Włamania, w którym uczniowie muszą wykazać się sprytem, odwagą i zręcznością, aby przeniknąć do działu nauczycielskiego biblioteki. W tym roku pojawia się również nowy przedmiot o nazwie odzyskiwanie, który stawia przed uczniami kolejne trudności. Największą tajemnicą, jaką odkrywają Gabriel i jego przyjaciele jest jednak ukryty głęboko pod dnem jeziora labirynt Maravela. To zapomniane przez szkołę miejsce pełne jest zagadek i przeszkód, które stanowią poważne wyzwanie nawet dla najbardziej utalentowanych uczniów. Przygody w labiryncie są nie tylko testem umiejętności bohaterów, ale również sprawdzianem dla ich przyjaźni i zaufania.

Arcanjo w swojej serii stworzył unikalny świat, który różni się od typowych szkół dla wyjątkowych uczniów znanych z literatury młodzieżowej. W Crookhaven nie ma magii, a zamiast zaklęć uczniowie uczą się sztuki oszustwa i kradzieży. Celem tych umiejętności jest naprawianie świata poprzez zwracanie własności niewinnym ludziom i oszukiwanie tych, którzy na to zasługują. To interesujące podejście sprawia, że książka wyróżnia się na tle innych serii.

Drugi tom trzyma poziom pierwszego. Fabuła pełna jest zwrotów akcji i trzyma w napięciu od początku do końca. Autor zgrabnie łączy dynamiczne sceny akcji z momentami refleksji i rozwoju postaci. Bohaterowie są dobrze skonstruowani i łatwo ich polubić, co sprawia, że szybko angażujemy się emocjonalnie w ich losy. A mają oni w tym tomie sporo roboty. Muszą zmierzyć się nie tylko z zewnętrznymi przeszkodami, ale także z własnymi lękami i słabościami. Gabriel wyróżnia się determinacją i inteligencją. Jego przyjaciele, każdy z innymi talentami i osobowością, tworzą zgrany zespół, który potrafi stawić czoła każdemu wyzwaniu. Każdy z bohaterów przechodzi rozwój, ucząc się nowych umiejętności i przełamując swoje lęki.

Powieść napisana jest prostym i przystępnym językiem, dzięki czemu szybko się ją czyta. Narracja jest dynamiczna, a dialogi naturalne, co sprawia, że historia płynie i nie pozwala się nudzić. Zagadki i łamigłówki, które bohaterowie muszą rozwiązać, są inteligentnie skonstruowane i angażują czytelnika, pobudzając jego wyobraźnię. Jednym z mocnych punktów powieści jest ukazanie wartości takich jak przyjaźń, zaufanie i współpraca. Bohaterowie, mimo różnic w charakterach, tworzą naprawdę dobrany zespół, który potrafi współpracować i wspiera się w każdej sytuacji. To ważny przekaz, szczególnie dla młodych czytelników, do których kierowana jest ta seria, bo mogą się z niej wiele się nauczyć, między innymi o sile relacji międzyludzkich.

"Zapomniany labirynt" to wciągająca i dobrze napisana kontynuacja. Autor stworzył unikalny świat pełen przygód, zagadek i emocji, do którego z przyjemnością się wraca. Z niecierpliwością czekam na kolejne tomy tej niezwykłej serii, a Wam oczywiście serdecznie ją polecam!

Avatar użytkownika - Bookszonki
Bookszonki
Przeczytane:2024-05-10, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

Nadeszła pora na drugi tom serii Akademia Crookhaven.

Po zapoznaniu się ze szkołą dla oszustów nastał czas na kolejny rok i kolejne przygody.

Co się stało, że przyjaciele zostali rozdzieleni?

Czym jest tajemniczy labirynt?

Czy uda im się go przejść?

Ten tom się czytało także błyskawicznie, z nieustającym zaciekawieniem i narastającym napięciem.

Po raz kolejny paczka przyjaciół z Gabrielem na czele udowadania, że razem można wszystko!

Ich przyjaźń i lojalność dowodzi, że warto łączyć swoje siły i umiejętności.

Warto być częścią grupy i dzielić ze sobą zarówno sukcesy jak i porażki.

Pojawi się kilka nowych postaci, nowe wyzwania i przygody.

Labirynt Maravela jest pod wodą, pełen pułapek i wymagający nieszablonowego myślenia.

Jak myślicie, czy Gabriel z przyjaciółmi znajdą rozwiązanie, jak przez niego przejść?

Nikomu do tej pory się to jeszcze nie udało.

Powtarzam - nikomu!

Chociaż wiadomo nie od dziś, że większość poprzedników działała w pojedynkę a nasi bohaterowie lubią tę zasadę łamać regularnie.

Do tego labirynt kryje kolejną tajemnicę, której rozwiązanie, jak sądzę, znajdziemy w kolejnym tomie.

Świetnie się z synem bawiliśmy rozwiązując zagadki i trafiając na pułapki, ucząc się pływać z uczniami akademii i po raz kolejny ucierając nosa jej współdyrektorowi.

Rodzice Gabriela nadal mieszają a serce boli, kto do nich dołączył...

Kim będzie nowy mentor Gabriela?

Tradycyjnie jest coroczne wyzwanie - kto tym razem zdobędzie puchar?

Z czym się będą musieli zmierzyć uczniowie?

Muszę przyznać, że ten tom nieco bardziej idzie w stronę Harrego Pottera.

Robi się niebezpiecznie, tajemniczo, magicznie wręcz.

Smoków tu nie ma ale jest szkoła z internatem, spryt, zadania i intrygi.

Bohaterowie wspaniale wykreowani, każdy jest charakterystyczny, nie są nijakie.

Nawet te poboczne postacie.

Polecamy gorąco, nadrabiajcie zanim wyjdzie kolejny tom, na który my już zacieramy rączki bo autor pokazał jego okładkę.

Avatar użytkownika - dajnurawksiazki
dajnurawksiazki
Przeczytane:2024-05-26, Ocena: 5, Przeczytałem,

?????

Gabriel wychowuje się z przybraną babcią. Pieniędzy nie wystarcza im prawie na nic, dlatego chłopak często wykorzystuje swój spryt, by opróżnić kieszenie przechodniów lub by wykraść coś do jedzenia dla siebie i babci. Pewnego dnia, podczas z pozoru udanej kradzieży, Gabriel spotyka mężczyznę, który zaprasza go do Akademii Crookhaven - szkoły dla złodziei, szpiegów i oszustów. Młody kieszonkowec przyjmuje propozycję i rozpoczyna naukę w tym wyjątkowym miejscu, w którym wątpliwe moralnie umiejętności wykorzystywane są w szlachetnych celach. Przed chłopakiem otwierają się szanse na nowe znajomości i wyzwania.

??

Ta seria to idealna lektura dla fanów Harrego Pottera. Choć nie są to historie identyczne, mają sporo wspólnych mianowników - wyjątkowa szkoła, piękna przyjaźń, wyzwania i walka dobra ze złem.

Tym, co najbardziej mnie urzekło w dwóch pierwszych tomach Akademii Croockhaven jest relacja Gabriela z jego nowymi przyjaciółmi. Wzruszało mnie to, jak bardzo się wspierali w obliczu trudności. Z chęcią śledziłam ich zabawne, błyskotliwe dialogi.

Obydwie części bardzo przypadły mi do gustu i choć mają dość podobną budowę, nie oceniam tego na minus, a wręcz odwrotnie.

Jeśli lubicie wciągające historie z różnorodnymi bohaterami i ciekawie skonstruowanymi zagadkami, koniecznie dajcie szansę tej serii!

??

[współpraca reklamowa z @mediarodzina.wydawnictwo]