Afryka Kazika

Afryka Kazika przedstawia historię Kazimierza Nowaka, który jako pierwszy, przemierzył cały kontynent Afrykański na rowerze. Książka została napisana na podstawie jego reportaży z tej wielkiej podróży mającej miejsce między 1931, a 1936 rokiem.

To wyjątkowe opowiadanie dla dzieci zawiera historię opartą na autentycznych wydarzeniach, jakich doświadczył Kazimierz Nowak. W każdym rozdziale poznajemy opis innej przygody, wśród których poznamy przeróżne plemienia, faunę i florę oraz całą Afrykę. Doświadczymy w niej wiele zabawnych, jak i niebezpiecznych sytuacji odbywających się z udziałem mieszkańców Afryki.

Cała podróż miała szeroki rozgłos, jednak po pewnym czasie wszystko ucichło, a słuch o samej podróży zamilkł na kilkadziesiąt lat. Dopiero w 2016 roku zostały odnalezione nieopublikowane wcześniej materiały naszego reportera. Właśnie dzięki nim mogliśmy w późniejszym czasie zobaczyć nową książkę zatytułowaną „Rowerem i Pieszo Przez Czarny Ląd”, która została uznana za klasykę polskiego reportażu.

Dzięki odnalezionym materiałom przez Łukasza Wierzbickiego mogliśmy jeszcze bardziej zagłębić się w kontynent Afrykański, a także zachęcić do tego nasze dzieci dzięki opowiadaniu Afryka Kazika.

Informacje dodatkowe o Afryka Kazika :

Afryka Kazika - opinie o książce

Avatar użytkownika - agnik66
agnik66
Przeczytane:2013-08-30, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Kazimierz Nowak to polski podróżnik, który w latach 1931-1936 przebył kontynent Afrykański na rowerze. Kazik nie jest więc postacią fikcyjną. Niestety, sam podróżnik nie zdołał wydać książki, gdyż zmarł rok po powrocie. Autor, Łukasz Wierzbicki był wnukiem Kazimierza Nowaka. Jako dziecko uwielbiał słuchać opowieści dziadka o Afryce. Później zainspirowany tymi opowieściami odszukał lisy Kazika z Afryki i tak powstała powieść "Rowerem i pieszo przez czarny ląd". Później powstała "Afryka Kazika". "Afryka Kazika" teoretycznie przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży, ale myślę, że spodoba się i starszym czytelnikom. Każdy rozdział ma jakieś ilustracje, więc czytającym dzieciom łatwiej będzie to wszystko sobie wyobrazić. Czcionka jest bardzo duża, a rozdział króciutkie. Wszystko napisane jest bardzo prostym językiem. W każdym rozdziale mamy jakąś ciekawą historię. Nie ma możliwości by się zanudzić. Książka idealna dla dzieci, bo i czegoś ciekawego się dowiedzą o Afryce i będą się dobrze bawili. Do książki dołączona jest bardzo kolorowa mapa. Mimo, że dzieckiem już nie jestem z chęcią sięgnęłam po "Afrykę Kazika". Czyta się to bardzo szybko. Szczególni podobało mi się to, że Kazik nie jest wymyśloną tylko prawdziwą osobą. Opinia została opublikowana także na moim blogu: kingaczyta.blogspot.com
Avatar użytkownika - patrycjadyrda
patrycjadyrda
Przeczytane:2020-03-20, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - 311007Ap
311007Ap
Przeczytane:2018-08-12, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

Książka biograficzna w wydaniu dla dzieci.

Avatar użytkownika - Ammala
Ammala