99 chłopaków Micaha Summersa

Czy Chłopak Numer Sto będzie tym jedynym?

Micah Summers prowadzi popularny profil na Instagramie, na którym opublikował już 99 rysunków swoich wymarzonych chłopaków, jednak sam nigdy nie był w związku. Kiedy słodka znajomość z Chłopakiem Numer Sto niekontrolowanie zbacza z torów, Micah wyrusza na wyprawę po Chicago niczym prawdziwy książę z bajki w poszukiwaniu tym razem prawdziwej miłości.

,,99 chłopaków Micaha Summersa" to chwytająca za serce książka o tych, którzy wierzą w przeznaczenie i chcą doświadczyć miłości jak z bajki. Ale czy w prawdziwym świecie jest na to miejsce? Jeśli szukasz swojej następnej ulubionej queerowej historii, a także znasz i lubisz twórczość Adama Silvery lub Sophie Gonzales, ten tytuł jest idealny dla Ciebie!

Informacje dodatkowe o 99 chłopaków Micaha Summersa:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2023-04-12
Kategoria: Dla młodzieży
Tytuł oryginału: The 99 Boyfriends of Micah Summers

Tagi: Publikacje popularne dla dzieci i młodzieży

Kup książkę 99 chłopaków Micaha Summersa

99 chłopaków Micaha Summersa - opinie o książce

Avatar użytkownika - dajnurawksiazki
dajnurawksiazki
Przeczytane:2023-04-24, Ocena: 5, Przeczytałem,

??

,,Zmęczony świat zasługuje na porcję marzeń".

(fragment książki)

°

Micah Summers to wrażliwy, nieśmiały i uzdolniony artystycznie nastolatek, który jest właścicielem popularnego profilu na Instagramie. Wrzuca tam romantyczne, bajkowe szkice chłopaków, z którymi randkuje w swojej wyobraźni (i zrobiłby to też w prawdziwym życiu, gdyby nie zabrakło mu odwagi). Gdy liczba postów dobija do 99, fani wręcz domagają się opowieści o chłopaku numer sto.

Gdy Micah spotyka w metrze uroczego nieznajomego, staje się jasne, że to właśnie on jest odpowiednią osobą. Niestety ich rozmowa zostaje przerwana, a jedynym śladem, jaki po niej zostaje, jest kurtka chłopaka. Na podstawie wskazówek pozostawionych w jej kieszeniach, Micah wraz z przyjaciółmi rusza na poszukiwania swojego księcia z bajki.

????

Co znajdziecie w tej książce?

??????? uroczy romans mlm

? bohaterów z artystyczną duszą

? nawiązania do Kopciuszka

??? reprezentację LGBTQ+

? rozważania na temat wpływu social mediów na relacje

,,99 chłopaków Micaha Summersa" to naprawdę niesamowicie urocza i komfortowa młodzieżówka. Pełno w niej baśniowych scen i nawiązań, i choć chwilami może działać to na minus (niektóre fragmenty rzeczywiście były bardzo, bardzo słodkie, a relacje rozwijały się naprawdę szybko), ja świetnie się bawiłam przy tej lekturze.

Podobało mi się, jak autor pokazał zderzenie bajkowych wizji Micaha z rzeczywistością i to, że mogłam obserwować jego przemianę z chłopca z tendencją do idealizowania w osobę, która poświęca swoim relacjom więcej uwagi i refleksji.

Adam Sass wykreował naprawdę ciekawych i barwnych bohaterów, którzy choć nie są idealni (no może poza Elliotem), uczą się na swoich błędach i szczerze ze sobą rozmawiają.

Polecam!

????????