Kolumb odkrył Amerykę dzięki Chińczykom! Magellan opłynął kulę ziemską, żeglując według chińskich map! Genialne projekty machin Leonarda da Vinci były zaledwie kopiami chińskich szkiców! 1421-1423: Chiński admirał Zheng He opływa kulę ziemską i odkrywa Amerykę. 1431: Ogromna flota Zheng He wyrusza z Chin, by obwieścić światu początek rządów nowego cesarza. 1434: Chińskie poselstwo przybywa do Florencji i spotyka się z papieżem Eugeniuszem IV. Pozostawia 11 tysięcy woluminów zawierających wiedzę z dziedziny geografii, kartografii, astronomii, matematyki, inżynierii, medycyny, sztuk pięknych, architektury, a także mapy nieznanych Europejczykom mórz i lądów. 1490: Leonardo da Vinci studiuje szkice niezwykłych maszyn, prawdopodobnie skopiowanych z chińskiego traktatu. 1492: Krzysztof Kolumb dociera do Ameryki. Osiemnaście lat wcześniej otrzymał mapy Ameryk od Paolo Toscanellego, który przyznał, że zdobył "najobszerniejsze i dobre i prawdziwe informacje od znakomitych mężów wielkiej uczoności" przybyłych do Florencji z Chin w 1434 roku. 1506-1515 Pojawiają się mapy świata powstałe na podstawie chińskiej znajomości świata z roku 1434. Znajduje się na nich "Cieśnina Magellana", której nie widział jeszcze żaden Europejczyk. Podręczniki historii podają, że renesans zrodził się w wyniku ponownego odkrycia koncepcji i ideałów klasycznej Grecji i Rzymu. Gavin Menzies, brytyjski historyk, członek Royal Geographical Society, autor bestsellera 1421: rok, w którym Chińczycy odkryli Amerykę i opłynęli świat, przedstawia zaskakujące dowody na to, że iskra, która roznieciła płomień europejskiego odrodzenia, padła z Chin - wówczas najbardziej rozwiniętej cywilizacji świata. W 1434 roku Chińczycy podarowali Europie drogocenny skarb: gromadzoną od tysiącleci wiedzę, która dała początek legendarnej kreatywności renesansu, dziełom takich geniuszy, jak Leonardo da Vinci, Mikołaj Kopernik, Galileusz.

Informacje dodatkowe o 1434 rok, w którym wspaniała chińska flota pożeglowała do Włoch i zapoczątkowała Renesans :

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2009-03-19
Kategoria: Historyczne

Kup książkę 1434 rok, w którym wspaniała chińska flota pożeglowała do Włoch i zapoczątkowała Renesans

1434 rok, w którym wspaniała chińska flota pożeglowała do Włoch i zapoczątkowała Renesans - opinie o książce

Atlantyda odnaleziona. Rozwiązanie największej zagadki w dziejach świata
Gavin Menzies0
Okładka ksiązki - Atlantyda odnaleziona. Rozwiązanie największej zagadki w dziejach świata

Historia nie przestaje nas zaskakiwać Silne państwo rządzone przez dziesięciu królów, ziemia rodząca równie wiele diamentów, co warzyw, najwspanialsza...

1421 rok, w którym Chińczycy odkryli Amerykę i opłynęli świat
Gavin Menzies0
Okładka ksiązki - 1421 rok, w którym Chińczycy odkryli Amerykę i opłynęli świat

Sensacyjna rekonstrukcja podróży chińskiego Kolumba, Magellana i Cooka. 8 marca 1421 roku największa flota, jaką widział ówczesny świat, wyruszyła z...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski