1421 rok, w którym Chińczycy odkryli Amerykę i opłynęli świat

Sensacyjna rekonstrukcja podróży chińskiego Kolumba, Magellana i Cooka. 8 marca 1421 roku największa flota, jaką widział ówczesny świat, wyruszyła z Chin, by dopłynąć do krańców Ziemi, odebrać trybut od "zamorskich barbarzyńców" i zjednoczyć cały świat w konfucjańskiej harmonii. W dwa i pół roku Chińczycy opłynęli kulę ziemską, a kartografowie uwiecznili trasy wyprawy na mapach. Ale zamiast ogłosić światu swoje wielkie dokonanie, Chiny zamknęły się w izolacji na 600 lat. Wszystkie relacje z podróży zniszczono, flotę rozwiązano. Wydawało się, że bezcenne mapy przepadły na zawsze... Zostały jednak ocalone prawdopodobnie przez pasażera jednego z okrętów. Sporządził on kopie i przekazał je następcy tronu portugalskiego. Na ich podstawie stworzono mapę świata, która w roku 1428 trafiła do Lizbony. Z tej kopii korzystali: Kolumb, Dias, da Gama, Magellan, Cook.

Informacje dodatkowe o 1421 rok, w którym Chińczycy odkryli Amerykę i opłynęli świat:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2002-02-10
Kategoria: Historyczne
ISBN: 83-241-0158-6

Kup książkę 1421 rok, w którym Chińczycy odkryli Amerykę i opłynęli świat

1421 rok, w którym Chińczycy odkryli Amerykę i opłynęli świat - opinie o książce

Gavin Menzies0
Okładka ksiązki - 1434 rok, w którym wspaniała chińska flota pożeglowała do Włoch i zapoczątkowała Renesans

Kolumb odkrył Amerykę dzięki Chińczykom! Magellan opłynął kulę ziemską, żeglując według chińskich map! Genialne projekty machin Leonarda da Vinci były...

Atlantyda odnaleziona. Rozwiązanie największej zagadki w dziejach świata
Gavin Menzies0
Okładka ksiązki - Atlantyda odnaleziona. Rozwiązanie największej zagadki w dziejach świata

Historia nie przestaje nas zaskakiwać Silne państwo rządzone przez dziesięciu królów, ziemia rodząca równie wiele diamentów, co warzyw, najwspanialsza...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski