13 godzina

Niezwykle oryginalny thriller wykorzystujący koncept podróży w czasie. Uważny czytelnik bez większego trudu odnajdzie w książce echo takich filmów jak "Ścigany" i "Memento". Prawa filmowe do "13 Godziny" zakupiła wytwórnia New Line Cinema.

Biznesmen Nick Quinn i jego żona Julia, wzięta młoda prawniczka, tworzą bardzo szczęśliwe małżeństwo.

Pewnego letniego wieczoru Nick słyszy odgłos wystrzału i chwilę później znajduje w garażu zmasakrowane kulą zwłoki żony. Policja natychmiast uznaje go za głównego podejrzanego, nie dając wiary jakimkolwiek wyjaśnieniom.

Dowody są niezbite. Ale Nick nie popełnił morderstwa, Wiem o tym tajemniczy starszy mężczyzna, który udając adwokata zjawia się w pokoju przesłuchać. Nieznajomy wręcza Nickowi zapieczętowany list i złoty chronometr, radząc mu, aby jak najszybciej wydostał się z komisariatu i - jakkolwiek absurdalnie by to zabrzmiało - próbował ocalić Julię. Z pozostawionej w kopercie wiadomości Quinn dowiaduje się, że od tej pory będzie dwanaście razy przenosił się w czasie, za każdym razem o dwie godziny wstecz, pod jednym warunkiem: nie da sobie odebrać chronometru. W trakcie szalonej podróży do przeszłości będzie miał szansę odwrócić los, uratować żonę i odkryć tożsamość jej zabójcy.

Niestety, każda podjęta w przeszłości decyzja zmienia przyszłość i prowadzi do nieprzewidzianych, nierzadko tragicznych skutków...

Informacje dodatkowe o 13 godzina:

13 godzina - opinie o książce

Avatar użytkownika - patsi
patsi
Przeczytane:2014-09-24, Ocena: 5, Przeczytałam, czytam regularnie w 2014 roku,
Gorąco polecam, świetny thriller. Podróż w czasie genialnie pasuje do fabuły.
Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun